• Сьогодні: Понеділок, 8 Серпня, 2022

13 січня у Броварах пройде марш «Волю Павличенкам!»

Січень10/ 2013
avatar
Маєш право знати

Команда "Маєш право знати"

У неділю, 13 грудня, о 15:00 на броварському Майдані Свободи розпочнеться марш «Волю Павличенкам!» в рамках всеукраїнської акції на підтримку несправедливо засуджених Дмитра та Сергія Павличенків.

Акцію в Броварах організовують місцеві футбольні фанати та представники патріотичних середовищ за підтримки столичних однодумців. Як повідомляють організатори в соціальних мережах, марш на підтримку родини Павличенко розпочнеться з Майдану Свободи, потім по вулиці Київській учасники акції дійдуть до ТРЦ «Термінал», а далі бульваром Незалежності повернуться назад в центр міста. Метою акції організатори вважають протест проти існуючої системи судочинства, підтримка сім’ї Павличнеків, котра постраждала від діючого режиму.

Також в повідомленнях наголошується на неприпустимості використання під час акції будь-якої політичної чи партійної символіки, антиконституційних гасел та провокацій в бік силових структур. Організатори не виключають спроб заборонити проведення акції з боку правоохоронців або міської влади, проте обіцяють проведення маршу «Волю Павличенко!» за будь-яких умов.

Нагадаємо, що батька та сина Павличенків суд визнав винним у вбивстві судді Шевченківського районного суду Сергія Зубкова. Згаданий суддя свого часу прийняв рішення про відчудження частини майна Павличенків, а за деякий час Зубкова було вбито в ліфті власного будинку. Утім, Зубков в той же період вів низку справ проти великих столичних забудовників, і саме конфлікт із забудовниками, по версії захисників Павличенків, міг бути причиною замаху на судді. Сергій та Дмитро Павличкенки повністю відкидали свою участь в замаху на Зубкова, маючи «залізне» алібі та незаперечні докази власної невинуватості. Проте 2 жовтня Голосіївський суд міста Києва засудив Дмитра Павличенка до довічного ув’язнення, а його сина Сергія – до 13-річного терміну позбавлення волі. Після цього по всій країні відбулись велелюдні акції протесту на підтримку родини Павличенків, а згодом до українських футбольних фанатав приєднались ультрас з багатьох європейських країн. Чергова всеукраїнська акція на підтримку родини Павличенків відбудеться в понеділок, 14 січня на Солом’янській площі міста Києва о 9:30.