• Сьогодні: Четвер, 1 Червня, 2023

Броварські депутати віддали 96 гектарів під будівництво “фармацевтичного заводу Bayer” (оновлено)

Жовтень02/ 2013
avatar
Маєш право знати

Команда "Маєш право знати"

file29750Майже сотня гектарів землі, що раніше перебувала у користуванні ДП “Радіопередавальний центр” на вул. Кутузова, невдовзі стане будівельним майданчиком для спорудження фармакологічного виробництва «Bayer Healthcare» від концерну «Bayer». Про це 1 жовтня на позачерговій сесії Броварської міськради повідомила представниця забудовника – компанії «ІНТЕР-ПРОФІТ». Компанія, яка придбала 96 га землі у Броварах, звернулась до депутатів за зміною цільового призначення – з земель сільськогосподарського призначення на землі промисловості. Це питання було внесено на розгляд сесії з голосу, однак депутати вирішили обійтись без детального вивчення цього питання та дружно проголосували “за” те, щоб задовольнити прохання компанії «ІНТЕР-ПРОФІТ».

При цьому в українському представництві концерну «Bayer» були здивовані інформацією про намір збудувати виробничі потужності у Броварах. Представники компанії пообіцяли з’ясувати, звідки з’явилась така інформація, та найближчим часом планують дати офіційний коментар з цього приводу.

Як розповіла представниця компанії під час сесії, у проект планують інвестувати близько $560 мільйонів, з яких безпосередньо компанією «Bayer» буде інвестовано близько $350 мільйонів. Окремо, за її словами, на ділянці планують побудувати логістичний комплекс вартістю $200 мільйонів. Також забудовники обіцяють створення понад 4 тисяч робочих місць.

Прикметно, що напередодні позачергової сесії, яка була скликана буквально за один день, у порядку деному питання питання про зміну цільового призначення землі на вул. Кутузова було відсутнє. Не було його й у порядку денному, який роздали депутатам перед початком засідання. Проект рішення про 95 га землі був внесений на розгляд депутатів з голосу міським головою Ігорем Сапожко. Фактично депутати не мали фізичної можливості ознайомитись з рішенням перед голосуванням та вивчити детально інші супровідні документи. Тим не менше, за рішення на користь компанії «ІНТЕР-ПРОФІТ» проголосувала більшість депутатів міської ради, зокрема фракція Партії регіонів та «Фронту змін». Присутні депутати від ВО «Свобода» утримались. “Проти” голосували лише депутати з фракції УДАР.

З текстом ухваленого рішення можна ознайомитись за цим посиланням.

Відео розгляду питання на 38-й сесії

Першою на цю подію відерагувала партія “УДАР”. Броварська міська організація партії оприлюднила заяву, у якій оголосила про наміри організувати акції громадянської непокори з вимогою скасувати дане рішення міської ради. За інформацією «ударівців», ринкова вартість земельної ділянки 95 га перевищує 250 млн грн (із розрахунку $3000 за сотку), що майже дорівнює середьнорічному бюджету міста Бровари.

Вчора на сайті міської ради з’явилося повідомлення про проведення позачергової сесії міської ради. В ньому, зокрема, зазначається, що депутатами було прийнято 12 рішень,  серед яких: «Про створення пункту прокату технічних та інших засобів реабілітації на базі Броварського міського територіального центру соціального обслуговування», «Про внесення змін до  «Міської програми по будівництву та реконструкції об’єктів соціального призначення на 2008 – 2015 роки», затвердженої рішенням Броварської міської ради від 14.01.2008 року  № 591-32-05» та інші. Про рішення щодо зміни цільового призначення земель радіопередавального центру не повідомляється.

