• Сьогодні: Неділя, 17 Жовтня, 2021

У Броварах стартував волонтерський проект «Бест Друг» для дітей із зони АТО

Квітень21/ 2015
avatar
Молодь ДемАльянсу

Броварський осередок Всеукраїнської громадської організації "Молодь Демократичного Альянсу"

Команда сайту «МПЗ» може не поділяти погляди авторів та не несе відповідальності за інформацію, опубліковану у розділі «Блоги». Відповідальність за зміст, достовірність фактів, цитат, власних назв та інших відомостей несуть автори текстів, розміщених у розділі «Блоги»

yd-zJalBuSYМинулої суботи, 18 квітня, у Броварах стартував волонтерський проект «Бест Друг», покликаний допомагати дітям-переселенцям із зони АТО. Активісти громадської організації «Молодь Демократичного Альянсу» разом з волонтерами провели перший захід  для діток – майстер-клас з орігамі.

Теплого весняного ранку о 12:00 в кафе «Візит» зібралися перші шестеро учасників проекту – діти молодшого шкільного віку. “Наша команда ретельно готувалась до запуску «Бест Друга». Ми перші, хто робить проект такого формату, наша мета – об’єднати дітей», – говорить про захід голова організації Валентин Гаврищук.

Перший освітній та розважальний захід для діток зголосилася провести юна небайдужа броварчанка  Юлія Соловей, а допомогали їй волонтери проекту, які попередньо заповнили анкету під час реєстрації. Активісти та волонтери підготували для дітей оригінальний мастер-клас з орігамі – мистецтво складання паперу різних фігур і форм.

8GhpfPM-0pw

Юлія розпочала свій мастер-клас зі знайомства в ігровій формі, для того, щоб молодші учасники та волонтери познайомилися та почувалися комфортно в новій атмосфері.

IvwA6xtxWX8

Юлія розповіла молодшим учасникам тренінгу, що таке орігамі та історію походження цього незвичного виду мистецтва та запропонувала усім присутнім зробити традиційну та символічну фігуру «журавлика». Такого роду арт-терапія дуже сподобалася діткам, вони уважно спостерігали за рухами майстрині та старанно намагалися повторювати кожну наступну дію з папером.

FTPzSXXDiek

JLBSi76Kg_c

Молодшим учасникам не завжди давалися під силу згинання, адже робота з папером досить кропітка, тому волонтери допомагали дітям. У такий спосіб під час заняття дітки мали змогу не лише здобути нові цікаві знання, а  спілкуватися між собою та познайомитися зі старшими товаришами.

Важко описати радість в очах дітей, коли з маленького клаптику паперу через 20 хвилин, вони тримали в руках схожого на справжнього, тільки в мініатюрі – журавлика.

4_2wyK7U26g

Після плідної роботи на діток чекала коротка перерва з печивом і соком, а в цей час волонтери прив’язували нитки до паперових птахів, щоб вони могли літати. Потім Юлія дала творче завдання малюкам: вони мали придумати ім’я своїм журавликам та коротку історію про них або розповісти про їх покликання. «Мої журавлики з сім’ї муракамі. Вони з’явилися, щоб нести мир у нашу країну», – так своїх птахів побачила маленька учасниця Софія.

DgyVLnNP3EE

На цьому захід не закінчився. На дітей чекали веселі руханки й ігри на уважність.

7wWdwnCzr0c

adU0B7j0plU

Координатор  проекту Ольга Луців поділилася враженнями від першого заходу Бест Друга: «Перший захід вийшов доволі вдалим. Звісно, хоч дітей було не так багато як ми сподівалися, але для першого разу це чудова цифра, враховуючи нормальне навантаження для нашого викладача. Дуже рада, що відгукнулися волонтери, і прийшли на захід, щоб  познайомитися з дітьми.  

У нас в планах вже є кілька заходів, у неділю (26 квітня) ми хочемо провести заняття, на якому діти зможуть самостійно розмалювати кекси глазур’ю. Також плануємо провести майстер-клас з виготовлення вітальних листівок. Дуже сподіваюся, що після того, як люди побачать старт нашої діяльності, то в них прокинеться запал й бажання брати брати участь у наших заходах. Ми завжди раді тим, хто хоче поділитися своїми уміннями і теплом з дітьми”.

yd-zJalBuSY

Нагадаємо, волонтерський проект «Бест Друг» створений з метою підтримки освітніх і духовних потреб дітей-переселенців із зони АТО молодшого шкільного та дітям, чий батько загинув під час війни. Якщо ви маєте бажання долучитися у якості волонтера, і у вас є ідеї для тренінгів, уроків або екскурсій  – ми радо їх вислухаємо!