• Сьогодні: Субота, 8 Жовтня, 2022

Броварська влада піарить сепаратистську символіку?

Травень05/ 2014
avatar
Тарас Шако

журналіст видання "Маєш право знати", громадський активіст

Команда сайту «МПЗ» може не поділяти погляди авторів та не несе відповідальності за інформацію, опубліковану у розділі «Блоги». Відповідальність за зміст, достовірність фактів, цитат, власних назв та інших відомостей несуть автори текстів, розміщених у розділі «Блоги»

IMG_9631За кілька днів до 9 травня офіційний сайт відділу культури Броварської міської ради опублікував програму заходів, приурочених до Дня Перемоги.

Як завжди лаконічно та без «зайвої води» працівники анонсують проведення тематичних екскурсій та виставок, а також «Урочистий мітинг, присвячений 69 річниці Перемоги у Великій Вітчизняній війні 1941-1945 рр».

2

Кожен такий анонс ілюструє червона зірка з серпом, молотом та георгіївською стрічкою. Тією самою стрічкою, яку на південному сході України чіпляють «зелені чоловічки».

Використання то імперської, то прорадянської та, віднедавна, сепаратистської символіки броварською владою свідчить або про повне її невігластво і цинізм, або елементарне незнання української історії.

Вочевидь, чиновникам з відділу культури забракло сил відкрити Вікіпедію, аби дізнатись, що ця стрічка ніяк не стосується України та її участі в Другій Світовій.

Георгіївська стрічка – предмет тривалих російських пропагандистських маніпуляцій. Впродовж сотень років оранжево-чорний аксесуар спочатку засуджували за його використання російськими організаціями, які підтримували нацистську Німеччину і боролись проти більшовиків. Потім комуністи «забувають» про це і чіпляють до неї радянську медаль «За перемогу над Німеччиною у Великій Вітчизняній Війні». А виникла стрічка як  елемент військових знамен та нагород ще за царизму в Російській Імперії при правлінні Катерини II.

Нині колорадські стрічки висять на проросійських сепаратистах, які в Донецькій, Харківській, Луганській, Одеській та інших областях захоплюють адмінбудівлі, беруть заручників та вбивають українських патріотів.

Донецк 6Вся Україна кляне Путіна, обпльовує георгіївську стрічку як символ російської окупації та бореться проти «колорадів». Більше того, потенційні «кавалери колорадської стрічки» вже помічені в Броварах (про це детальніше читайте незабором в матеріалі Андрія Качора). А відділ культури в цей час «ліпить» її на свій офіційний сайт.

IMG_9529
Сапожко знову пришпилить до піджака георгіївську стрічку?

Мабуть, останні криваві події на сході та півдні країни зовсім не змогли закумулювати в броварських (колишніх?) регіоналів залишки національної свідомості. Тож цілком ймовірно, що 9 травня міські чиновники пришпилять до одягу георгіївські стрічки і під прапорами з серпами й молотками впевнено підуть на парад, як це було в минулі роки.

На завершення хочеться наголосити працівникам броварського відділу культури, що Український інститут національної пам’яті закликає використовувати червоний мак як український символ традиційних відзначень перемоги над нацизмом та завершення Другої світової війни Європі. Спеціальний символ розробив харківський дизайнер Сергій Мішакін і скачувати його можна безкоштовно в різних форматах та варіантах.

9ad9d48-never-again

 • avatar
  Олена
  8 років тому

  Ідея з маками мені сподобалась. Проте медаль «За перемогу над Німеччиною у Великій Вітчизняній
  Війні» з георгієвською стрічкою не є символом сепаратизму і таки має
  відношення до України, оскільки нею нагороджували і воїнів українців. Тоді для багатьох вона стала одним із символів перемоги над нацизмом. І серед
  покоління, тепер вже в основному дітей війни, а не учасників бойових
  дій, є ті, які звикли до цього образу Дня Перемоги. Хоча у цієї медалі таки
  дві сторони. Тому підтримую поширення правдивої інформації з історії,
  пояснень, встановлення на державному рівні нової символіки, пропагування
  (в хорошому сенсі) її громадськими організаціями, але не творення (в
  контексті Великої Вітчизняної Війни) фобій щодо оранжово-чорної стрічки.

