• Сьогодні: Неділя, 28 Червня, 2020

Forbes.Ua: Тролейбусний маршрут Бровари-Київ будуватимуть 2,5 роки та за завищеними цінами

Вересень12/ 2012
avatar
Маєш право знати

Команда "Маєш право знати"

Новий тролейбусний маршрут будуватимуть два з половиною роки, – повідомляє сайт Forbes.ua.

Уряд «залишить» між Києвом і Броварами більше 500 млн грн. Як стало відомо Forbes.ua, в середу Кабмін має затвердити техніко-економічне обгрунтування (ТЕО) будівництва тролейбусного сполучення між цими містами. Згідно з документом (копією володіє Forbes.ua), на реалізацію проекту з бюджету буде виділено 528 500 000 грн. У 2012 р. на «тролейбусну» програму виділяється 141 млн грн.

За даними ТЕО, гілку для електротранспорту Київ-Бровари будуть тягнути близько 2,5 років. Будівельні компанії та постачальники обладнання ще не визначені.

За словами джерела Forbes.ua, близького до Міністерства інфраструктури, до бюджету проекту багато питань. «Виходячи з даних ТЕО, будівництво 1 км лінії обійдеться в 14 млн грн., Тоді як, за моїми підрахунками, можна вкластися в 1-1,5 млн грн. Ну, нехай ще 10 млн грн. витратять на будівництво спеціальної підстанції для лінії. Але все одно сума виглядає дуже завищеною», – зазначає співрозмовник Forbes.ua.

Що ж стосується обгрунтованості самого проекту, експерт упевнений: проблем із завантаженістю у тролейбуса не буде. Бровари – найближче місто-супутник Києва з населенням 110 000 чоловік, і знайдеться багато охочих скористатися недорогим громадським транспортом.

Як будуть витрачати гроші на будівництво тролейбусної лінії Київ-Бровари:

Передрук з сайту Forbes.ua.