• Сьогодні: Понеділок, 29 Листопада, 2021

Інтерактивна карта сміттєзвалищ: у Броварах поки не скаржились, хоча незаконні відходи знаходять

Листопад01/ 2016
avatar
Маєш право знати

Команда "Маєш право знати"

В Україні вже не перший місяць працює інтерактивна карта сміттєзвалищ. Кожен охочий може внести туди інформацію про незаконні полігони з відходами. Про це ще у вересні розповів міністр екології та природних ресурсів України Остап Семерак, йдеться у ЗМІ. Однак, у Броварах про такі об’єкти поки що не повідомляли. Але спецвідділ контролю за станом благоустрою та зовнішнім дизайном Броварів, працюючи у звичному режимі, знаходить такі об’єкти, – розповідає керівник відомства Олег Єжаков.

20 жовтня, на виконання урядового рішення, міський голова Броварів видав розпорядження. У документі йдеться про те, що відповідальним за роботу із сервісом «Інтерактивна мапа сміттєзвалищ» призначили в. о. начальника спеціального відділу контролю за станом благоустрою та зовнішнім дизайном міста Олега Єжакова. Серед повноважень очільника відомства: своєчасне реагування на електронні звернення громадян, отримані за допомогою карти, щодо ліквідації виявлених стихійних місць накопичення відходів у Броварах.

Як можна побачити з мапи, наразі до неї не занесене жодне сміттєзвалище на території міста. Чиновник підтверджує: поки що звернень не надходило.

screenshot_27

Втім, працюючи у звичному режимі, знайшли один об’єкт по вулиці Аверкія Гончаренка, – каже Олег Єжаков. Місцевий мешканець тривалий час сам зносить туди сміття. Чиновник не планує заносити об’єкт до інтерактивної карти. Мовляв, там роботи на три Камази – просто вивезуть і забудуть. Відповідне доручення, – розповідає керівник установи, – вже дали КП «Бровари-Благоустрій».

Керівник спецвідділу розповідає, що знаходять і інші незаконні накопичення відходів, але там об’єми ще менші. Над їхньою ліквідацією теж працюють.

Слід зазначити, що на карті зафіксована інформація про два неліквідовані полігони за межею міста – обабіч Об’їзної дороги і за Зеленою поляною. Олег Єжаков запевнив: якщо з’ясують, що до їхнього утворення причетні мешканці міста чи броварські підприємства, так само візьмуться за ліквідацію об’єктів.

Нагадаємо, новостворену карту презентували ще 8 вересня – під час засідання Кабінету Міністрів України. Інтерактивна мапа доступна на сайті Міністерства екології та природних ресурсів. «Кожний громадянин може зайти на сторінку екомапи, зареєструватися та залишити повідомлення про звалище, яке людина знайшла. Цю інформацію ми обов’язково опрацюємо,» – передає слова Остапа Семерака видання «Укрінформ».

Зображення – uk.vnews.agency, ecomapa.gov.ua