• Сьогодні: Понеділок, 29 Листопада, 2021

Флеш-моб для Кобзаря, або Як поезія Шевченка заполонила вулиці Броварів

Березень11/ 2015
avatar
Молодь ДемАльянсу

Броварський осередок Всеукраїнської громадської організації "Молодь Демократичного Альянсу"

Команда сайту «МПЗ» може не поділяти погляди авторів та не несе відповідальності за інформацію, опубліковану у розділі «Блоги». Відповідальність за зміст, достовірність фактів, цитат, власних назв та інших відомостей несуть автори текстів, розміщених у розділі «Блоги»

молодьда шевченко (1)

Минулорічні Шевченківські дні відзначились неабияким розголосом та масштабністю святкування як на всеукраїнському, так і на місцевих рівнях: 200-річчя Кобзаря стало знаковою датою для українців. Цьогоріч, 9 березня, на превеликий жаль, день народження Шевченка майже не було на вустах у загалу. Активісти «Молоді Демократичного Альянсу» вирішили нагадати броварчанам про цю важливу дату й влаштували своєрідний флеш-моб до святкування 201-ї річниці Дня народження Тараса Григоровича.

До цього дня броварська молодь дуже ретельно готувалася. «Ми довго думали, які заходи організувати до річниці Шевченка, щоб це виглядало сучасно й креативно. Врешті прийшли до думки, що необхідно провести цікаву акцію флеш-моб в людних місяцях, щоб якомога більше людей згадали про визначну дату», – розповідають про акцію активісти. Оскільки Тараса Шевченка більшість знають як поета, молоді демальянсівці вирішили познайомити броварчан з його талантом художника та організували вуличну міні-виставку картин Шевченка.

молодьда шевченко (12)

молодьда шевченко (2)

Однак і поетичний доробок Кобзаря молодь вирішила нагадати читанням віршів прямо на вулицях міста.

молодьда шевченко (4)

Першою локацією пересувної виставки став майданчик біля супермаркету “Варус”.  Прохожі з подивом дивилися, як молоді люди натягують мотузки між деревами, та згодом очікування змінилося цікавістю, адже всі охочі змогли роздивитися розвішані картини. Розпочався марафон читання віршів – активісти по черзі зачитували з «Кобзаря» або по пам’яті улюблені поезії поета.

молодьда шевченко (3)

DSC07422

Наступною “зупинкою” виставки став дитячий майданчик на вул. Короленка. Малеча та їх батьки пожвавилися, коли почули вірші, які молодь виголошувала через гучномовець. Флеш-моб поступово перетворився на концерт: молодь в запалі навіть виконала пісні на слова Шевченка.

молодьда шевченко (7)

молодьда шевченко (9)

Активісти запрошували прочитати вірші поета всіх бажаючих, і хоч більшість людей соромилися публічного виступу, дехто таки наважився і взяв до рук “Кобзар” та гучномовець.

молодьда шевченко (8)

молодьда шевченко (6)

Несподівані вуличні читання поезії Шевченка зворушили людей, багато слухачів підходили й дякували молодив активістам за таку незвичну ініціативу. Організацією флеш-мобу “Молодь ДемАльянсу” в першу чергу хотіла вшанувати Великого Кобзаря та показати, яку могутню спадщину має українська культура. У такі трагічні для країни часи патріотична лірика Шевченка підбадьорює дух й вселяє надію, тому залишається як ніколи актуальною.