• Сьогодні: П’ятниця, 1 Липня, 2022

Чи можна купатися у броварських озерах на Водохрещу? Однозначної відповіді нема

Січень17/ 2017
avatar
Дмитро Карпій

Журналіст "Маєш право знати", активіст Громадянського руху "Відсіч", голова комісії Броварської міської ради з питань найменувань та пам'ятних знаків

За результатами останніх досліджень, вода в озерах Броварів відповідає вимогам для купання. Тому на Водохрещу охочі зможуть плавати без застережень. Про це розповів головний броварський санітарний лікар Віталій Прокопенко. Водночас, Броварська міськрада визнає: озеро в парку «Приозерному» досі має декоративне призначення, у ньому відсутній нормативний водообмін. Тому купатися там досі не можна. Незалежні екологи однозначної відповіді не дають. І зазначають: за наявних умов охочі поплавати самі несуть відповідальність за наслідки.

Як розповів Віталій Прокопенко, комунальники міста відібрали для аналізу зразки води із трьох броварських озер: у парках «Приозерному» та «Перемоги», а також у водоймі по вулиці Петропавлівській. Зразки передали санітарній службі міста.

За результатами лабораторних досліджень можна стверджувати, що в усіх трьох озерах на Водохрещу можна купатися, – говорить головний санітарний лікар. Вода в наданих зразках відповідає санітарно-хімічним, санітарно-токсикологічним та бактеріальним показникам.

Водночас, згідно з нещодавньою відповіддю Броварської міської ради, в озері парку «Приозерного» досі не можна купатися. «Став має декоративне призначення. Купатися в ньому не можливо, з огляду на відсутність нормативного водообміну», – вказують міські чиновники.

Відповідь Броварської міської ради від 12 січня 2017 року

У міськраді також зазначають, що питання про атестацію озера для купання не розглядалось. Нагадаємо, що у водоймі на Пекарні роками діє заборона на купання. Причому, не лише через незадовільні санітарно-епідеміологічні умови, а й через погане облаштування дна та пляжу.

Як розповіла координаторка всеукраїнської екологічної організації «Мама-86» Анна Цветкова, основна аргументація міськради щодо недостатнього водообміну в озері парку «Приозерного» має бути пересторогою для охочих купатися у таких водоймах, особливо влітку. Адже саме влітку можуть виникнути умови для розвитку небезпечної санітарно-епідеміологічної ситуації  з інфекційними захворюваннями, пов’язаними з водою.

Те, що влітку якість води може значно погіршитись, неодноразово визнавав і Віталій Прокопенко. Головний санітарний лікар Броварів прогнозує, що наступне дослідження якості води його служба проведе у травні – коли розпочинатиметься купальний сезон.

Представниця екологічної організації Анна Цветкова не робить висновків про те, чи все-таки можна зараз купатися у броварських озерах, чи ні. Але зазначає: «Взимку температура стає головним фактором очищення або тимчасового покращення санітарно-біологічних умов, проте мороз не впливає на санітарно-хімічні показники, просто всі реакції взаємодії проходять значно повільнішеВ умовах, що склалися, бажаючі купатися беруть на себе відповідальність за всі ризики і їх наслідки».

Нагадаємо, у Броварській міській раді анонсували 19 січня, на свято Водохрещі, провести «освячення озера» в парку «Приозерному». Традиційно щороку цього дня у водоймі відбуваються масові купання за присутності рятувальних служб і броварських чиновників.