• Сьогодні: Понеділок, 30 Січня, 2023

Активісти з’ясували, чому в парку на Пекарні не працювали бювет та туалет

Серпень06/ 2015
avatar
Маєш право знати

Команда "Маєш право знати"

Громадська організація “Броварський народний контроль” дослідила стан парку “Приозерний” у Броварах та спробувала дізнатися, чому паркова інфраструктура перебуває у такому невтішному стані та скільки грошей витрачають на її утримання. Основними об’єктами уваги активістів стали: озеро, бювет та громадська вбиральня у парку.

Парк “Приозерний” розташовано в районі Броварів під назвою “Пекарня”, головною його окрасою є озеро. Проте, за словами місцевих жителів, повноцінні очисні роботи тут не проводилися давно і купатится заборонено вже не перший рік, принаймні про це свідчить табличка біля води (хоча й не всіх це зупиняє).

парк приозерний (17)

В цьому році на очищення озера планується витратити майже 5 млн грн. “Народний контроль”, з цього приводу пише:

На початку 2015 заступник міського голови Г.П.Голубовський зазначав, що роботи з розчищення озера у 2015 році не плануються через брак коштів. Та сталося диво, і сьогодні «Бровари – Благоустрій» відповідає нам, що очищення озера таки відбудеться. Загальна вартість робіт, згідно відповіді КП «Бровари-Благоустрій», складає 5 487 929 грн. За ці кошти можна було б «з нуля» встановити басейн розмірами 40 на 30 метрів та глибиною 1,5 метри. Звісно, ніяку проектно-кошторисну документацію чи експертного висновку нам не надали, тож невідомо, що саме заплановано на ці кошти: відбудеться повне розчищення чаші водойми, що передбачає виїмку ґрунту та планування укосів чи, можливо, знов просто позрізається очерет і на тому крапка.

парк приозерний (19)

Не в кращому стані перебувають й інші об’єкти паркової інфраструктури, зокрема бювет та вбиральня – вони не працюють. Туалет балансовою вартістю 488 517 грн вже почав руйнуватися: у будівлі розбиті вікна, розібрана плитка на стінах та доріжках навкруги.

парк приозерний (5)

парк приозерний (9)

Броварські чиновники повідомляють, що вбиральня не працює через “вихід з ладу санітарно-технічних приладів та арматури”. “Тобто, у будівництво громадського туалету парку вкладено майже півмільона гривень, і на сьогодні невідомо скільки ці кошти будуть законсервованими”, – обурюються активісти.

парк приозерний (13)

Бювет же не працює через те, що вода в ньому з осадом та не придатна до вживання, – так кажуть місцеві мешканці. Броварський виконком взагалі відмовляється надавати інформацію з цього приводу, а на чиєму балансі знаходиться споруда – також зрозуміти важко, адже КП “Служба замовника” (на балансі якої з 2006 року був бювет) вже не існує. Між іншим, балансова вартість бювету складає аж 250 тис грн, а про нього, мабуть, забули, резюмують активісти.

Більше подробиць цього розслідування, запити активістів та відповіді на них, а також багато фото дивіться на сайті ГО “Броварський народний контроль”.

Фото – ГО “Броварський народний контроль”