 • avatar
  Ольга
  8 років тому

  Комусь не подобається, що на офіційному сайті відділу культури БМР «…анонсують проведення тематичних екскурсій та виставок, а також «Урочистий мітинг, присвячений 69 річниці Перемоги у Великій Вітчизняній війні 1941-1945 рр». Кожен такий анонс ілюструє червона зірка з серпом, молотом та георгіївською стрічкою».
  Ми глибоко сумуємо за мільйонами загиблих у Другій Світовій війні. Разом з тим ми гордимося нашою Перемогою над коричневою чумою, над фашизмом. І тому 9 Травня для нас безумовно є Днем Великої Перемоги.
  Для нас символом Великої Перемоги навічно є Червона Зірка, серп і молот та гвардійська (георгіївська) стрічка.
  Гвардійська (георгіївська) стрічка – це шовкова муарова стрічка шириною 24 мм,
  на якій чергуються п’ять рівних по ширині поздовжніх полосок – три чорного та дві оранжевого кольору, а по краях стрічка має по одній вузькій оранжевій полосці шириною 1 мм.
  Такою стрічкою покрита п’ятикутна колодочка, яка є невідємною частиною Ордена Слави, запровадженого Указом Президії ВР СРСР від 8 листопада 1943 року, та Медалі «За перемогу над Германією у Великій Вітчизняній війні 1941-1945 р.р.», запровадженої Указом Президії ВР СРСР від 9 травня 1945 року.
  Ми пам’ятаємо про подвиг радянського солдата, який звільнив Європу від фашизму. Солдати-українці. внесли вирішальний вклад у нашу перемогу над гітлерівською Германією. Ми гордимося нашими героями земляками, які своєю кров’ю та ціною своїх життів вибороли наше майбутнє.
  Ми відчуваємо духовний зв’язок поколінь. Ми відчуваємо, що кожен з нас є частинкою великої словянської нації. І ми усвідомлюємо свою відповідальність перед майбутніми поколіннями, і тому будемо боротися з появами неофашизму, який, на жаль, сьогодні піднімає голову в Україні. І символом цієї боротьби для нас є саме гвардійська (георгіївська) стрічка.
  Так що на сайті відділу культури БМР усе викладено правильно.

  • avatar
   Andriy Kachor
   8 років тому

   Ольго, ви свідомо хочете спровокувати в Броварах події на кшталт одеських?

   • avatar
    Ольга
    8 років тому

    Качор, це що, погроза?! Погроза знову навести на Бровари твого «давнього друга «правосєка» Мазура (Тополю)» і 28-му сотню
    Майдану та ще купу відморозків, які спалювали одеситів заживо та отримували від цього задоволення, називаючи загиблих «майскими шашлычками»?!

    • avatar
     Andriy Kachor
     8 років тому

     В принципі, ви вже відповіли на запитання.

     • avatar
      Ольга
      8 років тому

      От ти й показав свою суть. Ти – фашист, гад повзучий. Але запам’ятай, що броварчани цього тобі ніколи не пробачать, і ще
      зроблять з тебе і «відбивну», і «шашличок».

     • avatar
      Andriy Kachor
      8 років тому

      Ви відповіли на МОЄ (а не своє) запитання – щодо планів сепаратистів влаштувати криваві провокації у Броварах 9-го травня. Але про ці ваші плани нам було відомо заздалегідь. Не зважаючи на вашу неадекватність і клінічну жорстокість, я все ж закликаю вас відмовитись від запланованого вами і вашими прихвостнями кривавого сценарію, жертвами якого можуть стати і ви самі, і багато мирних людей.

     • avatar
      Илья
      8 років тому

      Фига се заявка какая!сепаратистов раскрыл.это серьёзное обвинение.а может народна рада и есть очаг сепаратизма в городе?такая себе пятая колонна род шумок собралась.

     • avatar
      Ольга
      8 років тому

      Качор, у тебе що, паранойя?! Що, вже ввижаються
      якісь «сепаратисти», «криваві погроми», «жертви серед мирного населення»?! Іди до психіатра лікуватися! Зовсім з котушок з”їхав!
      Якщо в Броварах не буде таких, як ти, майданутих, то все буде тихо і спокійно.

 • avatar
  Ольга
  8 років тому

  ЧОМУ ВИДАЛИЛИ МІЙ ВЧОРАШНІЙ КОМЕНТАР? Для вас свобода слова означає
  відкрити ногою двері, зайти в кабінет міського голови, зірвати оперативну нараду,
  щоб повідомити про «криваві погроми», «жертви серед мирного населення», тобто
  про підготовку провокацій, які вами і організуються.

  • avatar
   Andriy Kachor
   8 років тому

   Усі коментарі, в яких міститься нецензурна лайка, погрози, прямі образи або поширення завідомо неправдивої інформація будуть видалятись, за повторення таких дій користувачі будуть блокуватись.

   • avatar
    Ольга
    8 років тому

    Все, «спеклась» ваша демократия…
    Вы разваливаете Украину, вы не способны учесть мнение всех граждан, вы не хотите слышать тех, что имеет собственное мнение, вы ввели цензуру на своем сайте.
    Вспоминается 1933 год, когда в Германии к власти пришли
    фашисты. Тогда Гитлер совместил посты президента и главы парламента. Ничего не напоминает?
    Красный мак как символ наркотизации всей Украины – это символично.
    «Спеклась» и ваша так называемая «народна рада». Какие могут
    быть «народні обговорення» после введения цензуры?!
    В дальнейшем можете сами писать свои однобокие,
    недостоверные и предвзятые статьи, и сами же себя восхвалять в комментаниях. Занимайтесь журналистским онанизмом. Сами возбуждайтесь, когда пишете, и сами же себя удовлетворяйте в комментариях.
    Все. Можете меня блокировать.

    • avatar
     Andriy Kachor
     8 років тому

     Брутальна лайка, якою ви не рідко послуговуєтесь, не має нічого спільного з демократією. Спробуйте навчитись цивілізовано висловлювати свої думки – і всі їх зможуть прочитати, в т.ч. і на цьому сайті.

    • avatar
     Alina Dyachenko
     8 років тому

     Ольго, коли ви будете висловлювати свою думку без матів та образ, ви нарешті почнете жити у демократії.
     А ще рекомендую не плутати цензуру з правилом не вживати мати та лайку у коментарях на публічному ресурсі. Це різні речі.

     • avatar
      Ольга
      8 років тому

      Тобто на вашу думку демократія – це внутрішній стан людини, щось на кшалт нірвани? А я, наївна, думала, що демократія – високий стан організованості суспільства…
      Щодо вживання, як ви пишете, матів і образ. Я переглянула УСІ свої коментарі, і НЕ знайшла у них жодного мата та жодного слова лайки. Можете перевірити. Особливо у тому коментарі, який ви видалили (між іншим, я його відновила). Інша справа, що мої коментарі були різкими: зрештою я вам «поставила дзеркало», щоб «команда МПЗ» побачила своє віддзеркалення та зрозуміла, яке враження можуть справляти ваші матеріали на броварчан. Багато статей, написаних «командою МПЗ», є образливими та викликають негатив у читачів (і це ще дуже м’яко сказано!). І щО ви вмієте робити класно, так це настроювати людей проти себе, причому на рівному місці.

     • avatar
      Alina Dyachenko
      8 років тому

      Я теж перечитала кілька Ваших коментарів – і, на жаль, знайшла не лише лайку, образи, а ще й погрози:

      Цитата 1: “От ти й показав свою суть. Ти – фашист, гад повзучий. Але запам’ятай, що броварчани цього тобі ніколи не пробачать, і обов”язково зроблять з тебе і «відбивну», і «шашличок»”

      Цитата 2: “Качор, у тебе що, паранойя?! […] Іди до психіатра лікуватися! Зовсім з котушок з”їхав! Якщо в Броварах не буде таких, як ти, майданутих, то все буде тихо і спокійно”
      Якщо на Вашу думку, такі висловлювання – це прояв демократичного мислення, то змушена з Вами не погодитись.

