• Сьогодні: Вівторок, 9 Серпня, 2022

Водохреща 2016: стан озера на Пекарні непридатний для купання

Січень18/ 2016
avatar
Маєш право знати

Команда "Маєш право знати"

На завтра, 19 січня, у Броварах анонсували відзначення свята Водохреща. Цього дня в озері у парку «Приозерний» мають відбутися традиційні купання. Найймовірніше – як і в минулі роки – за участю офіційних осіб міста. А тим часом санстанція та комунальники повідомляють, що у водоймі купатися не можна, про що відвідувачам парку мають повідомити оновлені таблички.

У Комунальному підприємстві «Бровари-Благоустрій» розповіли, що озеро має декоративне призначення. Наявність зарості очерету свідчить про надмірне привнесення забруднень до водойми. До того ж, зі слів працівників підприємства, санітарно-епідеміологічні умови озера повністю залежать від живлення ґрунтовими та поверхневими водами. Комунальники роблять висновок, що купання у водоймі неможливе, оскільки у ній відсутній нормативний водообмін.

img569_ред

Не визнала водойму придатною для купання і броварська санітарно-епідеміологічна служба. За даними працівників установи, пляж озера не має необхідного санітарного паспорту. А про заборону купатися вказують відповідні таблички, які, за даними служби, протягом останнього року поновили.

Окрім того, санстанція наводить результати лабораторних досліджень якості води влітку 2015 року. За даними установи, усі 5 проб на мікробіологічні показники перевищували норму, а у липні навіть виявили золотистий стафілокок.

Вiдповiдь заявнику-1_ред Вiдповiдь заявнику-2_ред

Однак, раніше броварські санлікарі зазначали – у зимовий період якість води у відкритих водоймах покращується. Тим не менше, у санітарно-епідеміологічній службі не повідомляють про будь-які лабораторні дослідження води зимою цього року. А в КП «Бровари-Благоустрій» вказують, що 2016 року дослідження не проводили. Їх здійснять після робіт із очищення та поглиблення дна озера, що нині тривають.

Повідомлення про цьогорічне відзначення свята Водохреща з’явились на офіційних сайтах міськради та відділу культури. Щороку захід відвідують офіційні особи міста та священнослужителі Української православної церкви Московського патріархату. Під час заходу відбуваються масові купання людей в озері.