• Сьогодні: Понеділок, 15 Серпня, 2022

“Чіткі” відповіді на компліментарні запитання: мер зустрівся зі своїми журналістами

Липень11/ 2012
avatar
Аліна Дяченко

Депутат Броварської міськради, голова броварського осередку "ДемАльянсу", екс-головний редактор "Маєш право знати"

Команда сайту «МПЗ» може не поділяти погляди авторів та не несе відповідальності за інформацію, опубліковану у розділі «Блоги». Відповідальність за зміст, достовірність фактів, цитат, власних назв та інших відомостей несуть автори текстів, розміщених у розділі «Блоги»

Днями на сайті Броварської міської ради з’явилась потішна новина – «Зустріч міського голови з представниками Броварських комунальних ЗМІ». У ній, як завжди, дуже лаконічно розповідається про чергову суспільно важливо подію у житті броварчан: «5 липня у Броварах, у приміщенні виконавчого комітету міської ради, відбулася зустріч міського голови Ігоря Сапожка з представниками Броварських комунальних ЗМІ. Міський голова ознайомив присутніх з підсумками соціально-економічного та культурно – освітнього розвитку Броварів за 6 місяців поточного року, дав чіткі відповіді на поставлені запитання».

Здавалося б, таке коротке інформаційне повідомлення, та воно породжує цілу низку запитань, при чому як безпосередньо до міського голови, так і до всієї системи влади, яку він уособлює.

По-перше, чому на зустріч було запрошено лише і виключно журналістів комунальних ЗМІ та повністю проігноровано представників інших міських видань, яких у Броварах не так вже й мало? Чому журналістів газет «Старий центр», «Громадський захист Київщини», «Маєш право знати», «7 днів», «Броварська варта», «Громадська думка», «Правда Броварщини», «Київщина мала Батьківщина» позбавлено права поспілкуватись напряму з очільником міста?

По-друге, навіщо ознайомлювати з підсумками виконання програми розвитку міста за І півріччя 2012 року тих, хто тільки тим і займається, що висвітлює це виконання щодня? Що нового мер може розповісти тим, хто і так ходить щотижня на його оперативні наради, засідання виконкому, сесії ради та інші муніципальні заходи? Краще б пан міський голова розповів про здобутки влади на зустрічі з тими, хто дійсно не відчуває «позитивної динаміки» у розвитку міста – з простими громадянами, які щосереди вишукуються у чергу до нього на прийом та пишуть численні звернення зі скаргами та пропозиціями.

«По-третє» стосується останньої фрази, яка вже традиційно викликає у мене іронічну посмішку. А хто власне вирішив, що Сапожко дав саме «чіткі» відповіді на поставлені запитання? Автор цієї офіційної замітки? І які саме запитання, до речі? Зрештою можна собі уявити, які це були запитання – від повністю контрольованих владою журналістів. Вочевидь, саме тому і були запрошені виключно «ручні» акули пера – щоб не було гострих, несподіваних, незапланованих, незручних запитань, якими б з легкістю засипали мера журналісти незалежних та опозиційних видань.

Та, схоже, міський голова Броварів уникає відкритих зустрічі як з мешканцями, так і з журналістами, кожен раз ретельно відбираючи коло «допущених» осіб. На початку року у такому «режимі» проходило його звітування перед громадою – «лише перед обраними». Тепер ця тактика застосовується і до журналістів.

Проте Ігор Васильович, схоже, забуває, що мерське крісло має свою ціну, і називається вона «публічність», що означає не «відкритість для своїх», а «відкритість для кожного». І щоб довести, що він дійсно відповідає займаній посаді, йому слід, керуючись принципом свого відомого однопартійця, нарешті наважитись вийти до людей, які справді мають бути головними для нього.