     • avatar
      Ольга
      8 років тому

      Так, написано різко, але за принципом: «Как аукнется, так и откликнется». Нагадаю переписку:
      АК: «Ольго, ви свідомо хочете спровокувати в Броварах події на кшталт одеських?»
      О: «Качор, це що, погроза?! Погроза знову навести на Бровари твого «давнього друга «правосєка» Мазура (Тополю)» і 28-му сотню Майдану та ще купу відморозків, які спалювали одеситів заживо та отримували від цього задоволення, називаючи загиблих «майскими шашлычками»?!»
      АК: «В принципі, ви вже відповіли на запитання». (мій коментар: я зрозуміла так, що Качор цинічно ПІДТВЕРДЖУЄ, що у Броварах може з’явитися його «друг» (про «друга», який був у Броварах, Качор писав ще у кінці лютого) та натворити лиха. Далі – моя відповідь):
      О: «От ти й показав свою суть. Ти – фашист, гад повзучий. Але запам’ятай, що броварчани цього тобі ніколи не пробачать, і обов”язково зроблять з тебе і «відбивну», і «шашличок».»
      АК: «Ви відповіли на МОЄ (а не своє) запитання – щодо планів сепаратистів влаштувати криваві провокації у Броварах 9-го травня. Але про ці ваші плани нам було відомо заздалегідь. Не зважаючи на вашу неадекватність і клінічну жорстокість,
      я все ж закликаю вас відмовитись від запланованого вами і вашими прихвостнями кривавого сценарію, жертвами якого можуть стати і ви самі, і багато мирних людей» (мій коментар: ви бачите, що у Качора в голові творилося? Хіба таке може написати нормальна людина? Я й написала):
      О: «Качор, у тебе що, паранойя?! Що, вже ввижаються якісь
      «сепаратисти», «криваві погроми», «жертви серед мирного населення»?! Іди до психіатра лікуватися! Зовсім з котушок з”їхав! Якщо в Броварах не буде таких, як ти, майданутих, то все буде тихо і спокійно».
      Отже, я просто назвала речі своїми іменами.

   • avatar
    Илья
    8 років тому

    А что мешает создавать аккуанты и снова постить?не стоит удалять, это мнения, и поверь , не зомбированные , а вполне адекватные.

    • avatar
     Andriy Kachor
     8 років тому

     Кожен має право на власну думку. Не йдеться про цензуру висловлювлення ідей чи переконань, які не суперечать законодавству. Ідеться про видалення повідомлень, що містять нецензурщину та лайку.

    • avatar
     Alina Dyachenko
     8 років тому

     Думки, висловлені без матів і образ, ніхто видаляти не планує. Але справді дуже бридко читати значну частину коментарів кількох людей – замість аргументів вони послуговуюся лайкою, нецензурщиною та наклепами. Таким коментарям не місце на нашому сайті. Тому ми будемо їх видаляти, як це робиться на всіх поважних ресурсах.

     • avatar
      Илья
      8 років тому

      То есть, писать статьи и обзывать фигурантов, называть людей сепаратистами, базируя свои мнения на фото из инет ресурсов, это в норме.а стоит натолкнуться на волну народного гнева и все, приехали…нас обижают.вы же типа журналисты.а как же призумция?а как же поклеп?…и вопрос – что с телевидением?ждать кого то в эфире или нет?смысл было сложить медиа ресурс в городе?

     • avatar
      Alina Dyachenko
      8 років тому

      Читачі у коментарях можуть не погоджуватись з позицією журналіста, з його оцінками, висловлювати свої оцінки, думки та міркування, головне – не вживати нецензурних слів. Не думаю, що суцільні мати в коментарях – це хвиля народного гніву, це, скоріше, хвиля невихованості та неввічливості. Якщо почитати тисячі коментарів, розміщених на нашому сайті, то там можна знайти чимало критичних думок щодо різних статей, ми нормально ставимось до того, що хтось не погоджується з нашими публікаціями. Раніше ми навіть вели дискусії з коментаторами, бо вони, хоч і були незгодні, проте поводились адекватно, аргументували, інколи навіть переконували нас у чомусь, де ми були не зовсім праві. Але коли на сайт прийшла “орда” коментаторів, що вдавались до відвертого хамства й вживали мати, я особисто перестала читати коментарі. Не бачу сенсу марнувати свій час на людей, які замість аргументів переходять на особистості, вдаються до агресивних образ та безбожно лаються.

