• Сьогодні: П’ятниця, 22 Жовтня, 2021

Сьогодні депутати ухвалили бюджет-2016 та перейменували 70 броварських вулиць

Грудень25/ 2015
avatar
Андрій Качор

Незалежний журналіст, громадський активіст

До затвердження головного фінансового документу міста – бюджету на 2016-ий рік – новообрані міські депутати готувалися особливо ретельно протягом останніх кількох днів і ночей. Були побоювання, що обговорення проекту бюджету під час сьогоднішньої сесії може розтягнутися на кілька годин, адже під час попередньої роботи в комісіях у депутатів виникало досить багато запитань. Як і передбачалося, сесія, яка розпочалась о 14:00, тривала майже чотири години. Однак не питання бюджету зайняло левову частку обговорення.

07D_1262
Перед сесією депутати від “Єдності” читали новий номер “своєї” газети з кумедними заголовками

Насправді, сам бюджет проголосували в перші 15 хвилин засідання. На початку сесії до трибуни з доповіддю вийшла начальниця фінуправління Наталія Постернак. Вона знову почала з голосу зачитувати, на що ж саме будуть витрачені близько 400 мільйонів бюджетних коштів, однак що небудть зрозуміти з цього читання було годі. Як і вчора, депутати знову почали «пісочити» доповідачку щодо неякісно підготовленого документу.

07D_1280
Начальник фінуправління Наталія Постернак

Зрештою, Постернак не витримала і відповіла на всі закиди: «У нас в Україні усюди так!». Після цього не стримався вже голова фракції «Самопомочі» Андрій Василенко, який заявив, що «У вас в Україні може й всюди так, а у нас в Україні – не так. Ми, напевно, в різних Українах з Вами живемо». Василенку довелося пояснювати чиновниці базові речі про те, в якому саме вигляді мають бути підготовлені подібні документи. «Зробіть хоча б табличку в Excell!» – закликав лідер «Самопомочі».

07D_1296
Андрій Василенко розповів броварським чиновникам про існування Microsoft Excell

Наталія Постернак в якийсь момент навіть почервоніла, а за тим залишила зал. Після кількох незначних уточнюючих запитань міська рада майже одноголосно проголосувала «за» бюджет-2016. Утримались лише депутати від «Демократичного Альянсу», котрі пізніше пояснили, що не збираються ухвалювати документ, ознайомитись з яким в достатній мірі було неможливо.

А вже після бюджету почалося найцікавіше: другим пунктом в порядку денному стояло питання перейменування вулиць на виконання Закону України «Про декомунізацію». На початку розгляду даного питання міський голова Ігор Сапожко запропонував розглянути лише той перелік вулиць, який розглянула профільна комісія – ішлося про 24 вулиці та провулки. Однак депутат від БПП Володимир Опалько у своєму виступі звернув увагу на важливість питання в даний історичний момент і запропонував долучити до цих 25-ти ще 45 міських вулиць, перейменувати які рекомендував Інститут історії України.

07D_1323
Володимир Опалько від “Солідарності” першим з депутатів активно виступив за розширення переліку вулиць, які підлягають декомунізації

З цього моменту залу охопили гарячі суперечки. Проти перейменування активно виступала «стара гвардія»: радниця Сапожка Ірина Нілова, представниця Наталія Багмут п. Бабенко, керівник КП «Бровариінвестбуд» Клавдія Сдобнякова та деякі депутати від «Єдності», зокрема Володимир Оксютенко.

07D_1354
Ірина Нілова – перший адепт “русского міра”
07D_1396
Представниця Наталії Багмут гр. Бабенко також виступала проти заміни комуністичних назв
07D_1364
Одна з прихильниць Радянського Союзу та Путіна завжди виступає лише в окулярах
07D_1418
А Клавдія Сдобнякова виступала проти перейменування прямо з президії
07D_1397
Колишній “свободівець” Петро Базишин був проти переймування з логікою “а раптом влада знову зміниться?”

Однак майже відразу стало зрозуміло, що для міського голови (на позицію якого зазвичай орієнтуються депутати «Єдності», РПЛ та УКРОПу) сьогодні було важливо якомога швидше закрити це питання і погасити градус напруги. До честі мера, він відразу наголосив на тому, що перейменування не коштуватиме громадянам жодної копійки з їхньої кишені (на чому намагалися спекулювати колишні регіонали) та й загалом Сапожко сьогодні усіма діями намагався пришвидшити процес декомунізації.

07D_1295
Міський голова Ігор Сапожко сьогодні сприяв декомунізації у Броварах

Прихильники комунізму довго не могли заспокоїтися, щоразу вигадуючи все нові і нові аргументи проти декомунізації.

Опонували «ідейним комуністам» передусім депутати «Солідарності», «Демократичного Альянсу» та «Свободи», інколи – досить жорстко і недвозначно. По окремим вулицям нові назви вигадували прямо під час сесії: зокрема, що стосувалося питання  увіковічнення загиблих героїв АТО. Ключовими стали виступи відомого краєзнавця Марії Овдієнко, котра займається питанням перейменування комуністичних назв вулиць у Броварах з 1982 (!) року.

07D_1376
Краєзнавець Марія Овдієнко: “Я чекала цього дня понад тридцять років”

Пані Марія зокрема зазначила, що чекала «демократичної» міської ради понад тридцять років і дуже сподівається, що дочекалась. Депутати Марію Григорівну не підвели: рішення про перейменування одразу 70-ти вулиць було проголосовано майже одноголосно, після чого зал розродився бурхливими оваціями та вигуками «Слава Україні!». Таким чином 25 грудня 2015 року в Броварах була відновлена історична справедливість, принаймні, що стосується назв вулиць.

07D_1451
Сталося: комуністичні назви броварських вулиць замінили на проукраїнські

ПОВНИЙ ПЕРЕЛІК ПЕРЕЙМЕНОВАНИХ ВУЛИЦЬ можна переглянути за цим посиланням 

Після майже трьох годин обговорення нюансів декомунізації депутати  перейшли до земельних питань, які на цій сесії, у порівнянні з попереднім питанням, обговорювалися вже без ентузіазму і майже всі були проголосовані. Наприкінці засідання міські обранці спробували розподілити між колегами ті округи, які в результатів жовтневих виборів лишилися без депутатів, однак не надто успішно: остаточне рішення пообіцяли прийняти згодом.

Вже у фіналі сесії міський голова «обрадував» депутатів новиною: сьогоднішня сесія у цьому році була не останньою. У зв’язку з тим, що учора на Київщину були виділені чергові субвенції із державного бюджету, броварські депутати муситимуть зібратися на сесію до Нового року ще, принаймні, один раз. «Але вже мабуть після вихідних… Давайте хоча б два дні відпочинемо», – підсумував міський голова.

Фото Світлани Яцив