• Сьогодні: Середа, 28 Липня, 2021

Броварчан закликають сказати українським воїнам «Дякую тобі!» – ВІДЕО

Вересень10/ 2014
avatar
Андрій Качор

Незалежний журналіст, громадський активіст

DSC_1412Допомога та підтримка словом інколи далеко не менш важлива, ніж допомога матеріальна. Броварські хлопці, які сьогодні на фронті щодня ризикують життям заради кожного з нас, чекають вістей з дому ще більш палко, ніж бронежилетів чи касок. Днями броварчани вирішили усім містом подякувати своїм землякам, захисникам мирного неба над Броварами, які ставкою ціною у власне  життя оберігають наші домівки від війни.

Волонтери Координаційного центру допомоги броварським військовим запросили перехожих сказати кілька теплих слів подяки на адресу місцевих хлопців, які сьогодні перебувають на фронті. Для цього встановили намет в центрі міста, традиційний пункт для збору допомоги для солдат та офіцерів в АТО, а поруч з ним – відкритий мікрофон та камеру, аби кожен бажаючий міг під запис передати свої вітання, слова подяки та підтримки захисникам вітчизни. Записане відео волонтери Координаційного центру обіцяють регулярно відвозити прямо на передову: безпосередньо до адресата, аби там, в окопах і таборах, наші хлопці знали, що Бровари їх не забувають і дякують. Акцію так і назвали: «Дякую тобі!» – за аналогією зі зворушливою одноіменною піснею «Океану Ельзи».

DSC_1423

DSC_1428

«Це лише початок проекту, в подальшому ми плануємо його розширити не лише по Броварах, але й по району та навіть інших містах Київщини», – розповідає біля намету один з волонтерів Координаційного центру, депутат міської ради Юрій Чередник. За його словами, одним із завдань акції є спонукання мешканців пам’ятати, що сьогодні триває війна за нашу свободу та справжню незалежність країни, і для перемоги конче необхідна будь-яка підтримка бійців, в тому числі й моральна.

Відео слів подяки від броврачан, зняте цими вихідними

У перші хвилини перехожі дещо соромляться підходити до мікрофону і ставати перед камерою, проте скоро тон задають ще зовсім юні броварчанки: три маленькі подружки, які разом підійшли до мікрофону і не по дитячому мудро в кількох словах подякували своїм старшим співвітчизникам. Щирість дитячого «дякую!» закликала й інших сказати своє слово.

DSC_1407

DSC_1399

DSC_1414

До мікрофону підходять літні чоловіки, ветерани, жінки з сім’ями, молоді хлопці, чиї друзі вже можуть бути в цей час на фронті. Багато хто кидає в скриньку по збору коштів свій внесок, дехто розповідає надихаючі історії з інших, попередніх воєн, дехто не може стримати сліз прямо перед камерою… Але всі бажають нашим хлопцям перемоги та просять тих, хто зараз на передовій, повернутись додому живими!

DSC_1360

DSC_1369

DSC_1375

Координатор Центру Роман Сімутін згадує, з якою радістю військові прийняли дитячі малюнки, що їх разом з кількома тонами допомоги передали броварські волонтери на гору Карачун під Слов’янськом ще кілька місяців тому. «Для солдат це справді важливо, адже це частника дому, зв’язок зі своїми земляками», – каже активіст.   Саме тому головне волонтери передаватимуть записане відео зі словами підтримки на дисках безпосередньо на фронт, аби посилка точно дійшла до адресату. Як виявилось – такі «марш-кидки» також досить небезпечні.

«Нещодавно броварські волонтери потрапили під мінометний обстріл коли вже повертались назад після передачі чергової партії допомоги», – продовжує Сімутін. На щастя, тоді всі лишились живі та цілі. Та чи буде так щоразу – ніхто гарантувати не може. «Ми сподіваємось, що броварчани розуміють: їхня подяка, кожне їхнє слово підтримки – це дорогий скарб для бійців у зоні АТО. І цю «передачу» волонтери охоронятимуть не менше, ніж тепловізор чи бронежилет», – запевняє Сімутін.

DSC_1397

Як обіцяють організатори акції, найближчим часом намет з написом «Дякую тобі!» з’явиться  в кожному районі міста та в найбільших селах Броварщини. Аби кожен броварчанин міг сказати своїм захисникам: «Дякуємо вам, герої!»

Фото – Миколи Кожемяки