• Сьогодні: П’ятниця, 29 Березня, 2024

Нова хвиля e-декларування: кому з чиновників доведеться відкрити карти?

Січень24/ 2017
avatar
Дарина Мізіна

Броварчанка, молода журналістка

Із 1 січня по 1 квітня 2017 року в Україні триває друга хвиля е-декларацій, цього разу подати їх доведеться значно ширшому колу суб’єктів. Про це повідомляє Національне агентство з питань запобігання корупції. У той же час, за даними НАЗК, деякі посадові особи наразі звільнені від подання декларацій, зокрема директори шкіл. Нагадаємо, строк подання декларацій першої хвилі закінчився 31 жовтня 2016 року. Тоді свої декларації за 2015 рік оприлюднили: міський голова Броварів Ігор Сапожко, броварські судді та прокурори.

У першому кварталі 2017 відзвітувати про свої фінанси повинні особи, уповноважені на виконання функцій держави або місцевого самоврядування. «Суб’єкти публічного права також будуть подавати декларації, але вони будуть подавати в другому етапі. Це директори державних підприємств, керівники державних установ, комунальних підприємств», — заявив заступник голови Національного агентства з питань запобігання корупції Руслан Радецький.

У той же час він зазначив, що із набуттям чинності Закону України “Про Вищу раду правосуддя” 5 січня 2017 року, яким внесено зміни до Закону України “Про запобігання корупції”, змінено коло осіб, які мають подавати е-декларації. Отже, дія антикорупційного закону в частині фінансового контролю не поширюється на певні категорії посад, а саме:

  • посадових осіб закладів, установ та організацій, які здійснюють основну діяльність у сфері соціального обслуговування населення, соціальної та професійної реабілітації інвалідів і дітей-інвалідів, соціального захисту ветеранів війни та учасників АТО;
  • охорони здоров’я (окрім керівників закладів охорони здоров’я центрального, обласного, районного, міського (міст обласного значення, міст Києва та Севастополя) рівня);
  • освіти (крім керівників ВНЗ та їх заступників);
  • науки (крім президентів, перших віце-президентів, віце-президентів та головних учених секретарів, інших членів Президії Національної академії наук України та національних галузевих академій наук, обраних загальними зборами, керівників НДІ та інших наукових установ);
  • культури;
  • мистецтв;
  • відновлення та збереження національної пам’яті;
  • фізичної культури, спорту, національно-патріотичного виховання.

Чиновники, які заповнювали е-декларації за 2015 рік, повинні будуть зробити це ще раз. Зазначимо також, якщо працівник наділений повноваженнями керівника тимчасово, він не зобов’язаний подавати е-декларацію.

У Броварах серед суб’єктів другої хвилі електронного декларування опиняться депутати Броварської міської ради, посадові особи органів місцевого самоврядування, керівники комунальних підприємств, працівники Нацполіції, керівник Броварської центральної районної лікарні.

“Дійсно, під дію закону про електронні декларації підпадають усі наші працівники, аж до сержанта, – розповідає Олег Янчинський, очільник Броварського відділу поліції ГУ НП. – Електронні ключі ми отримали, а от коли оформлять всі декларації – це справа і відповідальність кожного окремого працівника”. Декларація самого Олега Янчинського за 2015 рік розміщена на сайті НАЗК. За 2016 рік декларації ще немає.

Головний лікар БЦРЛ Валентин Багнюк зазначає, що чітких інструкцій щодо другої хвилі декларування не надходило і в будь-якому разі він ще має час до квітня. Також додає, що у минулому році подавав декларацію в паперовому вигляді.

Повний список суб’єктів другої хвилі електронного звітування НАЗК показало в інфографіці: