• Сьогодні: Субота, 4 Лютого, 2023

Броварська молодь презентувала свої проекти: фестивалі, тренінги, розмовні клуби, кінопокази

Квітень12/ 2016
avatar
Тетяна Панкратьєва

Журналіст "Маєш право знати", мешкає у Броварах

Вчора, 11 квітня, у Броварах відбулася прес-конференція громадської організації “Молодь Демократичного Альянсу”. Лідер броварського осередку Марина Олійник презентувала проекти, які стартують в місті вже найближчим часом, та разом з очільницею “МДА” Юлією Литвиненко розповіла про організацію та принципи її діяльності.

Броварські молодіжні активісти мають намір продовжувати проект BrainEvent, який започаткували ще минулого року, оголосила новий лідер броварського осередку “Молодь ДемАльянсу” Марина Олійник. Нагадаємо, до цього осередок очолював Валентин Гаврищук, але нещодавно його змінила Марина, наразі 19-річна дівчина суміщає громадську діяльність, навчання у ВУЗі та роботу помічницею депутата.

Марина відкинула закиди про політичний статус організації, хоча й зазначила, що МДА є молодшим братом партії “Демократичний Альянс”, а також запевнила, що молодь не буде залишатися осторонь формування щонайменше молодіжної політики в місті.

Brain_Event_20

Голова всеукраїнської організації “Молодь ДемАльянсу” Юлія Литвиненко розповіла, що організація є всеукраїнською та має довгу історію – цього року “МДА” святкуватиме свою 21-шу річницю. Юлія зазначила, що кожен з осередків по Україні не схожий один на одного, а броварське відділення дуже активне і наймолодше в структурі МДА по Україні. “Це й на краще, бо саме молодь творить майбутнє України”, – зазначили спікери. Організація має статус молодіжної, тож здебільшого в неї входять активісти віком від 14-15 років до 23, проте найвища вікова планка – 35 років (законодавчо визначена в Україні межа, коли людина ще вважається “молоддю”). Діяльність організація зосереджена здебільшого на просвітницьких, освітніх та культурних проектах.

Відео прес-конференції від проекту “ВідеоПрозорість”

Наразі броварський осередок “МДА” налічує 30 активних членів. “Це набагато більше, ніж було, ще два роки тому, тоді не було жодної організації, – коментують депутати міськради з фракції “Демократичний Альянс” Аліна Дяченко та Олег Берестовий. – Зараз в місті п’ять молодіжних організацій, ведеться активна діяльність, проекти народжуються у багатьох напрямках”.

Так, зокрема броварський осередок “МДА” зазначає, що працює над такими проектами:

  • The Best друг
  • Brain Event
  • Аудіокниги – запис аудіокниг для дітей з особливими потребами
  • Медіатека – проект створення “відкритого простору” на базі броварської бібліотеки
  • Молодіжна політика – долучення до розробки міських молодіжних програм

Brain_Event_80

Щодо ж власне до діяльності молоді в рамках проекту Brain Event, то броварчан очікує наступне:

  • ForMaT.A (From Motivation To Action) – лекторії, майстер класи, освітні програми, тренінги,
  • KiwiKino – проект для кіноманів, кінопокази та дискусії,
  • Speaking Club – розмовний клуб англійської мови,
  • Літературний Океан – літературні читання та вечори, проза, лірика, в тому числі власна.

Також Марина Олійник згадала про найближчі заходи в місті: “Це фестиваль Bravokids, що відбудеться вже цієї суботи, 16 квітня, у Терміналі, ми є співорганізаторами, запрошуємо усіх бажаючих, а також кінопокази, що відбудуться 17 та 22 квітня, і ще в цей четвер, 14 квітня, пройде захід ForMaT.A – базові навички в IT-технології“.

Фото – Бажен Левковець