• Сьогодні: Субота, 10 Квітня, 2021

Броварський “ДемАльянс” проти аврального приймання бюджету – ВІДЕО

Грудень22/ 2016
avatar
Маєш право знати

Команда "Маєш право знати"

Фракція “ДемАльянс” у Броварській міській раді заявила про неприпустимість розглядання бюджету в авральному режимі, єдиний присутній від фракції депутат Олег Берестовий виголосив заяву та полишив засідання позачергової 23-ї сесії міськради.

Олег Берестовий каже, таким чином депутатів полишають найважливішої функції депутатів – контролю. Матеріали щодо бюджету обранці отримали запізно, деякі – вчора вночі. Коли ж їх вивчати? – запитує депутат. До того ж на сьогоднішній сесії прийматимуть одночасно і програми, і бюджет.

Заява “Демократичного Альянсу”:

Наша фракція послідовно відстоювала принципи публічності та підзвітності в роботі міської ради. Напрацьовували та внесли безліч правок в регламент Броварської міської ради, створивши умови для відкритої, чесної та прозорої її діяльності.

Представники тимчасово обраної влади систематично зловживають демократичними нормами регламенту та нівелюють принципи публічності в роботі Ради, які частина новообраних депутатів відстоювала та яким слідувала.

Сьогодні на (підкреслюю) ПОЗАЧЕРГОВІЙ сесії будуть ухвалюватись 18 загально міських програм, Бюджет міста 2017 (головний документ міста) та інші не менш важливі питання, які не пройшли належного публічного обговорення.

Майже мільярдний бюджет міста був надісланий депутатам в НЕДІЛЮ після обіду.

Навіть попри те, що з листопада місяця керівники управлінь та відділів озвучували свої бюджетні запити і нам  відомі початкові заявлені цифри, фізично за такий короткий час неможливо зробити якісний порівняльний аналіз початкових і фінальних цифр, які ввійшли в проект бюджету.

Фракція “ДемАльянс” вітає винесення на сесію таких програм, як: “Національне патріотичне виховання”, “Громадський бюджет”, програма підтримки ОСББ, підтримки Воїнів АТО, розвитку фізичної культури, надбавки вчителям і т.д.

Але тексти та кошториси цих документів ми почали отримувати ЛИШЕ у вівторок, продовжуючи вчорашнім днем.

Останні кошториси програм депутати отримали вчора о 21:47.

Не кажучи вже про належне обговорення міських програм з громадськістю, деякі документи й досі не були опубліковані на порталі БМР.

Такі дії в тому числі ставлять під загрозу ухвалення бюджету міста. ( в разі неухвалення одного із програм доведеться в ручному режимі вносити в проект бюджету правки)

Такий підхід ставить під загрозу якість розроблених програм, усвідомлені рішення депутатів та  діалог з кінцевим бенефеціаром, для якого ці рішення ухвалюються – громадою міста.

Такі дії та відповідна організація бюджетного процесу, організація проведення чергових під видом позачергових сесій міської ради, які обмежують виконання основної функції депутата місцевої ради – контролю! що  свідчить про злочинну безвідповідальність, або некомпетентність виконавчої вертикалі влади міста Бровари на чолі із Ігорем Сапожком.

Фракція “ДемАльянс” поважає своїх виборців та залишається їм підзвітна, відповідно не збирається піддаватись на провокації у вигляді чергових позачергових сесії, які не дають змогу приймати свідомі компетентні рішення, та не буде брати участь в цьому засіданні.

Натомість, задля недопущення подібних ситуацій в майбутньому, анонсуємо роботу та найскорішим винесенням на розгляд ради документу, який називається “Бюджетний регламент”. Який має має на меті унеможливити узурпацію бюджетного процесу в кабінеті однієї людини, як це відбувається зараз.

Громада має першочергове право на думку, куди їх гроші будуть витрачені, шкода, що влада міста на це вкотре закриває очі.