• Сьогодні: Понеділок, 15 Серпня, 2022

Броварські посадовці планують збільшити тариф на обслуговування водо- та тепломереж майже в 3 рази

Грудень28/ 2012
avatar
Аліна Дяченко

Депутат Броварської міськради, голова броварського осередку "ДемАльянсу", екс-головний редактор "Маєш право знати"

На новорічні свята броварська влада вирішила зробити мешканцям міста перший житлово-комунальний «подарунок». У рамках реформи міської сфери ЖКГ, яка розпочалась ще на початку грудня, чиновники вирішили вивести з квартплати тариф на обслуговування систем водопроводу, каналізації, центрального опалення та гарячого водопостачання і по суті перенести його як окрему послугу до квитанції КП «Броваритепловодоенергія». От тільки при цьому розмір тарифу планують збільшити майже втричі, але й квартплата не зменшиться, а навпаки – також зросте.

Новий тариф КП «Броваритепловодоенергія» планує ввести в дію з 1 лютого 2013 року, вивівши його зі складу тарифу на утримання будинків та прибудинкових територій КП «Служба замовника». Однак якщо раніше мешканці сплачували за обслуговування внутрішньобудинкових систем у рамках квартплати 27,7 коп. за 1 кв. м, то тепер КП хоче отримувати за свої послуги 78,1 коп. за кожен квадратний метр житлового фонду міста.

26 грудня на офіційному веб-сайті Броварської міськради у розділі «Оголошення» було оприлюднено «повну інформацію про розрахунок економічно обґрунтованих витрат та нових тарифів на технічне обслуговування внутрішньобудинкових систем». Строк прийняття зауважень і пропозицій від громадськості триватиме до 13 січня 2013 року включно. Зауваження та пропозиції можна надавати на паперових або електронних носіях за поштовою адресою: м.Бровари, вул. Грушевського, 3а, КП «Броваритепловодоенергія» та за електронною адресою, вказаною на сайті www.brovteplo.com.ua.

Пояснення зростання вартості послуг традиційне: востаннє тариф переглядався у 2006 році, а ціни на матеріали виросли; більшість внутрішньобудинкових мереж дуже зношені, тому їх обслуговування потребує значних коштів; працівникам потрібно провести обов’язкове навчання з охорони праці, необхідна атестація робочих місць зі шкідливими умовами, медогляди працівників тощо. Аргументи КП «Броваритепловодоенергія» на користь підвищення тарифу у повному обсязі можна почитати у вище згаданому оголошенні.

За отримані кошти комунальне підприємство обіцяє проводити періодичні огляди систем водопроводу, каналізації, центрального опалення та гарячого водопостачання – 2 рази на рік при черговому загальному огляді будинку, а санітарно-технічного обладнання у квартирах – 1 раз у квартал.

Повний перелік робіт:

а) Загальні роботи
Усунення течі у трубопроводах, приладах та арматурі. Розбирання, ремонт та збирання окремих внутрішніх ділянок трубопроводів з заміною фасонних частин і труб, включаючи земельні роботи. Ремонт, протирання і заміна запірної та регулювальної арматури засувок, кранів, змішувачів, зворотних клапанів тощо. Укріплення трубопроводів, арматури і санітарно-технічних приладів. Обладнання і ремонт теплоізоляції трубопроводів, укріплення розширювальних і водонапірних баків. Дрібний ремонт і очищення від бруду ручних і відцентрових насосів. Заміна сальникової набивки у різноманітних приладах, змазування тертьових поверхонь. Аварійне відкачування води з підвалів. Виготовлення, встановлення та ремонт сталевих огорож верстатів і механізмів, пробивання отворів у стінах і перекриттях для прокладання трубопроводів та інше. Виконання різноманітних робіт, пов’язаних з експлуатацією житлового фонду.
б) Водопровід, каналізація та гаряче водопостачання
Усунення засмічень в будинкових каналізаційних трубах та санітарно-технічних приладах. Дрібний ремонт водопідкачок, очищення та промивання водонапірних баків. Прокладання і розбирання тимчасових трубопроводів, утримання в належному стані поливальних пристроїв. Відігрів замерзлого водопроводу. Настроювання, огляд та ремонт систем гарячого водопостачання, включаючи бойлерні установки. Ремонт і утеплення водорозбірних колонок та інше.
в) Центральне опалення
Випробування та регулювання систем центрального опалення в стояках та окремих нагрівальних приладах. Промивання систем центрального опалення. Обслуговування обладнання теплових пунктів (елеваторних вузлів тощо).
г) Водопідкачування
Систематичний нагляд за справним станом та дією водопідкачок. Пуск та зупинка електродвигунів водопідкачок у встановлені строки, а також переключення установок на дублюючі агрегати. Регулярне змазування підшипників насосів. Заміна масла та набивання сальників насосів. Перетягування та перешивання ременів, дрібний ремонт всієї установки. Утримання водонапірних баків у чистоті. Утримання у належному стані регулювальної апаратури і контролюючих пристроїв.

При цьому вартість послуги розрахована централізована для всіх будинків територіальної громади. Також КП зазначає, що тариф є тимчасовий і його планується нараховувати по кожному окремому типу будинків за наявності відповідних внутрішньобудинкових мереж (централізоване водопостачання та водовідведення; централізоване опалення; централізоване гаряче водопостачання).

Нові тарифи розраховано на виконання рішення виконавчого комітету Броварської міської ради від 11.12.2012 № 576, згідно з яким КП «Броваритепловодоенергія» було визначено виконавцем послуг з технічного обслуговування внутрішньобудинкових систем гарячого і холодного водопостачання, водовідведення, централізованого опалення і зливової каналізації та ліквідації аварій у внутрішньобудинкових мережах у житловому фонді територіальної громади м. Бровари (комунальної власності) .

У подальшому, за словами броварських чиновників, планується також окремо визначити на конкурсній основі виконавців послуг з утримання та технічного обслуговування ліфтів; збирання та утилізація твердих побутових відходів; обслуговування димовентиляційних каналів; обслуговування пожежної сигналізації висотних будинків. То ж у майбутньому 2013 році на броварчан чекає ще багато житлово-комунальних «сюрпризів», найголовнішим з яких стане встановлення нового розміру тарифу на утримання будинків та прибудинкових територій (квартплати).

  • avatar
    Олевський Юрій
    10 років тому

    Як забирати вони навчені, а як віддати ,то зразу суди, прокуратура, міліція. Падлюча влада!