 

 • avatar
  Сергій Іллюхін
  10 років тому

  Про “ідеальну екологію” з рекламного відео АТЛАНТУ можна забути. Торгмаш перетворюється на промзону

 • avatar
  Pavlik
  10 років тому

  Невторопав , а як юридично буде оформлено передача землі і конкретно кому . В аренду , чи як ? Де буде зареєстрований це й флагман наркоманії . Ну то що мзда там буде конкретна . Пайовики при зірках без відступних незалишиться . алеж і 4000 робочих місць . Ну якщо вирішили “Торгмаш” зробити продвинутим , то тоді треба і аеродром відновити для малої авіації . А то пукають там з рушниць без толку .

  • avatar
   Сергій Іллюхін
   10 років тому

   Схема проста: спочатку поділили по 2 га і видали безкоштовно фізичним особам – під ведення індивідуального сільського господарства. Потім Bayer у всіх ці ділянки скупив.
   В результаті – місто і без 96 га, і без копійки в бюджеті

   • avatar
    Pavlik
    10 років тому

    І чому я нездивований ? Хоча підсвідомо розумів що цю оборудку готували не перший рік . Але як вони умудрилися по 2 га. на особу оформити законно . Ну мабуть як і генделик в парку “Перемоги” Ботинок не таких і дурний . Хоча без відмашки з Київа таку , начебто провальну для Броварського бюджету аферу , і тим самим начебто виграшну для для самого міста та її жителів , він би непровернув . Ситуація , ну просто патова .

 • avatar
  славко
  10 років тому

  У меня один из ближайших друзей в Байере работает. Его коммент изнутри корпорации:

  какой-то фейк
  У Байера в Украине никогда не будет собственного производства или складов.
  Максимум перефасовка для мелкой упаковки. И то мы это заказываем у стороних фирм.

  Есть подозрение уже моё лично, что именем Байера прикрываются. А на самом деле дерибанят сугубо под себя и для своих.

 • avatar
  Pavlik
  10 років тому

  Місцеві провладці мабуть таки доведуть цю аферу до кінця . Але представники Bayerа повинні розуміти , що після зміни влади , в них можуть виникнути серйозні проблеми з законністю відчуження муніципальної землі . Думаю їхні юристи розуміють що така оборудка в Європі булаб неможлива , так як суперечить законодавству . І що починаючи серйозний бізнес в нашій країні з купівлі краденої землі , це просто як для такого концерна , просто неетично . Алеж вирішили ризикнути . Якщо буде скандал , то це буде грандіозний скандал . Скупка краденого , п’ятно на репутації . .

 • avatar
  Pavlo Rizanenko
  10 років тому

  А от і реакція Байер з цього приводу:

  03-жовт-2013
  Офіційна позиція ООО “Байєр” з приводу публікації «Броварські депутати віддалі 96 гектарів під будівництво фармацевтичного заводу».

  Київ, 3 жовтня, 2013 – 2 жовтня 2013 року на сайті спільноти громадських активістів м. Бровариhttp://pravo-znaty.org.ua було опубліковано статтю під назвою «Броварські депутати віддали 96гектарів під будівництво фармацевтичного заводу». У даній статті згадується, що компанія «Bayer»планує будівництво фармацевтичного заводу на земельній ділянці площею 96 га, виділеною відповідно до рішення міської ради м. Бровари на позачерговій сесії 1 жовтня 2013 року.

  ТОВ «Байєр» (далі – «Компанія Байєр») офіційно заявляє, що дана інформація не відповідає дійсності. Компанія Байєр не планує будівництво фармацевтичного заводу на території України.

  Компанія Байєр ніколи не зверталась до Броварської міської ради або до Голови міської ради Ігоря Сапожка з проханням про виділення земельної ділянки для будь-якого будівництва.

  Компанія Байєр звертається до журналістів всіх засобів масової інформації України з проханням взяти до відома дану заяву, щоби запобігти подальшому розповсюдженню недостовірної інформації про діяльність Компанії Байєр, оскільки дана інформація є недостовірною та може завдати шкоди діловій репутації Компанії Байєр.

  http://www.bayer.ua/ebbsc/cms/uk/news/20131003.html

  • avatar
   Alina Dyachenko
   10 років тому

   Чесно кажучи, я здивована текстом “Байера”. Вони пишуть так, ніби ми – первинне джерело інформації. Хоча вони чудово знають, що ми посилаємось на інформацію, яка була публічно оголошена на сесії міської ради. Вони мають спростовувати не нашу публікацію, а слова пані, яка прийшла до депутатів та розповіла їм, що це “Байер” збирається будувати виробничо-логістичний центр у Броварах.

