• Сьогодні: Середа, 7 Червня, 2023

Forbes.Ua: Тролейбусний маршрут Бровари-Київ будуватимуть 2,5 роки та за завищеними цінами

Вересень12/ 2012
avatar
Маєш право знати

Команда "Маєш право знати"

Новий тролейбусний маршрут будуватимуть два з половиною роки, – повідомляє сайт Forbes.ua.

Уряд «залишить» між Києвом і Броварами більше 500 млн грн. Як стало відомо Forbes.ua, в середу Кабмін має затвердити техніко-економічне обгрунтування (ТЕО) будівництва тролейбусного сполучення між цими містами. Згідно з документом (копією володіє Forbes.ua), на реалізацію проекту з бюджету буде виділено 528 500 000 грн. У 2012 р. на «тролейбусну» програму виділяється 141 млн грн.

За даними ТЕО, гілку для електротранспорту Київ-Бровари будуть тягнути близько 2,5 років. Будівельні компанії та постачальники обладнання ще не визначені.

За словами джерела Forbes.ua, близького до Міністерства інфраструктури, до бюджету проекту багато питань. «Виходячи з даних ТЕО, будівництво 1 км лінії обійдеться в 14 млн грн., Тоді як, за моїми підрахунками, можна вкластися в 1-1,5 млн грн. Ну, нехай ще 10 млн грн. витратять на будівництво спеціальної підстанції для лінії. Але все одно сума виглядає дуже завищеною», – зазначає співрозмовник Forbes.ua.

Що ж стосується обгрунтованості самого проекту, експерт упевнений: проблем із завантаженістю у тролейбуса не буде. Бровари – найближче місто-супутник Києва з населенням 110 000 чоловік, і знайдеться багато охочих скористатися недорогим громадським транспортом.

Як будуть витрачати гроші на будівництво тролейбусної лінії Київ-Бровари:

Передрук з сайту Forbes.ua.

 • avatar
  Johnny Morris
  11 років тому

  Круто. Бровары прогрессируют. Если город будет развиваться с такой же скоростью как за последние года 3-4. Это будет один из лучших городов Украины. И наконец то уберут эти ужасные “богданы и маршрутки”  в которых страшно ездить 

  • avatar
   Alina Dyachenko
   11 років тому

   Ухти, а який це розвиток за останні 3-4 роки? 
   Як на мене, то місто дійсно розвивалось хорошими темпами до світової кризи, тобто понад 5 років тому: оновили центральну площу, збудували культурний центр (однак не відкрили), більшість житлових новобудов були саме тоді зведені. А що останнім часом? Лиш піар-проекти влади, які робляться за кошти державного, а не міського бюджету, і приписуються як “благі справи” кандидата від влади. Нову поліклініку будували багато років, її відкриття – це результат зусиль багатьох різних людей з різних партій та органів влади. То які позитивні зрушення за останні 3-4 роки ви маєте на увазі?

   • avatar
    Сергій Іллюхін
    11 років тому

    Аліно, здається мені, що це був троллінг пана Морріса ;-)
    А який культурний центр ти маєш на увазі? Де його збудували? 

 • avatar
  Brovarozitel
  11 років тому

  Интересно было бы посмотреть сам ТЭО и проектные графики (сроки). В статье нет ссылки на  троллейбусы и их количество. Решения по вопросу 5.3 нет: Про схвалення техніко-економічного обґрунтування будівництва тролейбусної лінії Бровари – Київ Доповідач пан БЛИЗНЮК А.М. ( http://www.kmu.gov.ua/control/uk/meetings/agenda?mid=245574811 ). Бюджет 2013 приняли. Напрашивается вывод, что финансирование ТроллейБуса в 2013 не предусматривается. На сайте минрегионбуда или инфраструктуры решений тоже нет (18.00 12.09.12)

 • avatar
  Brovarozitel
  11 років тому

  Кабинет министров Украины распоряжением №668-р от 12 сентября 2012 года утвердил технико-экономическое обоснование строительства троллейбусной линии Бровары-Киев.Согласно тексту распоряжения, проектная мощность троллейбусной линии составит 37,8 км, общая стоимость строительства – 528,509 млн грн, в том числе строительно-монтажных работ – 315,364 млн грн, оборудования – 97,93 млн грн, другие расходы – 107,463 млн грн.Срок строительства составляет 31 месяц.Разработчиком ТЭО линии является госпредприятие “Научно-исследовательский проектно-изыскательский институт транспортного строительства “Киевгипротранс”.Документ рекомендован к одобрению госпредприятием “Укргосстройэкспертиза” Министерства регионального развития, строительства и жилищно-коммунального хозяйства.http://www.interfax.com.ua/rus/eco/117559/

 • avatar
  Brovarozitel
  11 років тому

  «Новая связь со спутником». Статья «Коммерсант Украина» №142 (1632), 17.09.2012  

  http://www.kommersant.ua/doc/2024146

  «…господин Локтев. Эксперт также напомнил, что идея запуска
  троллейбуса из Броваров в Киев существует еще с начала 1990-х годов:
  “Разговоры об этом сейчас больше напоминают предвыборный ход, а не
  реальные действия”.»

   

  Форум по теме «Линия в Бровары»

  http://forum.metropoliten.kiev.ua/viewtopic.php?t=1904

   

  Броварская троллейбусная линия на схеме КиевГенПлана

  http://kievgenplan.grad.gov.ua/images/2_-.jpg

  http://kievgenplan.grad.gov.ua/images/2_-.jpg