• Сьогодні: Вівторок, 17 Травня, 2022

Продовження фальсифікацій: у Броварах вийшла фальшива газета «Маєш право знати»

Квітень20/ 2012
avatar
Маєш право знати

Команда "Маєш право знати"

Коли на початку місяця ми готували новину про реєстрацію нашої газети, то жартома обговорювали: а чи не встигнуть наші «опоненти» випустити підробну газету «Маєш право знати» раніше за нас?  Тоді якраз ще на слуху була історія з фальшивим випуском опозиційної газети «Київщина Мала Батьківщина», та й взагалі випадки розповсюдження газет-підробок у Броварах, на жаль, стають звичним явищем. Вчора наші здогадки стали реальністю – по місту було розповсюджено кілька десятків тисяч примірників псевдо-газети «Маєш право знати».

Відтак до перешкоджання журналістам «МПЗ» у допуску на сесії міськради, нападів на нашу знімальну групу, ненадання інформації на запити «Маєш право знати» додався ще один злочин. Але, як і всі попередні, він насамперед свідчить про те, що той, хто це зробив, бачить в нашому ресурсі реальну загрозу – загрозу викриття скоєних ним злочинів, і намагаючись приховати їх, скоює нові.

Відразу кілька груп молодих людей під прикриттям ночі по кільком районам міста рознесли фальшиву газету всього за кілька годин. Підробку на «Маєш право знати» можна було бачити в поштових скриньках, під’їздах, на лавках, в парках та скверах, “газету” вішали навіть на парканах! У вихідних даних газети зазначено, що наклад складає 30 тисяч примірників. Виходить, автори затії розраховували, щоб фальшивку отримала кожна броварська родина.

Але ще жодного разу в Броварах не було випадків, щоб незалежний інформаційний сайт його ж недоброзичливці рекламували в таких масштабах! На верстку, друк та розповсюдження було викинуто купу грошей, задіяно багато людей, витрачено безліч часу та сил. За один вечір про «Маєш право знати» дізналось, напевно, більше броварчан, ніж за весь час повноцінної діяльності сайту. Проти інтернет-видання, яким займається всього кілька людей, була проведена стрімка загальноміська кампанія зі спроби його дискредитації.

Немає сенсу аналізувати, що саме опубліковано в тій підробці: як і в усіх подібних випадках – переважно неправда та маячня. Однак для того, щоб у читачів склалось враження автентичності газети, злочинці передрукували також кілька справжніх матеріалів із сайту pravo-znaty.org.ua. Проте користуючись нагодою, хотілося б закликати авторів фальшивки: наступного разу, готуючи до друку подібний бруд, уникайте хоча б граматичних помилок у словах, якими була рясно всипана псевдогазета! ;)

Ще один позитивний момент: вчорашній вихід фальшивки ще більше замотивував команду «Маєш право знати» якнайскоріше випустити справжній перший номер газети «Маєш право знати». Від підробки його відрізнятиме об’єктивність, чесність та  неупередженість у викладенні фактів та висока якість журналістики як такої. То ж зустрінемось скоро на шпальтах справжнього друкованого «Маєш право знати», та як і завжди – на сайті pravo-znaty.org.ua!

Команда «Маєш право знати»

 • avatar
  Octopus
  10 років тому

  це просто свято якесь )

 • avatar
  1123
  10 років тому

  А давайте в Броварах проведем гей-парад! Представників нетрадиційної сексуальної орієнтації, як бачимо, в нас вистачає. 

  • avatar
   Maksim Dyachenko
   10 років тому

   не-не-не, как говорил Корчинский – самое место для гей-парада это – Донецк :)

 • avatar
  Konus
  10 років тому

  Выложите газету в разделе “Броварские СМИ”, интересно глянуть…

  • avatar
   Сергій Іллюхін
   10 років тому

   Язик навіть не повертається назвати цю газету “ЗМІ”… Для того, щоб зрозуміти всю маразматичність “видання”, достатньо поглянути на його останню сторінку (в додатку)

 • avatar
  Jj
  10 років тому

  Хм… Дивно, попередню фальшивку докладно аналізували, а тут – категорично ні.
  Шо ж там такого? Судячи з обкладинки мова йде про незаконну забудову парку перемога?