• Сьогодні: Вівторок, 26 Травня, 2020

Броварський “Народний контроль” вирішив викорінити корупцію у медицині

Червень05/ 2014
avatar
Аліна Дяченко

Депутат Броварської міськради, голова броварського осередку "ДемАльянсу", екс-головний редактор "Маєш право знати"

ЛІкарняЗважаючи на те, що наступну сесію міськради ще не призначено, а відтак немає проектів рішень для аналізу громадою, активісти ініціативи “Броварський Народний Контроль” запланували взятись за сферу медицини у нашому місті. На зборах 3 червня вирішили  підійти до процесу викорінення корупції у медичних закладах нашого міста системно й комплексно, і для цього їм потрібна допомога жителів Броварів.

Юрист громадської ініціативи запропонував ретельно вивчити питання тендерних закупівель у міських лікарнях та прояснити ситуацію з наданням платних послуг у комунальних медичних закладах. Він виявив, що у Броварській ЦРЛ існує прейскурант вартості різних медичних послуг, однак цей документ не розміщений у вільному доступі, а зберігається в бухгалтерії. Тож активісти планують звернутись до адміністрації лікарні з пропозицією не приховувати від громадськості цей прайс та популяризувати його. А тим часом “Народний контроль” має намір з’ясувати, скільки коштів за надання платних послуг офіційно отримує медичний заклад. Також громадськість хоче дізнатись, скільки коштів та на які саме потреби лікарні виділяються з міського бюджету.

Щоб отримати всі ці відомості, юрист планує підготувати та подати відповідні запити й звернення. Однак є інформація стосовно діяльності лікарні та її працівників, яку не можливо отримати з офіційних джерел, і для її збору “Народному контролю” потрібна підмога від громадян. Ідеться про корупцію у медичних закладах, зокрема про вимагання хабарів з пацієнтів. Відтак активісти закликають усіх небайдужих повідомляти їм на електронну скриньку [email protected].com про подібні факти та зазначати свої контакти, щоб спільними зусиллями викорінити це ганебне явище у сфері медицини.