• Сьогодні: Четвер, 27 Січня, 2022

В УНІАНі розповіли, як броварська влада з опозицією боролась

Липень04/ 2012
avatar
Тарас Шако

журналіст видання "Маєш право знати", громадський активіст

Під час прес-конференації в УНІАНі на тему «Влада проти Кличка» організатори візиту Віталія Кличка в Бровари та Березань розповіли про всі перешкоди, які чинила місцева влада, намагаючись завадити зустрічі броварчан з лідером партії УДАР, та хвилю “чорного піару” проти опозиції після приїзду Кличка.

За словами Павла Різаненка, голови ГО «Громадський захист Київщини», перешкоджання влади в організації зустрічі з Кличком почались ще напередодні першого запланованого візиту відомого політика та боксера в Бровари. Захід мав відбутись 2 червня і був приурочений до Дня захисту дітей, але Броварська міська рада заборонила проведення акції. Причина відмови, зазначена в офіційному документі – «превентивні заходи з уникнення проявів тероризму». Однак «превентивні заходи» були більше схожі на «техногенний колапс» в місті, ніж на боротьбу з тероризмом, зазначив Павло Різаненко.

Під час прес-конференції журналістам було продемонстроване відео, де чітко видно, як Броварська міська рада бореться з “тероризмом” за допомогою комунальної техніки – кранів, аварійок, а також пожежних машин, що наповнювали фонтани. Прикметно, що всі одиниці техніки були нагнані на центральну площу міста майже в один і той самий час, коли в Бровари мав прибути Віталій Кличко, підкреслили учасники прес-конференції.

Зустріч з Кличком організатори були змушені перенести на 30 червня. І, попри всі намагання влади знову перешкодити проведенню зустрічі, кількасот броварчан все ж мали змогу послухати та поспілкуватись з відомим політиком.

Політолог Євген Золотарьов підкреслив, що Бровари вже давно закріпили за собою статус «столиці чорного піару»: протягом останніх півроку Броварами розповсюджувались фальшиві газети, листівки, які дискредитують опозиційних, а відповідно «неугодних» місцевій владі, політиків та діячів. Не обійшлося без «чорнухи» й  на зустрічі з Кличком 30 червня. У всіх чотирьох містах Київщини, які відвідав лідер партії «УДАР», – в Яготині, Згурівці, Березані та Броварах,  невідомими особами було розповсюджено листівки провокаційного змісту. Політолог також зазначив, що такі «чорні» інформаційні акції неможливо проводити без сприяння влади та правоохоронних органів. «Це початок інформаційної війни в бік опозиції напередодні виборів», – говорить Золотарьов.

Бровари серед згаданих чотирьох міст відзначились спробою створити вже майже традиційний для міста «техногенний колапс», однак зусиллями організаторів захід був проведений без звичного шуму комунальної техніки, повідомили учасники прес-конференції.

Крім того, було повідомлено, що після оголошення Павла Різаненка майбутнім кандидатом у депутати до Верховної Ради по мажоритарці від «УДАРУ» містом було розклеєно відфотошоплені фальшиві плакати з нібито рекламою газети «Громадський захист Київщини» та зображенням лідера однойменної громадської організації. Павло Різаненко вважає, що броварчани мають адекватно реагувати на фальшиві газети і «липові» провокаційні листівки та розуміти, хто є хто. Основним завданням такої «інфовійни» депутат та громадський діяч вбачає вплив на свідомість людей, аби вони не прийшли на вибори, остаточно розчарувавшись і у чинній владі, й в опозиції. «Однак люди мають прийти на вибори і проголосувати за того, хто їм подобається», – підсумував Різаненко.