• Сьогодні: Вівторок, 26 Жовтня, 2021

Громада Броварів визначилась, кому довірити забезпечення громадського порядку в місті

Листопад26/ 2014
avatar
Ірина Ющенко

Журналіст видання "Маєш право знати", мешканка Броварів

заступник начальника24У Броварах знайшла своє продовження традиція обговорювати кандидатів на керівні посади в місцевих органах МВС. 21 листопада в актовій залі броварського міськвідділу міліції зібралось кілька десятків громадських активістів, представників місцевої самооборони, ветеранських організацій, працівників міліції, підприємців, депутатів міськради та журналістів, щоб поспілкуватись з кандидатом на посаду заступника начальника  МВ – начальника блоку з охорони громадського порядку.

заступник начальника01

заступник начальника03

заступник начальника02

Ще навесні громадськість ініціювала першу подібну процедуру обговорення: перед призначенням нового начальника Броварського МВактивісти направили колективне звернення в Головне управління МВС в Київській області з проханням узгодити з громадою кандидата на відповідальну посаду. Це звернення знайшло підтримку, і вже у вересні Бровари, нарешті, отримали нового очільника міліції, якого обрала громада.

заступник начальника04
Микола Клименко

Микола Клименко, якого тоді підтримала громадськість, пообіцяв, що надалі буде відкрито спілкуватися з громадою та радитися щодо кандидатур на ключові посади в міськвідділі. Тож коли активісти дізналися про нове призначення, яке готує ГУ, знову звернулися до очільників міліції щодо можливості проведення громадського обговорення. І не залишилися розчарованими: влада в погонах намагається бути послідовними та дотримуватися свого слова.

заступник начальника06

З весни цього року посада заступника начальника Броварського МВ також була вакантною, обов’язки тимчасово виконували кілька співробітників. Їх роботу, а також трудові біографії інших претендентів новий в .о. начальника Броварського МВ Микола Клименко уважно вивчав, й зупинився на кандидатурі підполковника Максима Скидана. Свій вибір пояснив так: «Мені потрібні  професіонали своєї справи і просто порядні люди».

заступник начальника05
Максим Скидан

Народився на Броварщині в с. Красилівка. Після закінчення школи вступив у Національну академію внутрішніх справ. З 2001 по 2010 р. у Броварському райвідділі (пізніше –  об’єднаному міськвідділі) пройшов усі щаблі від лейтенанта до заступника начальника карного розшуку. Працював начальником сектору карного розшуку в лінійному відділі Бориспільського аеропорту. У 2011 р. – у департаменті карного розшуку транспортної міліції  МВС.  

заступник начальника09

Серед присутніх на обговоренні представників громади думки щодо підтримки кандидата дещо розділились. Наприклад, депутат міської ради Юрій Плакся підтримав кандидатуру Максима Скидана, якого  давно знає як розумну й чесну людину, адже родом  із одного села – Красилівки.

заступник начальника17

Висловився на користь новопризначеного заступника міськвідділу й громадський активіст, броварський підприємець  Леонід Черепейник, який наголосив: «Якщо його підтримує Клименко, якому ми висловили довіру, маємо повірити і Скидану».

заступник начальника16

заступник начальника08

заступник начальника21

Однак не всі присутні поділяли таку позицію й мали свої запитання до керівництва міліції.

заступник начальника11

Зокрема громаду цікавило: як бачить новопризначений заступник збільшення ефективності роботи з охорони громадського порядку, профілактичну роботу, діяльність у боротьбі з незаконним обігом наркотиків.

заступник начальника10

Відповідаючи на ці та інші запитання, Максим Скидан підкреслив: лише співпраця з населенням дозволить припинити правопорушення та скоєння злочинів. Для цього, найперше, варто через дільничних інспекторів налагодити тісні зв’язки з громадськістю. Також варто розширити сектор кримінального відділу в справах дітей.

заступник начальника13

Не менше цікавила громадськість й інша кандидатура, яку теж розглядали на посаду заступника начальника міліції, однак яка не була представлена на громадському обговоренні. Йшлось про кандидатуру Руслана Отроха, котрий останні півтора місяці виконував обов’язки заступника начальника міськвідділу та начальника блоку з охорони громадського порядку і за оцінкою громадськості досить добре справлявся з роботою.

