• Сьогодні: Середа, 30 Листопада, 2022

В озері на Пекарні вже близько двох тижнів плаває мертва риба

Квітень23/ 2013
avatar
Дмитро Карпій

Журналіст "Маєш право знати", активіст Громадянського руху "Відсіч", голова комісії Броварської міської ради з питань найменувань та пам'ятних знаків

Image00017Нещодавно у броварському Інтернет-просторі з’явилось повідомлення про те, що в озері у парку «Приозерний» плаває мертва риба. Ця інформація викликала жваве обговорення в онлайн-спільнотах. Мешканці Броварів побоюються за екологію і без того забрудненої місцини, яка вже давно могла б стати “зеленою оазою” нашого міста.

18 квітня у групі «Бровари» у соціальній мережі Facebook з’явився допис від місцевого жителя Ігоря Ліщенка, у якому броварчанин повідомив, що в озері на Пекарні плаває риба, яка задихнулася. Учасник групи також розповів, що мертвої риби у водоймі багато – різних розмірів, особливо помітна велика, яка плаває на поверхні догори пузом. Свої слова броварчанин підтвердив світлинами, зробленими на березі озера:

ПС_1

У дискусії, що розгорілася між користувачами Facebook’у в коментарях під фотографією, Ігор також зазначив про сморід біля озера: «Поруч стояти нереально, знудить». Решта учасників онлайн-бесіди або діляться думками про те, що варто було зробити, аби не допустити мору, або звинувачують відповідальних за недогляд.

ПС_2

Автор цих рядків, побувавши на озері 22 квітня, переконався у правдивості розповідей. Мертва риба різних розмірів біля берегу або лежить на дні, або плаває на поверхні, заплутана у водоростях і смітті. У повітрі стоїть сморід.

Image00007

Image00012

Image00022

Як розповіли місцеві рибалки, трупи риб цього року вони побачили тижнів два тому, коли почав розтавати сніг. За словами вудкарів, спеціальних ополонок з очеретом, які би забезпечили доступ до кисню підводним мешканцям, ніхто на озері не робив. Однак, на водоймі регулярно влаштовували ополонки «моржі» – любителі поплавати взимку. До того ж, самі рибалки робили лунки для риболовлі.

Окремі вудкарі та місцеві жителі вважають, що риба задихнулася після «великого снігу», який «звалився» на Україну та Бровари зокрема в другій половині березня. Однак, на щастя, здохла не вся фауна озера. Були помітні косячки невеликих риб, а також жаби та навіть качки.

Відвідувачі парку зазначають, що бачать такий мор на озері не вперше. За словами рибалок, позаминулого року була подібна ситуація. Один з чоловіків бідкається, що тоді так само ніяких заходів ані з попередження, ані з ліквідації наслідків вжито не було. Окрім того, мешканці скаржаться на велику кількість сміття, що плаває у озері. За словами сімейної пари поважного віку, озеро не чистили вже років 30, а пісок для облаштування пляжу завозили ще за часів СРСР.

Image00003

Image00013

Щоб з’ясувати, наскільки небезпечним є виявлений факт мору риби, а також задля встановлення відповідальних за збереження фауни та загалом за екологічний стан озера «Приозерного», ми подали відповідні запити та звернення до міських та обласних установ.

Редакція «Маєш право знати» слідкує за розвитком подій навколо цієї водойми та повідомить про результати звернень до владних органів.

Image00015