• Сьогодні: Понеділок, 28 Листопада, 2022

Е-декларації броварських прокурорів: свої помешкання й автівки мають не всі

Листопад02/ 2016
avatar
Маєш право знати

Команда "Маєш право знати"

В Україні триває справжнісінький бум обговорення статків чиновників. Причина – запровадження системи відкритого електронного декларування доходів і майна. Раніше ми розповіли про надбання міського голови та суддів Броварів. Тепер висвітлимо заощадження керівництва місцевої прокуратури – очільника та трьох його заступників.

Андрій Котяш – керівник Броварської місцевої прокуратури

Як зазначено в декларації правоохоронця, після перемоги Євромайдану він із дружиною стали власниками земельної ділянки площею 600 кв. м. у Славутичі. А з 2010 року його жінка володіє удвічі більшою ділянкою в сусідніх Неданчичах. Також у Славутичі вже протягом 5 років за родиною – житловий будинок площею 248,2 кв. м. У Броварах сім’я орендує квартиру площею 64,5 кв. м.

kotyash
Андрій Котяш і правозахисники зі «Стоп цезури» . Фото – Андрій Качор

Основний дохід родини за 2015 рік – зарплатня. Як прокурор Київської області, Андрій Котяш заробив 148,432 тис. грн. А дружина, як працівник підрозділу «Енергоатома», – 164,181 тис. грн. Окрім того, прокурор має заощадження –  8,5 тис. дол. США та 70 тис. грн. А жінка – 4 тис. євро.

Іншого цінного майна, в тому числі автомобілів чи дорогих подарунків, головний броварський прокурор не задекларував.

Сергій Подгорець – перший заступник

Декларація підлеглого Андрія Котяша значно бідніша, ніж у його начальника. З-поміж нерухомості за ним записана лише одна квартира площею 31,12 кв. м у Кривому Розі. Її власником Сергій Подгорець є вже протягом більш як 2 років.

Живе перший заступник прокурора на саму зарплатню. У 2015 році в Прокуратурі Дніпропетровської області він заробив 98,04 тис. грн. А в Прокуратурі Київської області – 8,115 тис. грн. Жодних матеріальних збережень, цінних подарунків чи автотранспорту декларант не вказує.

Ярослав Леляк – заступник

Правоохоронець «забив» до електронної системи одразу дві декларації. Дані в них відрізняються, але несуттєво. Як пояснив нашим журналістам сам прокурор, коректніші дані показані в тому документі, де зазначені більші числа площі квартири та суми грошових збережень. Ця декларація є уточненою.

За інформацією обох сторінок, прокурор володіє двома земельними ділянками по 1200 кв. м – в Гоголеві під Броварами та в Кухарях неподалік Чорнобиля.  Окрім того, Ярославу Леляку належить третина квартири в Іванкові площею 64,5 кв. м.

Окрім того, за уточненими даними, в декларацію внесена квартира в Києві площею 69,3 кв. м. Як розповів Ярослав Леляк, саме тут мешкає його родина. Належить вона родичці. Прокурорська сім’я користується житлом на умовах його утримання.

Правоохоронець також вказує недобудований приватний дім у Кухарях на 108 кв. м., який йому належить. Також із 2013 року він володіє половиною новенького на той час легковика Chevrolet Cruze вартістю 174,2 тис. грн.

Рік тому родина Ярослава Леляка жила переважно на стипендію. У 2015 році прокурор отримав від Національної академії прокуратури України 75,172 тис. грн. А дружина – 74,425 тис. грн. від того самого навчального закладу. За минулий рік, як зарплатню від Прокуратури Київської області, чоловік отримав усього 7,699 тис. грн.

Грошових заощаджень в родини прокурорів небагато. Олександр Леляк має 2,5 тис. дол. США. А дружина, за уточненими даними, – 3 тис. дол. США. Іншого коштовного майна, подарунків, цінних паперів декларант не вказує.

Наталія Гайфуліна – заступниця

За інформацією в декларації можна зробити висновок, що працівниця прокуратури мешкає неподалік від маєтку міського голови Ігоря Сапожка – також у Бориспільському районі. Однак, умови проживання, очевидно, значно гірші. З минулого року її чоловік Олександр Гайфулін є власником кімнати площею 13 кв. м у гуртожитку в селі Великій Олександрівці. Іншого нерухомого майна своєї родини працівниця прокуратури не декларує.

Водночас, сім’я має цілих два автомобілі. У 2012 році Наталія Гайфуліна стала власницею новенького Peugeot 207 вартістю 166,667 тис. грн. А її чоловік із 2009 року володіє Mazda 6 new, який коштує 202,9 тис. грн. та був випущений у 2008 році.

На життя у 2015 році родина заробляла переважно за основними місцями роботи. Прокуратура Донецької області Наталі Гайфуліній виплатила 110,013 тис. грн. А її чоловіку – 57,226 тис. грн. Від Прокуратури Київської області жінка отримала лише 7,699 тис. грн. Будь-яких заощаджень, подарунків чи інших матеріальних цінностей декларант не зазначає.