     • avatar
      Alina Dyachenko
      8 років тому

      А щодо телебачення, то воно припинило мовлення через те, що за добу до приходу народної редакції з комунальної телестудії хтось викрав передавач, без якого технічно неможливо виходити в ефір. Новий коштує близько 3000 у.о.
      Тому відсутність броварського ефіру на ЕКТІ – це питання не до громади, а до того, хто викрав модуль. До речі, по цьому факту була подана заява до міліції, але чомусь броварські правоохоронці не поспішають розслідувати цей факт. І це зрозуміло, адже до телестудії серед посадовців виконкому мали доступ всього кілька людей ;-)

      Але я маю для вас втішну інформацію. Вже зовсім незабаром народна редакція збирається презентувати громаді оновлену концепцію броварського телебачення ;-) Бо всі у місті розуміють, що Броварам потрібен телеканал – повноцінний, об’єктивний та цікавий. Але щоб він вийшов в ефір, потрібно буде усім разом докласти чималих зусиль та ресурсів, в тому числі матеріальних.

     • avatar
      Наталья
      8 років тому

      А был ли модуль?????

      Просто нет слов!!!! Сначала «народна
      рада» врывается в студию,
      потом трубит об этом на весь город. Объявляет о пропаже модуля, хотя выходит несколько раз в эфир, и после
      умывает руки – дескать, мы тут ни при чем. Нет, ребята, давайте все по честному!!! Алине Дяченко,
      Качору и ко захотелось «поруководить»
      телевидением. Под «шумок революции» они решили захватить студию «Наше місто».
      Об этом ее сотрудников кто –то успел
      предупредить и люди, опасаясь за свое здоровье, просто оставили рабочие места и ушли, закрыв
      студию. Все оборудование
      оставалось на местах. О том, что не стало некоего модуля стало известно уже после взлома
      студии «народной радой». Но главное то, что никто на самом деле не знает что
      такое модуль, как он правильно называется и как выглядит. А не стало
      телевидения, друзья, из-за того что захватчикам студии не удалось договориться
      с владельцем частоты о сотрудничестве, тот просто «вырубил» эфир. Так то, а сказочка о пропаже
      модуля, о нежелании милиции расследовать дело самая обычная «тупая
      отмазка» и все остальные сказочки про
      реанимацию телевидения – тоже чушь!!!! В городе нет
      телевидения и не будет,
      поскольку больше нет частоты – «спасибо» «народной раде». Обещаю забрать свои слова обратно, если Алина
      предоставит хоть минимальную информацию
      о модуле (про 3000 они же где то выяснили) как выглядит, как называется. И
      самое главное внятное объяснение, каким
      образом вы планируете выход в эфир.

     • avatar
      Илья
      8 років тому

      Ответа не будет.на крайняк – какая то сказочка о зловещем заговоре.насколько я знаю, с 2015 года телевещание переходит в цифровой формат.вопрос – опять начнётся поиск средств на мифические мощностя?информация мпз не выдерживает никакой критики, рассчитана разве что на бабушек.

     • avatar
      Наталья
      8 років тому

      Даже не сомневаюсь, что ответа не будет.

     • avatar
      Alina Dyachenko
      8 років тому

      Ну, тоді, вважайте, що 20 000 броварських бабусь щомісяця заходять в Інтернет та читають наш сайт ;-) Які прогресивні у нас бабусі, виявляється ))

     • avatar
      Илья
      8 років тому

      Ох уж эти подсчёты)как я помню, вы насчитали, что в стотысячном городе 11 тысяч выборцев составляет 11% голосовавших.несовершеннолетние тоже голосовали вместе с неправоздатными пенсиями?

     • avatar
      Alina Dyachenko
      8 років тому

      :-) Це коли я таке писала? Я ніколи не рахувала, скільки 11 000 голосів становить від загальної кількості виборців Броварів.
      Єдиний випадок, коли я говорила про цифру 11 300, це коли я уточнювала, що 40% виборців, які проголосовали за Сапожка, це не 40 000 броварчан, а 11300. При цьому це не означає, що 11 300 – це 40 % виборців, бо йдеться лише про тих, хто прийшов на вибори.
      Не переживайте, з математики у мене було “відмінно” ;-) Як і з усіх інших предметів.

