• Сьогодні: Понеділок, 29 Листопада, 2021

Дев’ятини за Небесною сотнею в день початку нової війни

Березень02/ 2014
avatar
Андрій Качор

Незалежний журналіст, громадський активіст

DSC_0438Ще напередодні громадянської панахиди за полеглими героями Майдану її організатори наголошували: жодних політичних гасел цього дня на Майдані Свободи. Жертовний подвиг Небесної сотні заслуговує щирого вшанування і ніщо і ніхто не мав права зазіхнути на світлу пам’ять героїв, душі яких ще не покинули цей світ. Однак за годину до початку панахиди все місто як і всю країну приголомшила звістка: Росія оголосила війну Україні.

Невеликий майданчик зі свічками та фотографіями загиблих героїв у цьому місті стоїть вже давно. Кажуть, його за власною ініціативою створили броварські юнаки та дівчата – переважно школярі. Ніхто їх не організовував і звісно їм не допомагала влада – молодь зробила це за покликом серця.

DSC_0473

Але сьогодні поруч з цим майданчиком стала в лаву броварська самооборона: бійці, які воювали на Грушевського та Інститутській, а зараз підтримують порядок у Броварах. На чолі колони – революційний червоно-чорний прапор. У відблиску тіней від поминальних свічок та спалахів екрану ця лава бійців виглядала зворушливо і надихаюче водночас: більшість в камуфляжі, дехто – досі з перев’язаними ранами після сутичок з карателями Януковича.

DSC_0355

Перед панахидою на екрані людям продемонстрували кілька відеороликів, змонтованих з кадрів сутичок на Інститутській та в урядовому кварталі. Трагічні, але героїчні кадри підсилювала пісня «Пливе кача по Тисині», під яку Небесну сотню відспівували на Майдані. Жінки не стримували сліз, а чоловіки стали на коліно під час хвилини мовчання.

DSC_0394

DSC_0407

За тим слово взяли священнослужителі. Першим виступив представник УПЦ Московського патріархату, чиє центральне керівництво схвалює військову агресію Росії проти України. Однак навіть він, поруч зі святими отцями Київського патріархату та Греко-католицької церкви закликав українців боронити власну землю та застеріг загарбників від експансії на українську територію.

DSC_0434

Після молитви за упокій душ героїв Небесної сотні слово взяли активісти та політики, які закликали в цей непростий час усіх броварчан об’єднатися і бути готовими захищати своє місто і свою країну.

  • avatar
    Павел Апаев
    8 років тому

    “панахида за полеглими героями Небесної сотні – бійців Майдану, яких розстріляли найманці режиму Януковича на вулиці Інституцькій у Києві.” Расследования ещё впереди, а вы уже сделали свои выводы и пытаетесь убедить в этом остальных? Побойтесь Бога, пока ещё ничего кроме попытки рейдерского захвата власти в стране и у нас в городе не известно. Вечная память погибшим, майдановцам и служащих ВВ и подразделения “БЕРКУТ”, простите нас пожалуйста…