• Сьогодні: Вівторок, 28 Березня, 2023

Волонтер-дайвер закликав броварчан приєднатися до очищення озера у парку “Перемога”

Березень02/ 2017
avatar
Маєш право знати

Команда "Маєш право знати"

Волонтер-дайвер із Броварів закликав у соціальних мережах мешканців міста приєднатись до акції по очищенню озера у парку “Перемога” до Міжнародного дня очищення водойм. Володимир та його друзі вже декілька років беруть участь у подібних акціях у Києві та області, однак цього літа він пропонує нарешті влаштувати такий захід у власному місті.

Вчора, 1 березня, у FB з’явився заклик до броварчан взяти участь в акції по очистці озера у парку “Перемога”. Автором оголошення виявився броварчанин Володимир, який запропонував влаштувати цю акцію у перші вихідні червня до Міжнародного дня очищення водойм.

Володимир повідомив, що зі своїми друзями вже багато років бере участь в таких акціях, під час яких вони чистять водойми Києва та області. Зазвичай місцева влада та спонсори надають транспорті засоби для вивезення сміття та необхідний інвентар, як то целофанові мішки, мішкі з сітки, рукавички, питну воду, розповідає волонтер. Для заохочення місцевих мешканців, які допомагають зі збором сміття вздовж водойм, передбачені заохочувальні подарунки, квас, напої та цукерки дітям.

Володимир зі своїми колегами-дайверами та людьми, які займаються підводним полюванням, мають все необхідне спорядження, серед якого й балони з повітрям за власний кошт. Вони беруть із собою на дно мішки з сітки, шукають сміття та піднімають на поверхню. За словами волонтера, все, що потрібно від влади, – це самоскид для зібраного брухту, щоб вивезти його на звалище.

Багато броварчан у коментарях до посту виявили своє бажання приєднатися до подібної ініціативи та прийти збирати сміття. Зараз волонтер шукає спонсорів та бажаючих допомогти з технічною базою. Як прокоментував нашим журналістам Володимир, він звертався з даною пропозицію до місцевої влади ще у 2008 році, але отримав відмову: “Мені одного разу було достатньо, щоб зрозуміти їхнє небажання витрачати кошти на це. Ми проводили подібні акції в Києві на Міністерці, на Оболоні – озеро Кирилівське, озеро Райдужне, в Гостомелі, півострів Тарханкут (Чорне море), багато інших озер по області. В Броварах маю багато друзів та знайомих, своїх однодумців, які приєднаються до мене за одним дзвінком. Я неодноразово пірнав в озеро та бачив, що там робиться: на жаль, уникнути цього в нашій країні з нашим населенням нереально. Озеро треба чистити, і може, згодом людям дійде, що це не розумно – кидати сміття.”

Фото – зі сторінки Володимира у FB