• Сьогодні: Субота, 3 Грудня, 2022

Двосерійний фільм «5 каналу» про історію Броварів уже в мережі – ВІДЕО

Листопад27/ 2016
avatar
Дмитро Карпій

Журналіст "Маєш право знати", активіст Громадянського руху "Відсіч", голова комісії Броварської міської ради з питань найменувань та пам'ятних знаків

Команда сайту «МПЗ» може не поділяти погляди авторів та не несе відповідальності за інформацію, опубліковану у розділі «Блоги». Відповідальність за зміст, достовірність фактів, цитат, власних назв та інших відомостей несуть автори текстів, розміщених у розділі «Блоги»

Ще на початку осені в рамках циклу передач «Машина часу» на «5 каналі» відбулась прем’єра першої серії стрічки про Броварі. У фільмі – історія поселення від часів перших згадок до сьогодення. Автори описали, як перегукується давнина нашого міста із сьогоднішніми подіями та новими назвами вулиць. А також пояснили, чому так важко далась декомунізація в Броварях.

1-ша серія фільму

Окрім того, у стрічці йдеться про броварські шляхи Тараса Шевченка. Телеглядачам розповіли, який стосунок до Броварів має Симон Петлюра. Розкрили тему Голодомору 1932-33 років, внеску дослідника Джеймса Мейса в поширення правди про цю трагедію та російської пропаганди в місті.

Попри те, що 20-хвилинну серію показали ще у вересні, працівники телеканалу не поспішали викладати її у вільний доступ в інтернеті. Вчора відбулася прем’єра другої частини фільму. Після цього обидва відео виклали на сайті «5 каналу».

2-га серія фільму

Тут журналісти розказали, як у Броварях на Розвилці таємно збиралися кобзарі, продовжили тему Голодомору, розповіли про маєтки поміщиків Квятковського і Фіалковського. Також глядачі дізнались про життя і долі місцевих борців за волю й незалежність України XX ст.: Грицька Чупринки, Миколи Барбона, Ольги Гасин (з’язкової Романа Шухевича). У серії – про знищений єврейський цвинтар у парку «Перемога» і поховання різних часів у сквері «Слави».