• Сьогодні: Четвер, 27 Січня, 2022

Броварським учасникам АТО виконком виділяє по 2436 грн матеріальної допомоги

Липень23/ 2015
avatar
Маєш право знати

Команда "Маєш право знати"

38 976 грн матеріальної допомоги демобілізованим військовослужбовцям, які брали участь в АТО, виділив броварський міськвиконком на засіданні 21 липня. Відповідно до цього рішення 16 броварчан, які захищали нашу країну на Сході, мають отримати по 2436 грн. Починаючи з червня, виконком Броварів щотижня ухвалює такі рішення: загалом за цей час виділено 158 тис. грн матеріальної допомоги для 65 учасників АТО.

Як зазначається в рішеннях міськвиконкому, допомогу надають відповідно до Міської програми з надання соціальної та правової допомоги демобілізованим військовослужбовцям, які брали участь в антитерористичній операції та їх сім`ям на 2015 рік. Депутати затвердили її два місяці тому – на сесії у травні. На підставі цього документу 65 бійцям виділено по 2436 грн матеріальної допомоги. Як зазначено в документах міської влади, допомогу надають одноразово в розмірі двох прожиткових мінімумів.

DSC_9842
На сесії міськради 26 травня 2015 року

Рішення про виділення коштів міськвиконком ухвалює щотижня, починаючи із 16 червня, керуючись затвердженим раніше Положенням про порядок надання матеріальної допомоги демобілізованим військовослужбовцям, які брали участь в антитерористичній операції. Документ передбачає, що демобілізований боєць, який хоче отримати матеріальну допомогу, має написати про це відповідну заяву. До неї він має додати:

  • копію військового квитка та документи, що підтверджують участь в АТО;
  • копію паспорту;
  • копію ідентифікаційного коду;
  • виписку з банку (реквізити банківської установи та банківський рахунок) для виплати.

Як ідеться в положенні, при собі необхідно мати оригінали документів, зазначених у перших трьох позиціях.

Міська програма ухвалена на 2015 рік, на її виконання передбачили 435,75 тис. грн. В оприлюдненому чиновниками кошторисі зазначені лише 4 статті витрат, серед яких: організація та відпочинок бійців, транспортні послуги, відшкодування витрачених коштів на ліки, а також створення та ведення єдиної інформаційно-аналітичної системи “АТО”. Де саме передбачені кошти на матеріальну допомогу військовозобов’язаним, чиновники не уточнюють. Однак, як видно з рішень, з бюджету Броварів на 2015 рік на матеріальну допомогу бійцям вже виділили 158,34 тис. грн.

Варто зазначити, що міськрада не оприлюднює імена осіб, які отримали матеріальну допомогу. Як зазначають юристи, це суперечить законодавству України, оскільки мова йде про бюджетні кошти, зокрема у законі “Про доступ до публічної інформації” міститься пряма заборона приховувати прізвища та імена людей, які отримують бюджетні кошти або комунальне майно (ст. 6, пункт 5). Крім того, раніше, виділяючи бійцям земельні ділянки, Броварська міська рада не приховувала ПІБ бійців і прямо вказувала їх у рішенні.