     • avatar
      Alina Dyachenko
      8 років тому

      Дуже цікаві припущення, але, на щастя, вони не мають стосунку до реальності.
      Ініціатива взяти телестудію під Народний контроль виходила не від Качора та Дяченко, а від інших броварських журналістів, які несподівано звернулись до нас з Андрієм з проханням долучитись до цього. За день до своєї появи в телестудії вони зателефонували до Ірини Куліш – директорки телестудії та запропонували зустрітись, щоб все обговорити, однак вона відмовилась зробити це у короткий термін. Тому наступного дня громада вирішила зайти до телестудії без її участі, бо телебачення у такий критичний момент у країні є дуже важливим, і надзвичайно потрібно, щоб воно було об’єктивним, а не “рупором регіонала Сапожка”.
      Ніхто до студії не вривався, ми всі зайшли спокійно, під відеозапис камери – у присутності заступника міського голови Василя Андрєєва, який визнав, що ключа від телестудії ні в кого немає. Відтак довелось змінити замок і мирно зайти. Разом з нами до телестудії зайшов і її працівник-відеоінженер, який і розповів, що напередодні з редакції зник модуль, через який проводилось мовлення. Те, що він зник до нашої появи, засвідчує те, що ЕКТА припинила мовлення за добу до цього – якраз через кілька годин після телефонного дзвінка пані Куліш…
      Щодо відновлення мовлення, то поки не забігатиму наперед.
      Про точну назву модуля зможу сказати пізніше, коли запитаю у членів народної редакції, які на цьому розуміються.
      А частота у “ЕКТИ” залишилась, тому не впадайте у песимізм. Хоча насправді місту потрібна своя частота, а не приватна, яку потрібно орендувати. Але знову ж таки, не забігаймо наперед.

     • avatar
      Alina Dyachenko
      8 років тому

      “Обещаю забрать свои слова обратно, если Алина
      предоставит хоть минимальную информацию
      о модуле (про 3000 они же где то выяснили) как выглядит, как называется”
      Відповідаю: цей пристрій називається ось так – “Telecast’s 5142 fiber optic video/audio/data module”. Ось тут можна почитати більше про нього і його функції: http://www.google.com.ua/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&frm=1&source=web&cd=7&ved=0CGoQFjAG&url=http%3A%2F%2Fwww.ateknik.dk%2Ffile%2Ftelecast%2FViper%2520II%25205142.pdf&ei=9dV0U7G-FNT2yAOYl4HICg&usg=AFQjCNFmAjmQa2CaWQjgjTdfo3shevn2Xw&sig2=sKY9viwBnqGjaqNlzI2UzA&bvm=bv.66699033,d.bGQ

 • avatar
  Ольга
  8 років тому

  Ага, червоний мак… Треба додати ще кущ коноплі для повної картини. Зелене листячко збагатить кольорову палітру
  та приверне увагу специфічного контингенту.

 • avatar
  Илья
  8 років тому

  О, браво!на стороне редакции тоже появились новые инет защитники.

 • avatar
  mimoshel
  8 років тому

  На полях Фландрии между крестами, Качает ветер мак рядами…… Кто ж вас таких вырастил без роду без племени, предателей? Зачем нам мак, символ памяти американским солдатам? Только потому, что вашей хунте с переляку георгиевская ленточка символом сепаратизма привиделась? Вы уже так готовы америке жопу лизать, что и ветеранов предали и бандеру героем сделали. А весь майдан теперь смело можно Байдан назвать,после назначения сына Байдена главным по добыче сланцевого газа под Славянском. Этим газом хотят перебить поставки газа в Европу и РФ. Вот и вся ЛЮБОФФ. А люди успели уже пострелять в соседей, пожечь земляков, дать в морду брату, наговорить гадости друзьям, показать свою “Интелигентность” всему народу и миру…….. И всё за великую идею: Америка имеет право!!!!!!!, стравливать индейцев, и превращать их земли в экологический гадюшник, заставлять их потом там жить за доллар! А кто против – подлежат травле, если невозможно уничтожить! Американская мечта: смотреть как ирокезы с каманчами мочат друг друга за их интересы!!!!!!! И всё вам, недалёким, Путин фашист. А вас давно уже продали и предали. Вы просто ещё не разобрались, что это не Россия. Это очень по американски: как в Аватаре фраза к аборигенам: “вы живёте на наших бабках”,-ничего личного, только бизнес. А индейцев можно потом будет в резервацию. Это вы индейцы.