• Сьогодні: Вівторок, 17 Травня, 2022

Захворіти на холеру чи гепатит можна, поплававши у броварських озерах – СЕС

Липень01/ 2016
avatar
Маєш право знати

Команда "Маєш право знати"

В озерах парків «Приозерного» та «Перемоги» зафіксували зростання мікробного забруднення. Купання у водоймах може призвести до виникнення низки кишкових інфекцій. Таких висновків дійшли за результатами досліджень броварських санепідеміологів, повідомляють на сайті Броварської міської ради.

В оголошенні зазначено, що з 25 по 28 червня фахівці провели санітарно-гігієнічні та мікробіологічні дослідження води. За їхніми результатами, купання в озері може призвести до ротавірусної інфекції, гастроентероколітів, дизентерії, холери та, навіть, вірусного гепатиту А.

За даними дослідження, показник кількості лактозопозитивних кишкових паличок перевищив 2 тис./літр. Нагадаємо, що про значне погіршення стану озера в парку «Приозерному» говорили ще тиждень тому. Про загрозу кишкової палички тоді повідомив очільник броварської СЕС Віталій Прокопенко.

Щоби не захворіти, санепідеміологи рекомендують, зокрема, не купатися у водоймах, де це заборонено, та не використовувати воду з озер для миття фруктів, овочів. У разі, якщо ознаки захворювання таки з’явились, – підвищення температури, біль у животі, нудота, блювання, пронос, –  радять негайно звертатися за медичною допомогою, не допускаючи самолікування.

Варто нагадати, що в озері на Пекарні роками діє заборона на купання. Причому, не лише через незадовільні санітарно-епідеміологічні умови, а й через погане облаштування дна та пляжу.

Водночас, покращити принаймні якість води могло би розчищення та поглиблення дна озера. Три роки тому міський голова Ігор Сапожко заявляв, що природні джерела у водоймі ще існують. Водночас, на початку цього року в КП «Бровари-благоустрій» констатували відсутність в озері нормативного водообміну.

На сьогодні тривалий час роботи із розчищення та поглиблення дна озера в парку «Приозерному» виконує земснаряд. Однак, чи покращиться стан озера після завершення робіт, наразі не зрозуміло. Поки що механізм «прославився» не через відновлення природніх джерел підземних вод, а через смерть хлопчика, якого ймовірно вдарив струмом кабель від земснаряду.

Фото – Дмитро Карпій