   Ми також направили сьогодні до “Байера” уточнюючі запитання. Те, що вони не будуватимуть завод і те, що вони не звертались до міськради за виділенням землі, це зрозуміло. Але чи будуть у них склади в Броварах, чи ні, чи мають вони якісь ділові стосунки з “ІНТЕР-ПРОФІТОМ” чи ні – з прес-релізу не ясно.

   • avatar
    Денис Гнатюк
    10 років тому

    Вони ж не можуть спростовувати сесію міськради ))) А публікацію в ЗМІ – запросто.

 • avatar
  RT
  10 років тому

  Продается ООО Компания Интер-профит
  http://www.legaladdress.com.ua/kupit-ooo

 • avatar
  Альф
  10 років тому

  Хто автор цієї статті? Маю право знати!

  • avatar
   Pavlik
   10 років тому

   Байдуже . Питання залишається про 96 гектарів землі. Це теж деза ?

   • avatar
    Pavlo Rizanenko
    10 років тому

    Нажаль не деза. 96 га землі в межах м. Бровари що належали державі та перебували раніше в постійному користуванні Броварського радіопередавального центру опинились в приватній власності. Ні бюджет країни, ні бюджет м. Бровари не отримали від відчудження цієї землі жодної копійки. Зараз ведеться розслідування щодо того як це сталось. Вже є попереднє розуміння що без порушень закону з боку можновладців та мовчазної згоди правоохоронних органів не обійшлося. Мова йде про втрати держави в розмірі біля 200 млн. гривень.
    Щодо Байер, то виглядає так що прийшли якісь шахраї до БМР та презентували депутатам БМР що Байер буде на цій ділянці щось будувати. Хоч з документів (того ж проекту рішення яке роздали депутатам прямо в залі) видно що там Байер не фігурує, а рішення стосується якоїсь недавно зареєстрованої компанії директор якою вже фігурував в сумнівних оборудках з землею в Конча-Заспі. Але ж депутати БМР документи взагалі зазвичай не читають, а тим одиницям які хочуть прочитати та ознайомитись з додатковими документами, що детально обгрунтовують рішення, їх не дають та приховують. В цьому випадку до речі вперше за мою память сталась безпрецендентна річ як для БМР – це питання було включено до порядку денного з голосу вже під час сесії, а отже навіть при всьому бажанні, навіть ті що хотіли, фізично ознайомитись з інформацією не могли. Чи випадково так сталось що таке важливе питання було внесено на позачерговій сесії з голосу? Чи випадково так сталось що депутат Сімутін який таки хотів ознайомитись з проектом землеустрою, навіть вже після сесії, так і не зміг цього зробити бо проект землеустрою (який якраз містить всю інформацію щодо оборудки) дивним чином “зник”. Мабуть для багатьох ці питання риторичні. А проект мабуть “дематеріалізували” шахраї які ще півгодини тому так “майстерно загіпнотизували” “довірливих представників броварських виборців” – депутатів БМР, своїми казками про Байер. “Зачарованих депутатів” та ці “чудеса” гіпнозу сучасних Гуддіні які майстерно вміють “дематеріалізувати” землю з державної власності без будь яких наслідків для державного або місцевого бюджетів всього лиш промовляючи чарівне слово “Байер” ви можете власними очима побачити на відео сесії.

    • avatar
     Pavlik
     10 років тому

     Зрозуміло . Дякую . Враг в Криму , Крим в диму нічого невидно.

