• Сьогодні: Четвер, 1 Червня, 2023

Бюджетна комісія проголосувала за надання КП “ОРЦ” 780 тисяч гривень

Травень05/ 2017
avatar
Маєш право знати

Команда "Маєш право знати"

Сьогодні на додатковому засіданні бюджетної комісії депутати знову розглянули багатостраждальну програму фінансування КП “Оздоровчо-реабілітаційний центр”. Попри те, що робоча група вчора не рекомендувала виносити проект рішення на сесію, за результатами голосування, депутати таки залишили питання у порядку денному, але з урізаним фінансуванням – 780 тисяч гривень.

Як “Маєш право знати” повідомляло раніше, за результатами зустрічі робочої групи по КП “ОРЦ”, яка відбулася 4 травня, було рекомендовано провести на підприємстві фінансовий та енергетичний аудити, а також зняти з розгляду найближчої сесії питання про виділення 3,2 млн грн підприємству. Окрім того, до протоколу було занесене рішення, що до 22 травня очільниця закладу Олена Семенюк має підготувати бізнес-план на рік.

Сьогодні, 5 травня, засідала бюджетна комісія, аби остаточно вирішити долю проекту рішення щодо фінансування закладу. Протягом години присутні сперечалися щодо кошторису комунального підприємства. За керівництво ОРЦ заступився міський голова Ігор Сапожко, пояснивши прохання про збільшення фінансування підвищенням мінімальної заробітної плати, а також тарифів на газ. На думку міського голови, бізнес-план установи скласти неможливо, адже більшість відвідувань у басейні — одноразові, тому щось планувати не виходить. Міському голові також вніс ясність у суму, яку КП просить виділити з бюджету. Як з’ясувалося, до 3,2 млн грн, які просила установа відповідно до своєї програми, таки входять 1,6 млн грн, виділені раніше через управління освіти (зазначимо, що при цьому підприємство втарило близько 360 тис грн через сплату ПДВ). Додатково з’ясувалося, що зараз ПДВ також доведеться платити, хоча попередньо стверджувалося, що ця схема фінансування дозволить зекономити кошти міського бюджету. Отже, фінальна сума, якої потребує підприємство, – це 1,8 млн грн.

“Цікаво виходить: Ігор Васильович чудово розбирається, Петро Іванович (Бабич — прим. автора) чудово розбирається в бюджеті “ОРЦ”! Тільки чомусь його керівництво і бухгалтер щоразу нові суми подають!”, — висловився про фінансові непорозуміння один із членів комісії депутат Вадим Мутило.

Ігор Васильович також не оминув нагоди звинуватити робочу групу в недостатній активності, мовляв, останнє її засідання (не рахуючи вчорашнього) відбулося у вересні 2016.

Йому на противагу виступила депутатка міської ради Ірина Веремчук. Вона зазначила, що робоча група не могла продовжувати діяльність, оскільки керівництво закладу не виконувало вимоги надання пропозицій щодо збільшення доходів установи. “Не може керівник працювати на підприємстві, якщо він не має бізнес-плану!”, — заявила Ірина Веремчук. Вона також знову підійняла питання недбалості керівництва КП до оформлення документації. Адже ані печаток, ані підписів на таблицях із витратами й доходами “ОРЦ” немає. Це, на думку, депутатки, дає привід сумніватися в їхній офіційності та правдивості.

У ході суперечки члени комісії поділилися на два протилежні табори. Присутні на вчорашній зустрічі депутати Ірина Веремчук, Вадим Мутило та Олег Берестовий відстоювали зняття з розгляду виділення коштів на “ОРЦ” до 22 травня, коли керівництво має представити бізнес-план. Інші, на чолі з Володимиром Чаюном і Володимиром Білоконем, наполягали на затвердженні програми на 1,8 млн грн, однак фактично пропонували виділити тільки суму, необхідну підприємству до вересня 2017 — 780 тис грн.

Не раз лунали й більш кардинальні думки щодо оголошення конкурсного відбору на нового керівника, а чи навіть передачі “ОРЦ” у приватну власність. Однак серйозної підтримки вони не отримали.

Зрештою, на голосування було винесено такі пропозиції:

  • зняти з розгляду питання виділення коштів на “ОРЦ”, аж доки керівництво не розробить бізнес-план на рік, а робоча група не проведе аудит;
  • винести на розгляд сесії пропозицію дати КП 780 тис грн, необхідних установі до вересня 2017-го, а тим часом проводити аудит і розробку бізнес-плану.

Схвальними голосами п’ятьох депутатів було прийнято другу пропозицію. Отже, наразі КП “ОРЦ” планують виділити 780 тис грн, але керівниця закладу Олена Семенюк повинна розробити бізнес-план на наступний календарний рік і подати його до 22 травня, робочою групою ж буде проведено його перевірку та, за потреби, фінансовий і енергетичний аудит установи. Остаточне рішення по фінансуванню КП “ОРЦ” ухвалять депутати на найближчій черговій 28-й сесії 11 травня.

Нагадаємо, питання КП “ОРЦ” вже розглядали на першому засіданні бюджетної комісії 27 квітня, але перенесли на сьогоднішнє додаткове засідання для більш детального вивчення.

Фото – Дарина Мізіна