• Сьогодні: Вівторок, 19 Березня, 2024

Театр у Броварах: у міськраді представили передпроектні пропозиції

Серпень11/ 2017
avatar
Дмитро Карпій

Журналіст "Маєш право знати", активіст Громадянського руху "Відсіч", голова комісії Броварської міської ради з питань найменувань та пам'ятних знаків

Надвечір вівторка, 8 серпня, у малій залі виконкому Броварської міської ради зацікавленим показали передпроектні пропозиції нового театру. Його вже котрий рік планують розмістити в залі-недобудові адміністративної будівлі між парком «Перемога» та майданом Свободи. Докладна презентація викликала захоплення багатьох присутніх. Водночас, знайшлась і «опозиція». Київський обласний депутат Олег Іваненко, щоби не витрачати зайві гроші, запропонував розмістити новий культурний заклад у «Прометеї».

Першою слово взяла очільниця відділу капітального будівництва Броварської міської ради Людмила Павлик. Вона розповіла про історію прибудови до адмінбудівлі на вул. Гагаріна, 18. Саме в цьому приміщенні, відпочатку призначеному для велелюдних зібрань, вирішили тепер відкривати театр.

Людмила Павлик

Як зазначила чиновниця, будівництво розпочали ще у 2004 році. Однак, у часи кризи 2009 року, за відсутності фінансування, спорудження об’єкта зупинили. Зі слів Людмили Павлик, для потреб виконкому ця будівля морально застаріла. Тож влада звернулася до архітекторів, щоби ті розробили пропозиції щодо перепрофілювання приміщення під театр.

Фасад недобудови, де планують розмістити театр

Конструкторське бюро, яке готувало передпроектні пропозиції, під час заходу представляв архітектор Костянтин Орловський. Він зазначив, що за цю роботу взялися ще півроку тому. Тоді вирішили створити театр із повноцінною інфраструктурою. Зокрема, з можливістю показувати вистави будь-якої складності.

Костянтин Орловський

Першим ділом чоловік показав і детально описав креслення проекту. Зі слів архітектора, театр, будівля якого вже зведена, матиме три поверхи. Головна зала раніше була розрахована на чи-то 448, чи-то 420 місць. Однак, її вирішили перепланувати під 208 відвідувачів.

Ось що запланували зробити

Костянтин Орловський вказує, що, по-перше, театру не потрібно вміщати так багато глядачів за один раз. А по-друге, перепланування врахувало європейські норми, зокрема безпекові. Загалом, планують створити амфітеатр, тобто таку залу, де ніхто з глядачів не завадить споглядати виставу іншим.

Архітектор каже, що інновації торкнуться і сцени. На ній заплановано поворотний круг. Будуть передбачені спеціальні отвори, через які можна буде проносити обладнання. «Дзеркало» сцени – світла частина – матиме 12,5 м у ширину.

Такий вигляд, як сподіваються, матиме сцена…
… а ось так вона виглядала минулого року

Окрім іншого, театр зможуть відвідувати особи з інвалідністю. У залі буде можливість демонтувати перші сидіння, куди зможуть заїхати «калясочники». При вході будуть пандуси. До слова, окрім сходів, театр буде обладнаний ліфтами. Вони обслуговуватимуть усі поверхи, в тому числі і підвал. Один із ліфтів буде вантажним.

З-поміж іншого, вказує архітектор, у проекті вдалося знайти місце для роздягалень, місць харчування, буфету, приміщень для робітників, бухгалтерії, костюмерного цеху та, навіть, студії звукозапису. Водночас, закладу культури не вистачатиме підсобних приміщень.

Попри відносно невеликі розміри будівлі, представник компанії також розповів: у театрі буде іще одна, маленька, зала – на 40 осіб – зі своєю сценою. До неї буде окремий вхід, вона матиме свої гардеробне та режисерське приміщення, а також хол із власними туалетами. Сцена може бути використана для експериментальних вистав.

Розповідаючи про інтер’єр та екстер’єр, Костянтин Орловський зазначив, що театр є своєрідним продовженням парку поруч.  Будівля, як ззовні, так і внутрішньо, оформлена «теплим» матеріалом, який нагадує ліс, дерева, природу. Водночас, ззовні заклад скидатиметься на діловий центр.

Презентацію відвідали декілька діячів культури. Валерій Невєдров, керівник театру «Київ», трупа якого протягом останнього року ставила вистави у броварській «Сотці» на Торгмаші, в цілому підтримав проект. Він зазначив, що технічно бачить економію грошей в проекті за рахунок нових технологій: мультимедійного екрану, голограми замість зайвих декорацій. На його думку, глядач має бачити вражаючі картинки, ефекти, що допомагатимуть співпереживати.

Валерій Невєдров

Словом, про вартість проекту та подальше утримання театру присутні говорили багато. Втім, жодних конкретних розрахунків не озвучували. Тим часом депутат Київської обласної ради Олег Іваненко виступав за створення театру на базі МКЦ «Прометей». З його слів, це дозволило би зекономити вартість удвічі.

Олег Іваненко

Обранець зазначив, що в усьому світі театр – це окрема будівля. До того ж, такий заклад потребує під’їзду. Ідею створення під’їзних шляхів на місці нинішнього ринку «Нива» депутат відкинув. З його слів, базар перебуває в оренді на 49 років, тому такий варіант нездійсненний. А біля «Прометею» – величезне місце для паркування автомобілів. До того ж, до самої будівлі закладу, в разі потреби, можна без проблем прибудувати необхідні приміщення.

МКЦ “Прометей”

Олег Іваненко, окрім іншого, розповів, що на рівні Київської області вже давно існує ідея створення обласного театру на лівому березі Дніпра. Один такий вже є на правому березі – у Білій Церкві.  Місто, де другий такий заклад може бути побудований, – це Бровари.

Презентацію також відвідав мистецтвознавець із Києва Василь Неволов. Він зазначив, що в Києві перебуває вперше, «Прометею» не бачив, тож не може дискутувати на тему, яка з будівель найкраще підійде для театру. У цьому контексті культурний діяч наголосив, що присутні зараз обговорюють доволі серйозні речі в той час, як представники і міського, і обласного відділів культури відсутні.

Василь Неволов

Василь Неволов, коментуючи слова жителів і депутатів, також зауважив: ні в кого не має бути надії, що театр зможе себе окупити. Це збиткова справа. Однак, вона необхідна. Попри те, що театральне мистецтво цікавить доволі вузький прошарок населення, – зазвичай близько 6 %, – воно приноситиме місту престиж. До Броварів зможуть приїздити трупи зі своїми виставами. Водночас, популярність такого закладу має бути високою. Мистецтвознавець вказав, що навіть у Києві неможливо потрапити на вистави, які ставлять вже понад 20 років.

Зі словами експерта погодилися інші присутні. Так, представник броварської ветеранської організації зазначив, що навіть не думав, що сьогодні говоритимуть про необхідність театру. На його думку, ця тема не лише дозріла, а перезріла.

Тим часом, питання фінансування, підпорядкування театру, а також його остаточного розміщення лишилося відкритим.

Зображення – Дмитро Карпій, Бажен Левковець, розробники проекту театру