заступник начальника14

заступник начальника15

Однак сам Руслан Отрох  підтримав кадрове рішення свого керівника та запевнив, що продовжуватиме допомагати  колезі й непорозумінь між ними не буде – це призначення не розколе броварську міліцію і вона працюватиме в єдиному кулаку. Тим більше, попереду планується серйозна реорганізація, кадрові зміни, тож Отрох не залишиться без посади, на яку заслуговує, запевнив Клименко.

заступник начальника07

заступник начальника19

Щодо інших кандидатів на посаду заступника, в.о. начальника міліції повідомив: вони не пройшли перевірки в управлінні внутрішньої безпеки і особливої цікавості не представляють, адже не місцеві.

заступник начальника22

заступник начальника20

У надії на тісну співпрацю представники громадських організацій попросили Миколу Клименка та нового заступника посприяти  розслідуванню стосовно тих, хто віддавав злочинні накази рядовим міліціонерам проти місцевих активістів Євромайдану, організовував у Броварах тітушок на «антимайдан», а також  розслідувати кришування деякими міліціонерами незаконного бізнесу. З цього приводу  Микола Клименко запропонував громаді провести круглий стіл з залученням найкращих юристів, де обговорять схеми роботи по виявленню незаконного грального бізнесу, який легалізувався під виглядом державних лотерей.

заступник начальника18

заступник начальника23

«Наразі за фактом незаконного грального бізнесу зареєстровано 13 правопорушень, однак судової перспективи вони не мають, адже схема, за якою вони адаптувалися під закон, розумно обставлена їхніми юристами, і все, що документує міліція, виявляється законним. Така ж ситуація і з відмивом піску в  річці  Десна, де є рішення райради, ліцензії на «берегоукріплення та поглиблення річки Десна», – сказав Клименко.

заступник начальника12

Найголовніше, над чим доведеться працювати як в.о. начальника, так і його заступнику – поверненням до міліції довіри громади, яка хоче і може допомогти, наприклад, машинами, пальним, чого нашим правоохоронцям дуже бракує. Уже сьогодні компанія «Галід»  готова спільно проводити певні заходи. Принаймні про це запевнив на обговоренні представник охоронної фірми.

заступник начальника24

Громада, яка переважною більшістю голосів підтримала кандидатуру Максима Скидана на посаду заступника, висловила надію, що він буде взірцевим міліціонером і не осоромить честь мундира. Також натякнули: це лише аванс довіри, і якщо броварські очільники міліції не виправдають її, на них очікує ганебна люстрація.

Фото – Миколи Кожемяка

 • avatar
  Лола
  7 років тому

  А громада – це купка активістів? Яка складається з 10 проплачених осіб?

  • avatar
   Andriy Kachor
   7 років тому

   Ця “купка активістів”, як ви називаєте цих людей, боролися з режимом Януковича у Броварах, стояли на барикадах і захищали своє місто, ризикуючи власною свободою і здоров’ям. У той час як такі як ви прислужували регіоналам або просто ховались по своїх норах.

  • avatar
   Ирина Ющенко
   7 років тому

   Це був відкритий захід, який анонсувався в мережі. Ви мали можливість також прийти і взяти участь у обговоренні.

 • avatar
  Роман Сімутін
  7 років тому

  А можна якось технічно вирішити питання з лайками?

  • avatar
   Oleg Tertyshnik
   7 років тому

   Точно. А ще краще на фотолайки зробити . Я б із задоволенням поставив два лайки :) на фото Юри Скотнікова (18-те фото). Дуже ярке фото і красномовний вираз його обличчя – відразу все зрозуміло.

 • avatar
  Oleg Tertyshnik
  7 років тому

  Прямо диву даюсь – що відбувається ? Давайте Отроха вже начальником поставимо!!! А що -нормально так буде. От тільки непогано було б поцікавитись у прокуратурі скільки там скарг лежить на нього і його діяльність.

  Цікаві дві цитати . Різниця між ними у 9-ть місяців :) (дивний збіг)…

  Перша цитата із цієї статті, а друга із сайту “Ні корупції” за посиланням http://nikorupciji.org/2014/03/07/yak-u-brovarah-hromadskist-zvilnyaje-chynovnykiv-koruptsioneriv/