• Сьогодні: Понеділок, 5 Грудня, 2022

Броварський забудовник та відомий фрілансер обіцяють відкрити «соціальні» IT-курси

Квітень04/ 2016
avatar
Тетяна Панкратьєва

Журналіст "Маєш право знати", мешкає у Броварах

Невдовзі для того, аби потрапити на гурток, приміром, робототехніки, не потрібно буде їхати в Київ. У Броварах навчатимуть основам програмування, графіки, Web-дизайну, та будувати роботів уже з цього літа. Про це “Маєш право знати” розповіли ініціатори відкриття броварської IT-школи: Пилип Духлій, відомий блогер та активіст, спеціаліст в галузі графічного дизайну та поліграфії, та Олександра Дудар, маркетинговий директор компанії “БЗБК”.

Наразі у школі ще думають над назвою, концепція – також на стадії обговорення. Автори ідеї формують перелік доступних курсів та викладачів, але вже зараз поділилися своїми планами та показали приміщення, де будуть відбуватися заняття.

IMG_5489
Пилип Духлій та Олександра Дудар: “Щодо відкриття IT-школи в нас зійшлися думки”

Розташується IT-школа в новозбудованому житловому комплексі “Шоколад”, за адресою: вул.Київська, 265, корпус “Мокко”, 2-й поверх. Приміщення надає компанія “БЗБК”, також обіцяє зробити тут ремонт та надати меблі. І вже влітку організатори планують відкривати школу та починати набір в групи.

IMG_5507

IMG_5469
Ці 80 квадратів чекають ремонту та готуються прийняти учнів

Засновники ще роздумують над дизайном, чи це буде відкритий простір (open space), чи відокремлені приміщення, або ж встановлять мобільну перегородку, що дасть можливість займатися двом групам одночасно. Меблі хочуть також розміщувати не стаціонарно. У планах Пилипа та Олександри придбати проектор, набір Lego, а також 3D-принтер та графічні планшети.

синтик

Надихалися організатори подібними курсами та школами в інших містах України: наприклад, київська технічна студія “Винахідник” або Lviv IT School (LITS). Кажуть, в Києві все є, проте це далеко, це інше місто, а сучасні освітні курси потрібні тут, в Броварах.

Технічна студія “Винахідник” – це місце, де діти 3-16 років навчаються за допомогою навчальних конструкторів LEGO Education. Основним принципом навчання є принцип «Навчання через дію» – діти отримують знання в процесі побудови та дослідження моделей з конструктора.

Lviv IT School – це навчальна установа, яка готує спеціалістів різних напрямків у сфері ІТ: тестувальників, програмістів, ПМ, дизайнерів та рекрутерів. Наша місія – надавати IT освіту, яка покращує життя людей та змінює суспільство. Допомогти кожному розкрити свій потенціал в IT індустрії.

В школі планується як постійне навчання, так і разові лекції, можливо, навіть у скайп-форматі. Організатори кажуть, що пропозиції викладати в броварській школі надходять навіть з-за кордону.

IMG_5491
Викладацький склад та перелік курсів ще формується, можливо, викладати в школі буде і сам Пилип Духлій. Пилип розглядає IT-школу також і як офлайн-підтримку онлайн-навчання.

“Розраховані курси будуть на всі вікові групи. З ранку можуть займатися молодші, вдень – підлітки, а ввечері – дорослі, – каже Пилип Духлій, – групи будуть невеликими, не більше 10 осіб”.

“Курси будуть платними, але ціни будуть не захмарні, – пояснює Олександра Дудар. – Реальна ціна таких курсів близько 1000 грн в місяць, ми ж розраховуємо гривень на 300 в місяць – лише для самоокупності, прибутку ми не плануємо отримувати, адже ми плануємо це як соціальний проект.”

IMG_5484

Плановані дитячі курси:

 • робототехніка
 • навчання мові програмування Scratch (з 7 років)
 • Python (з 10 років)
 • JavaScript

Дітлахи зможуть самі програмувати та робити сайти, обіцяють організатори IT-школи.

ps_nit

Для дорослих плануються такі курси:

 • Web-дизайн
 • графіка
 • SEO-просування,
 • SMM
 • розробка комп’ютерних ігор, game-дизайн

702dd190c366f9

“Ця ідея в мене народилася вже давно, – ділиться Пилип Духлій. – Колись в Броварах були вже спроби відкрити IT-курси, я був готовий там викладати як волонтер. В 2013 році Code Club хотіли відкрити факультативні курси при школах у Броварах, звернулися до місцевих чиновників, але отримали відмову”.

“І “Винахідник” також зверталися, але досі немає результату”, – додає Олександра.

Code Club UA – це всеукраїнська мережа безкоштовних факультативних волонтерських клубів кодування для дітей 9-11 років.

Символічно, що відкриттям IT-школи зайнялася людина, яка створила спільноту Be Free: українську біржу фрілансу, що просуває в маси просту ідею: не сподівайтеся на відсталу українську систему освіти, вчіться самі, завдяки Інтернету весь світ перед вами, можна отримати дійсно потрібні та сучасні знання та професію – тільки не лінуйтесь.

Фото – Світлана Яцив та з інтернету

 • avatar
  Alexander Slaviansky
  7 років тому

  Контактные данные давайте, я бы лично кое что прослушал…

  • avatar
   Tatyana Pankratyeva
   7 років тому

   Про відкриття курсів ми повідомимо окремо. А зв’язатися особисто з Пилипом чи Олександрою можна у Фейсбуці.