• Сьогодні: Середа, 8 Грудня, 2021

На “бюджетній комісії” говорили про переповнені школи та недофінансування медицини

Грудень03/ 2015
avatar
Маєш право знати

Команда "Маєш право знати"

Сьогодні, 3 грудня, відбулось неформальне засідання комісії Броварської міської ради з питань бюджету та соціально-економічного розвитку. Присутні поговорили не лише про розподіл коштів на ті чи інші потреби, а й загалом про проблеми нестачі шкіл і дитячих садочків, оздоровлення дітей бійців АТО, затримання виплат зарплатні лікарям, а також – про складнощі взаємодії із державними владними органами та керівництвом Київської області. Думки “засідателів” збіглись у тому, що Бровари мають відстоювати свої кошти.

Присутні депутати та доповідачі обговорили нагальні питання порядку денного найближчої чергової сесії ради, яка має відбутися 24 грудня. У зустрічі взяли участь міські обранці, зокрема Євген Гредунов, Володимир Чаюн, Лідія Сенько, Олексій Здоровець, Ірина Веремчук. Серед доповідачів – начальниця фінансового управління Наталя Постернак, голова відділу освіти Володимир Онищенко, очільниця юрвідділу Альбіна Баба-Мірзоєва.

Зі слів доповідачів, питання розподілу грошей зводились переважно до перенаправлення невикористаних за цей рік коштів з одних статей витрат на інші, де фінансування бракує. Найчастіше мова йшла про десятки тисяч гривень. Але в одному з випадків – про близько 1,5 млн. грн. Це питання вже обговорювали вчора на “комунальній комісії” – щодо перенаправлення грошей для виплат зарплатні броварським медикам. Під час розмови присутні згадали, що районна рада подібне рішення вже ухвалила. Депутати висловились за можливість винесення на голосування цього питання раніше – 17 грудня – на позачерговій сесії міськради.

Image00001

Під час розгляду питання фінансування міських освітніх програм доповідач Володимир Онищенко розповів про проблеми з нестачею шкіл та дитячих садочків. Євген Гредунов зауважив, що перед виборами говорили про будівництво 7-ми нових шкіл. Онищенко на це не відповів, але розказав, що на Торгмаші за рахунок забудовників нібито планують добудувати приміщення школі №2 та Гімназії ім. Олійника. Зі слів чиновника, за підрахунками, потреба у фінансуванні освіти у Броварах становить 52 млн. грн. Однак керівник відділу розуміє, що таких великих сум його відомство не отримає.

Ще один доповідач – начальник відділу у справах сім’ї та молоді Лариса Теплюк – прозвітувала про використання коштів у рамках програми оздоровлення дітей у 2013-2015 роках. З її слів, відомство відправило за путівками 21 дитину учасників АТО. При тому, за даними доповідача, загальна кількість дітей захисників України в нашому місті становить 285.

Жодних рішень під час обговорення не ухвалювали, оскільки бюджетна комісія, як і інші, ще не затверджена голосуванням Броварської міської ради. Засідання дорадчого органу вже в офіційному складі запланували на 21 грудня о 14:00.

Фото – Бажен Левковець

  • avatar
    Анна
    6 років тому

    А чому забудовники в нових мікрорайонах не будують садків та шкіл? Чи такі відкати за землю давали, що на інфраструктуру не вистачило? (хоча, на генделі та крамниці нашкребли…) Заселяться ті “карткові будиночки” і школи будуть в нічну зміну працювати(((((