    • avatar
     Svidomij
     10 років тому

     Впевнений більшість депутатів, що в “попихах” голосували за це рішення чудово знають за що вони голосували і які особисті вигоди вони отримають. За кадром, з приведеного відео, перед голосування чудового чутно промову горе-депутата. Мовляв, що сталося те сталося, давайте голосувати.

  • avatar
   Andriy Kachor
   10 років тому

   Відпочатку ця публікація була написана мною. Інформація там зявилася з моєї “подачі”, адже про передачу землі для будівництва заводу “Баєр” звучала на сесії як з вуст представника забудовника, так і не була заперечена жодним з присутніх на сесії, в т.ч. і міським головою, який ставив це питання на голосування з голосу. Пізніше в публікацію була внесена низка правок головним редактором, після чого авторство змінили на редакційний матеріал. Окрім того, про факт переговорів щодо будівництва “Баєром” мені було відомо з інших джерел – за цією інформацією, такі переговори тривають вже певний час і почали вони задовго до сесії. З коментарів же “Баєра” досі не зрозуміло, чи не збираються вони там будувати ті ж склади, адже така інформація також є. Це вже не кажучи про презентацію забудовника на сесії, який, вочевидь, був погоджений з місцевою владою. Тому в даному випадку є “розвод” або Сапожка забудовником, або з боку Сапожка – усіх броварчан.

 • avatar
  Svidomij
  10 років тому

  Зухвалий і безпрецендентний випадок Броварської влади і всіх хто на це згодився. Зрозуміло Партія Регіонів, вони традиційно проводять аналогічні оборудки, а якже Фронт Змін, Свобода, чому вони мовчать. Велика подяка Роману, що висловив думку громади міста.

 • avatar
  Pavlik
  10 років тому

  Проглянув відео БМР , чесно , шокований рівнем інтелектуальності депутатів. Це жах шановні . Ім пояснюють що земля вкрадена , і з цим ще розбиратися потрібно . А їм як з гуся вода . Ну вкрали , ну що поробиш тепер , зато інвестиції . А ці представники , хрін зна чого , тільки не Байера . Якась ділерська фірмочка з начебто сумісним капіталом, розводить лохів . Цій представниці чітко сказали , ви купили вкрадену землю , а їм хоч кілок на голові теши. Доречі , хіба це презентація ? Вибачте , але це херня , а не презентація .Якщо даже там хтось , щось буде будувати . всерівно при зміні влади , треба принципово і показово всіх причетних до цієї оборудки покарати .

 • avatar
  Ирина Буяковская
  10 років тому

  Я извиняюсь за формулировку своего коммента перед всеми компетентными
  людьми (21 человек), которые уже высказали своё мнение по многим темочкам городского дерибанчика: депутаты горсовета, голосование, Партия регионов , “Фронт змин” ……а вот темочка “..задовольнити прохання компанії «ІНТЕР-ПРОФІТ…” на мою думку, не раскрыта как полностью, так и в отдельности, а именно: 1) задовольнити (получить наслаждение предложил ведь Сапожко И., а что просила сама компания?а что просил представитель, который представляет интересы указанной компании? а может он и не представитель данной компании, а так себе – озвучка? как выглядит оригинал просьбы, оригинал представителя, оригинал компании, и прочее); 2) прохання ( а как на самом деле выглядит просьба в полном объёме, а не сокращённо, чтобы депутаты избежали потери своего рабочего депутатского времени?) ;3) компания( а компания ли это? если компания, значит людей по-больше чем один, так что все одно и то же просят?); 4) Интер-Профит ( если такая компания сомнительна сама по себе, если её деятельность вызывает сомнение даже у простых граждан, то напрашивается вопрос о её легальном существовании, о её легальной деятельности, о её легальных полномочиях, и вообще … на территории громады г.Бровары).

 • avatar
  Я за правду
  9 років тому

  Многие знают что почти 90% земли роздано незаконно на подставных лиц и уже не раз перепродано. Было бы очень хорошо, если провести расследование по каждому решению сессии по выделению земли, и хотя бы какую-то часть вернуть городу.