• Сьогодні: Середа, 7 Червня, 2023

Понад 200 броварчан пройшли маршем на захист родини Павличенко. ФОТО, ВІДЕО

Січень14/ 2013
avatar
Андрій Качор

Незалежний журналіст, громадський активіст

У неділю, 13 січня в Броварах близько двохсот молодих людей взяли участь в марші на підтримку несправедливо покараних батька та сина Павличенків. Акція відбулась в рамках всеукраїнської кампанії на захист сім’ї Павличенків, приуроченої до судового засідання, що мало відбутись 14 січня в Києві. В цей день суд мав розглянути апеляційну Дмитра та Сергія Павличенків та винести рішення щодо подальшої долі родини, батька та сина якої засудили до довічного ув’язнення та 13 років позбавлення волі за вбивство столичного судді Зубкова.

Акція в Броварах розпочалась о 15:00 на Майдані Свободи з виступу координатора комітету визволення політв’язнів Миколи Коханівського. Крім Павличенків, протестувальники також звернули увагу на несправедливий  розгляд справи Віталія Запорожця, засудженого на 14 років за вбивство майора Симоненка із Семиполок. На цьому наголошували виступаючі, а окремі з присутніх тримали плакати з написами «Віталій Запорожець – наш герой!».

По закінченню виступів молодь почала формуватись в колону та незабаром рушила по вулиці Гагаріна в бік Київської. Попереду учасники маршу тримали банер «Волю Павличенку», а з боків – плакати з гаслами «Свободу політв’язням!», «Геть мєнтовський беспрєдєл!» та «Геть сталіністів з МВС!». Також протестувальники тримали в руках національні та чорно-червоні прапори: не зважаючи на те, що окрім футбольних фанатів в марші брало участь чимало представників «Свободи», партійна символіка на акції не використовувалась.

Протягом усієї ходи молодь вигукувала заклики на підтримку родини Павличенків, а також патріотичні гасла та лозунги проти міліцейського й судового свавілля в Україні. Містом лунали скандування «Сьогодні Павличенко – завтра ти!», «Саджайте злочинців, а не українців!», «Україна понад усе!» та ін. Колону протестувальників супроводжувало близько десятка міліціонерів, проте перешкод ході з їхнього боку не помічалось, як власне й інцидентів, спровокованих марширувальниками.

Правоохоронцям не довелось перекривати проїжджу частину, позаяк учасники маршу переважно пересувались тротуарами. Дійшовши вулицею Київською до ТРЦ «Термінал», протестувальники внутрішними вуличками попрямували в бік вулиці Короленка, аби звідти повернутись на центральну площу та завершити захід у парку «Перемога».

Йдучи бульваром Незалежності в голові колони спалахнуло близько десятка фаєрів: учасники маршу використали традиційний «інструмент» ультрас. З вікон прилеглих будинків по всьому шляху виглядали люди та вітали протестувальників, так само як і водії автівок, що сигналили на знак підтримки вимог учасників заходу.

Поблизу центрального фонтану в парку «Перемога» захисники Павличенко провели заключний мітинг, де промовці закликали людей не припиняти боротьбу та нарощувати громадський спротив проти свавілля судів та МВС. Речники наголосили, що окрім Палвиченків та Запорожця, в українських тюрмах досі перебувають ще десятки політичних в’язнів та несправедливо засуджених активних громадян, зокрема т. зв. «ніжинські робінгуди», котрі вели боротьбу проти місцевих наркоторговців. Наприкінці один з організаторів акції Сергій Лопата зазначив, що вже наступного дня відбудеться розгляд апеляції Павличенків на несправедливий вирок, під час якого відбудеться всеукраїнська акція в Києві на підтримку несправедливо засуджених.

Андрій Качор

Фото – Денис Бойко

 • avatar
  Сергій Іллюхін
  10 років тому

  гарно, організовано, масово, усміхнені обличчя правоохоронців – приємно дивитися

 • avatar
  Oleksiy Teliuk
  10 років тому

  “У неділю, 13 грудня в Броварах близько двохсот молодих людей взяли участь в марші на підтримку НЕСПРАВЕДЛИВО покараних батька та сина Павличенків.” – хто бере на себе роль судді і заявляє про те що покарання несправедливе?
  “Понад 200 броварчан пройшли маршем на захист родини Павличенко.” – чому не сказано 200 футбольних фанатів. Кого було більше броварчан чи футбольних фанатів. І чому було мало жінок на цій акції?
  Де у згадках статті про плакати і символіку вказано про наявність неофашистської символіки яка була? І який коментар на це? – духовний помічник у боротьбі за справедливість?

