• Сьогодні: Середа, 4 Серпня, 2021

Диктант національної єдності у Броварах перетворився на урок краєзнавства

Листопад12/ 2013
avatar
Тарас Шако

журналіст видання "Маєш право знати", громадський активіст

Диктант09Як відомо, диктант національної єдності щорічно проводиться на День української писемності 9 листопада. Однак цього року його перенесли на 11 число в зв’язку з тим, що дата випала на вихідний. Отже, в понеділок о 12.30 броварчани прийшли перевірити свою граматику до кафе «Візит». Саме тут молодіжне крило партії «УДАР» організувало колективне написання диктанту національної єдності. 

Поки триває реєстрація учасників заходу, в залі лунають українські пісні. Сконцентруватись перед майбутнім диктантом допомагають кава та чай з шоколадними цукерками, що лежать на столі.

До диктанту залишаються лічені хвилини. Вступне вітальне слово бере керівник молодіжки “УДАРУ” Марина Рубайло.

Марина Рубайло
Марина Рубайло

Далі слово передають поетесі та видавцю Марії Григорівні Овдієнко. Вона підкреслила, що українська мова – це наш національний код, а тому наголосила на важливості її знання.

Диктант02
Марія Овдієнко

Початок диктанту мав відбутись о 13:30. Броварчани вже затиснули ручки та приготувались слухати.

Проте в організаторів несподівано виникли проблеми технічного характеру – не вдавалось налаштувати хвилю «Українського радіо», на якому, власне, велась трансляція диктанту. Учасники тільки й встигли записати заголовок та перше речення.

Диктант03

Диктант06

Диктант10

Та попри це організатори вирішили не скасовувати захід і застосували «план «Б»: запропонували Марії Овдієнко продиктувати інший текст. Марія Григорівна якраз мала з собою книгу Володимира Гузія «Золота очеретина», звідки й швидко вибрала уривок про одну з версій походження назви нашого міста. Заголовок для диктанту придумали вмить: «Наше рідне місто Бровари».

Диктант05

Диктант11

Вправність в написанні слів та розставлянні розділових знаків прийшли перевірити депутати міськради Роман Сімутін та Юрій Чередник. Кажуть, написали на четвірки «з плюсом».

Роман Сімутін та Юрій Чередник
Роман Сімутін та Юрій Чередник

Перевіряла написане вчитель української мови Заїць Ганна Григорівна. Кожному охочому вона вказувала на допущені в диктанті помилки та пояснювала відповідні норми української мови, використання яких дозволить правильно писати та говорити.

Диктант12
Ганна Заїць

Диктант14

Диктант13

Загалом у заході взяло участь близько 30 осіб: громадські активісти, журналісти, студенти та школярі.

Фото – Миколи Кожемяка