• Сьогодні: Неділя, 5 Грудня, 2021

Броварська прокуратура ігнорує запити, надіслані електронною поштою!

Липень23/ 2012
avatar
Сергій Іллюхін

Броварчанин, громадський активіст, голова Київської обласної організації політичної партії "ДемАльянс"

Команда сайту «МПЗ» може не поділяти погляди авторів та не несе відповідальності за інформацію, опубліковану у розділі «Блоги». Відповідальність за зміст, достовірність фактів, цитат, власних назв та інших відомостей несуть автори текстів, розміщених у розділі «Блоги»

Пункт 3 статті 19 Закону України “Про доступ до публічної інформації” надає запитувачу право подавати інформаційні запити електронною поштою.

Для забезпечення цього права розпорядники інформації опубліковують адресу електронної пошти, за якою може бути подано запит.

Броварською міжрайонною прокуратурою опубліковано порядок, згідно якого надаються відповіді на інформаційні запити, де чітко сказано, що інформаційні запити можуть подаватися електронною поштою, шляхом надсилання на адресу [email protected]

Однак спроба надіслати інформаційний запит на вказану адресу закінчується повним “провалом”: сервер, який обслуговує електронну адресу броварської прокуратури відповідає помилкою “550 Mailbox is frozen. See http://mail.i.ua/err/3/ (state 13)“.
Якщо перейти за вказаним у листі посиланням, то стає зрозумілим, в чому ж насправді проблема: “Скринькою не користувалися більше 3 місяців – прийом нової кореспонденції тимчасово відключений

Отакої! За останні 3 місяці відповідальні за обробку інформаційних запитів працівники прокуратури ЖОДНОГО разу не перевірили поштову скриньку. А якщо там прийшли інформаційні запити?
А якщо там запити, що стосуються інформації, необхідної для захисту життя чи свободи особи, щодо стану довкілля, якості харчових продуктів і предметів побуту, аварій, катастроф, небезпечних природних явищ та інших надзвичайних подій, що сталися або можуть статись і загрожують безпеці громадян, відповідь на які має бути надана не пізніше 48 годин з дня отримання запиту?

Виходить, що орган, який мав би контролювати виконання держслужбовцями законів, сам їх не виконує, обмежуючи право громадян на доступ до публічної інформації?

Свій запит мені доведеться тепер подавати особисто, а заодно подам ще один запит – з проханням уточнити, на яку ж електронну адресу потрібно надсилати запити, щоб вони таки були оброблені, як цього вимагає закон.
Про результати відпишусь!

 • avatar
  Сергій Іллюхін
  9 років тому

  Хочу поділитися своїми враженнями від роботи прокуратури. 
  Перш за все, забрав сьогодні відповідь на мою скаргу щодо ліфтів на Лагунової 18-Б, яка там пролежала кілька місяців і до мене так і не дійшла поштою. На моє запитання, чому не надіслали, мені сказали, що у них не було конвертів (чи марок), а потім ніби-то було вже запізно чи щось таке…
  Далі, щоб подати інформаційний запит, необхідно зайти в кабінет до когось із заступників прокурора, який в даний момент приймає громадян, та віддати йому запит. Він його детально вивчить, потім розпишеться, і лише після цього його зареєструють в канцелярії. Але якщо мені потрібна ще й печатка прокуратури на запиті, то необхідно зайти ще й у вітальню, де тітонька поставить печатку!
  А як би просто було відправити емейл… нічого, розберемося, що там до чого :)

  • avatar
   Alina Dyachenko
   9 років тому

   Оо, знайома ситуація! Ці блукання лабіринтами прокуратури варті окремої статті!

 • avatar
  Сергій Іллюхін
  9 років тому

  Щойно для перевірки надіслав ще один лист на [email protected] – результат той же, скриньку не відкривали… Можливо, забули пароль? :)

 • avatar
  Сергій Іллюхін
  9 років тому

  Пройшло три тижні, з прокуратури жодної відповіді. Електронна скринька також не працює.
  Дууже цікаво

 • avatar
  Nik Kova
  9 років тому

  не тількі Броварская, а всі до кого обращаїся за допомогой, нада правильно составлять, нада знать число региона і другіе формулярі

 • avatar
  Nik Kova
  9 років тому

  бестрее достукаеся до власти США чем до украінской власти