  • avatar
   олег шевчук
   10 років тому

   ти що червона “шавка”?

  • avatar
   Andriy Kachor
   10 років тому

   Автор використав визначення “несправедливе покарання” з огляду на перебіг судового процесу над Павличенками, під час якого навіть свідки сторони обвинувачення зазначали недостовірність наданих прокуратурою доказів. Я вже не кажу про покази свідків сторони захисту, жоден з яких не впізнав в Павличенках людей, котрі стріляли в суддю. Суддя не взяла всі ці покази та докази до уваги, винесши, м’яко кажучи, дуже суперечливий вирок, на який зараз подана апеляційна скарга. Тим не менше, Павличенки вже не перший місяць перебувають в СІЗО та були піддані катуванням на досудовому слідстві, хоч вина їх досі не доведена. 
   В марші брали участь не лише футбольні фанати, а також представники політичних партій та інші громадяни, котрі не відносяться до жодного з цих середовищ, відтак неправильно було б називати усіх учасників маршу фанатами. З іншого боку – хіба футбольні фанати, котрі мешкають в Броварах – це не броварчани? Що ж до відсутності чи наявності жінок на марші – це питання не до журналіста. 
   Щодо “неофашистської символіки”: хотілося б почути уточнення, яка саме символіка Вами сприймається як неофашистська, позаяк автор подібної там не спостерігав. Якщо мається на увазі червоно-чорні прапори – автор не вважає націоналістичні прапори, котрі були офіційними в ОУН неофашистськими. 

   • avatar
    Дмитро Карпій
    10 років тому

    Справа дійсно мутна, і той факт, що правозахисники відмовляються за неї братися є підозрілим. А загалом, прикро бачити, що у той час, коли Україну намагаються втягти у митний союз, зараз знову спробують прийняти новий фіговий законопроект “Про вищу освіту”, постійно виникають загрози типу 2450, різних трудових, податкових, пенсійних, житлових кодексів, фанати займаються лише захистом однієї “своєї” родини. Але і це було би добре, якби ці акції не були маргінальними (поки що вони такими не виглядають у ЗМІ, але враховуючи, хто організатори, яку символіку використовують (кельтський хрест, який звичайними людьми сприймається однозначно), вони скоро такими можуть стати). І будуть це акції, які приноситимуть лише шкоду, накшталт акцій Свободи і ПУ під час кампанії “Проти деградації освіти”, коли вони раз на півроку то бійку влаштують, то проведуть акцію проти Табачника, зображаючи його з пейсами. І це радо показують такі канали, як Перший, кажучи суспільству: “Дивіться, що за люди, дивіться, хто рветься до влади, тож голосуйте за нас, ми вам захистимо від них”. Люди, майте голову на плечах, я вас прошу. Сподіваюсь, у справі Павличенків буде досягнено справедливості.

    • avatar
     олег шевчук
     10 років тому

     Дмитро що ти пропонуєш пісні співати як 2004, досить наспівались!

     • avatar
      Дмитро Карпій
      10 років тому

      Ні, шароварництво – це ще гірше. Але і маргінез – це шлях в нікуди. Згадайте Бандеру, який казав, що треба йти до людей, щоб вони прийли до вас. А вони не прийдуть до тих, кого вважатимуть неадекватами.

     • avatar
      олег шевчук
      10 років тому

      Бандера знешкодив би того Табачника фізично, є різні шляхи щоб йти до людей.

     • avatar
      Дмитро Карпій
      10 років тому

       Бандера діяв би так, щоб не програти.

 • avatar
  Andriy Kachor
  10 років тому

  На учасників акції, котрі приїхали до Броварів з Києва після маршу напали фанати столичного “Арсеналу” та побили, в т.ч. дівчину http://molotoff.info/sprotyv/liviy/5592-arsenalivci-napali-na-zahisnikiv-simi-pavlichenko.html