• Сьогодні: Середа, 30 Листопада, 2022

«Brain Event» продовжує розвивати: як написати дебютну книгу – поради від… економіста

Червень26/ 2015
avatar
Молодь ДемАльянсу

Броварський осередок Всеукраїнської громадської організації "Молодь Демократичного Альянсу"

Команда сайту «МПЗ» може не поділяти погляди авторів та не несе відповідальності за інформацію, опубліковану у розділі «Блоги». Відповідальність за зміст, достовірність фактів, цитат, власних назв та інших відомостей несуть автори текстів, розміщених у розділі «Блоги»

Теплої літньої суботи, 13 червня, мешканці Броварів познайомились з економістом, який… пише художні книжки. Втретє активісти громадської організації «Молодь ДемАльянсу» у рамках проекту «Brain Event» провели зустріч із письменником, чиї твори сьогодні читає вся Україна. Олексій Геращенко, гість цієї зустрічі, розповів молоді, з чого починати писати книгу, чому мить – основа всього і як йому вдалось «підгледіти чуже життя».

Олексій Геращенко – один з провідних українських економістів, успішний бізнесмен, талановитий фінансовий директор, громадський діяч, політик… Проте він пише книги про самотність людини у великому місті, про становлення кожного з нас у цьому світі, про миті і секунди.

Така неочікувана особистість захопила аудиторію одразу, як почалась зустріч. Власне, письменник сам почав зі «штапмів», які ми часто любимо ставити іншим.

Після цього гість розповів про себе і почав відповідати на найпоширеніше запитання його слухачів: «Як написати книгу?» «Якщо воно погано пишеться, краще не писати взагалі» – одразу пояснив Олексій. А потім розповів про те, як невигідно, складно і неприємно писати у наші часи, адже «вдячності ніякої».

Якщо ж ви наважились, тоді з чого почати? За словами митця, у голові повинна бути цілісність, не окремі фантазії, а одна «картинка». Окрім цього, написання книги – це як робота, тому треба іноді себе змушувати, іноді переступати через бажання, наприклад, поспати. Але письменник зізнався, що сам пише лише під натхнення, адже «ще не професійний автор».

«Світ змінюється. Тому я думаю, що книжки також зміняться. У майбутньому читач зможе впливати на сюжет, вибудовувати свої сюжетні лінії. Книги матимуть багато анімації, візуалізації, адже будуть повністю прив’язані до ІТ», – не без смутку зазначає письменник.

На запитання, чому ж його власна книга ще актуальна і ще читається, Олексій з посмішкою відповів: «Виявилось, що майже усе, з чого вона складається – імпортне. Папір, фарба. З вітчизняного у ній.. лише я».

«Про що ж моя книга? «Лише секунда» розповідає про бажання як рушій того, що ми маємо. Спочатку з’являється якась ідея, ти чогось хочеш. А потім, коли отримуєш це, ти часто розчаровуєшся. Проте, тим не менш, людьми керують бажання», – зізнається письменник.

«Це книга про миттєвості, адже все наше життя складається з них. Наприклад, кожен з вас прожив певну кількість років. Проте, якщо запитати вас про ваше життя, ви будете розповідати лише про окремі моменти, миті, які запам’ятались найбільше».

Письменник розповідає, що його герой дивиться на своє життя через призму чужого щоденника. Таким чином і він, і читач, і навіть сам автор, споглядаючи чуже життя, робить переоцінку свого.

«Людина часто живе з чимось, що їй категорично не подобається. Вона може це змінити. Вона може змінити коло спілкування, стиль життя, звички, професію тощо, але часто вона боїться щось робити» – ділиться думками автор.

За словами Олексія, ця книга про втому від повсякденності, адже «вона засмоктує». «А що, як частина цих людей – насправді привиди?» – цитує актор думки героя книги. Такі питання ввели слухачів зустрічі у якусь свою особливу атмосферу, змушуючи серйозно задуматись над відповідями.

«Нам, звичайно, хочеться, щоб вся світова історія помістилась в наше життя. Щоб всі світові події, які взагалі можуть трапитись, були саме тоді, коли ти живеш. А все інше – неважливе».

Що ж таке книга? Це – помста тим, з ким не можна поговорити у реальному світі. Це, знову ж, – ще один світ. Це ті самі миті життя, за які треба встигнути змінитись ще більше. Такі думки уклав у голови слухачів наостанок Олексій Геращенко. А опісля – традиційні автографи, символічне «нагородження» гостя, фото на пам’ять і акція «Подаруй бібліотеці книгу».

Нагадаємо, що це вже четвертий захід у рамках освітньо-мотиваційного проекту «Brain Event», який стартував у Броварах у квітні Школою громадського активіста, а продовжив надихаючими зустрічами з відомими письменниками. Координаторами проекту є активісти молодіжної громадської організації “Молодь Демократичного Альянсу”.

Фото – Микола Кожемяко