• Сьогодні: Середа, 23 Червня, 2021

Броварські школярі та дошкільнята зібрали понад 17 тонн макулатури для допомоги АТО

Червень03/ 2015
avatar
Комаровський Олексій

Журналіст "Маєш право знати"

макулатура-завершено (30)Навіть коли писався матеріал, акція «Збери макулатуру — врятуй життя солдату» продовжувалася: вчителі та вихователі кількох шкільних та позашкільних закладів телефонували до кураторів проекту, запитуючи, чи не «забули» про них, адже діти старалися й збирали макулатуру, аби у такий спосіб підтримати наших солдат, які задіяні в антитеростичній операції.

Та факт відбувся — основна частина акції добігла свого кінця. Ще перед останнім дзвоником у школах – 27 та 28 травня – дві машини ТОВ «Бровари-Вторма» з водіями та вантажниками об’їхали практично всі навчально-виховні заклади Броварів.

Загалом в акції, за фінальними підрахунками, взяло участь 13 шкіл, 17 дитячих садків та 1 позашкільна установа. А саме: школи: №1, №2, №3, №5, №6, №7, №8, №9, №10, гімназія імені Степана Олійника, НВК, Навчально-виховне об’єднання, приватна школа «Фортуна», Броварська дитяча школа мистецтв, дитсадки: «Ялинка» імені В.О. Сухомлинського, «Ластівка», «Зірочка», «Золотий ключик», «Трембіта», «Барвінок», «Сонечко», «Віночок», «Малятко», «Ромашка», «Джерельце», «Теремки», «Калинка», «Лісова казка», «Теремок», «Золота рибка» та «Катюша», позашкільна установа: Будинок дитячої та юнацької творчості.

Всього силами дітей, батьків та вчителів і вихователів за п’ятнадцять днів було зібрано 17 671 кг макулатури, що склало загалом суму 35 342 грн.

макулатура-завершено (2)

Відзначимо, що хоч «результат» по різних навчально-виховних закладах був різним (від 40 до 2200 кг), все ж це анітрохи применшує заслуги дітей, батьків та адміністрацій навчально-виховних закладів — усі без винятку з однаковим бажанням прагнули зробити свій внесок у благородну справу. “Головна мета акції – не внести якісь елементи змагання, а перетворити паперовий непотріб на кошти для допомоги військовим“, – наголошують організатори.

макулатура-завершено (50)

Так, за словами представника «Координаційного центру допомоги броварським солдатам» Лідії Стрельченко, навчально-виховний комплекс передав їм 2634 грн, 600 грн передала школа №5, ще 560 грн — дитсадочок «Катюша». Ці кошти, зокрема, дали змогу оплатити 12 комплектів військової форми для однієї із розвідувальних рот, а також замовити взуття та засоби захисту.

макулатура-завершено (23)

Відзначимо також, що одна зі шкіл – ЗОШ №7 – у рамках акції перерахувала частину коштів (2000 грн) на лікування свого учня Артема Нагайчука, який хворіє на лімфому Ходжкіна та проходить лікування у Білорусі.

макулатура-завершено (33)

Чи велика сума у 35 тисяч гривень?

Як розповів нашим журналістам Руслан Осадчук, один із броварських волонтерів «Зеленої палатки», сьогодні одному з батальйонів снайперів потрібне обладнання для гвинтівок. Оптичний приціл, наприклад, більш-менш нормальної якості вартує близько 8 тисяч гривень, глушник для гвинтівки — близько й тисячі гривень. Хоча б від таких цін можна мати уявлення — чи велика сума зібрана під час акції.

Колега Руслана по «Зеленій палатці» Тетяна Самойленко вважає, що така сума (35 тис. грн.) є досить великою, хоча треба зважати, що ціни на ринку амуніції для солдат дуже високі. До того ж, додає пані Тетяна, допомога жителів волонтерам зараз дуже скоротилася, а тому їздити в зону АТО не можна так часто, як раніше, тому доводиться працювати шляхом відправлення посилок. «Телефон «червоний» і вдень і вночі — постійно телефонують бійці, прохаючи про допомогу. А ми зі своєї сторони, по можливості, намагаємось допомогти», — розповіла Самойленко.

макулатура_АТО (7)

Втім, хай би якби там було, головна мета акції за будь-яких коштів — через здачу макулатури і придбання амуніції для солдат врятувати таким чином їхнє життя. І якщо хоча б одне буде врятоване, значить захід пройшов не даремно. Вже зараз організатори замислюються над тим, щоб наступного разу (якщо будуть проводити аналогічну акцію), то розпочинати її з нового навчального року і робити набагато тривалішою. Проте дуже б хотілось проводити її вже не через війну, і щоб вона якомога швидше закінчилася.