
Громадські вбиральні: куди бігти броварчанам взимку, коли «приспичить»?
Громадські вбиральні в Броварах були і залишаються розкішшю. Особливо з настанням перших холодів. Адже попри те, що влітку в парках «Перемога» та «Юність» було побудовано нові туалети, з першими осінніми холодами їх закрили. Чому це сталося та куди тепер бігти броварчанам справляти свої фізіологічні потреби, розповів нашим журналістам директор КП «Бровари-Благоустрій» Андрій Василенко. Саме на балансі його підприємства і перебуває 8 громадських туалетів.
Аня з площі підтюпцем котить дитячого візочка до громадської вбиральні, розташованої за «ракушкою» вглибині парку «Перемога», адже найближчий туалет (платний – авт.), при вході в парк зачинений. І хоча у вбиральню зайти без протигазу практично неможливо - це єдина діюча на всі 32 га парку. «На жаль, нові, що побудували влітку, закриті, - жаліється жінка. – Написано, «зачинено на зимовий період».
Будівництво вбиральні в парку «Перемога» спочатку викликало бурхливе обговорення в соцмережах: матусі обурювалися, що туалет буде розташовано практично поряд із дитячим майданчиком, тож дітлахам доведеться вдихати відповідні «аромати».
Новозбудована вбиральня в парку “Перемога” №1
Та коли новий, розмальований на сучасний лад туалет усе ж запрацював, їхня думка змінилася, адже зроблено його майже «по-європейськи», навіть вода для миття рук є. Правда, невідомі весь час намагаються «залишити свій слід», тож комунальникам доводиться постійно відновлювати як не відірвані ручки в дверях, так підставки для паперу, змішувачі води, зливні бачки та інше.
Влітку в парку було збудовано ще один туалет – біля молодіжного майданчика для катання. Стилізували його, як і перший туалет, майстри графіті. Але внутрішньо «стилізували» його на свій лад і невідомі: про те, що там був рукомийник, тепер нагадує лише каналізаційна труба.
Новозбудована вбиральня в парку “Перемога” №2
[caption id=”attachment_48902” align=”aligncenter” width=”600”] Тут був рукомийник[/caption]
Як каже Андрій Василенко, «нові туалети не опалюються, тож щоб вода в системі не замерзла й не порвало труби, їх закрили». Комунальник вважає, що взимку люди не так вже часто й довго гуляють у парку, тож свої потреби справлятимуть вдома. А тим, хто прийде на прогулянку в центральний парк, пан Василенко радить триматися ближче до платного туалету, що розташований біля ринку«Нива».
Платний туалет біля ринку “Нива”
Також рекомендує при необхідності скористатися службовою вбиральнею, що в адмінбудівлі (за «ракушкою»). Ну і, звичайно, є громадський туалет «із душком», який директор КП повесні збирається переробити «під більш сучасний». А от велика підземна вбиральня, яка не діє близько десяти років, у найближчі роки навряд чи запрацює: на її ремонт потрібно щонайменше 3 млн грн, однак бюджетні гроші нагальніші на інші потреби - дороги та житло. Тож 18 млн грн, що планувалися на ремонт парку «Перемога», які мали б вирішити в комплексі і цю проблему_,_ за наполяганням активістів перепрофілювали.
Підземний туалет у парку “Перемога” не працює
Закрито на зимовий період і нову вбиральню в сквері «Юність» - біля ТЦ «Форум» на Короленка. Перед тим, як виходити на прогулянку у парк, Андрій Василенко радить розрахувати свої “сили”, що стосуються фізіологічних потреб.
Туалет у сквері “Юність”
Туалет у парку Приозерний (Пекарня), на будівництво якого витрачено майже півмільйона бюджетних коштів, вкладень у себе не виправдовує, адже планувалася комфортабельна вбиральня з підігрівом, однак через «вихід із ладу санітарно-технічних приладів та арматури», вона деякий час взагалі не працювала. Та цього літа туалет, що навіть пристосований для в’їзду людей з обмеженими можливостями, нарешті почав приймати перших відвідувачів.
Туалет у парку “Приозерний”
[caption id=”attachment_48897” align=”aligncenter” width=”600”] Широкі двері - в’їзд для людей з особливими потребами[/caption]
Як стверджують працівники підприємства, ними стали, в першу чергу, мешканці приватних будинків, які проживають через дорогу, та цигани з табору, котрі розташувалися у ліску, що поруч. Останні в туалеті приймали навіть водні процедури. Про те, що залишалося після таких відвідин, комунальники згадують із жахом. Тому і організували чергування з 8 ранку до 8 вечора. Та і це не вберігало туалетний папір від миттєвого зникання. «У хід» йшли навіть чорнобривці, якими комунальники обсадили туалет. Позаяк у вбиральні немає підігріву, з першими морозами її також «законсервували». Коли взимку відпочиваючим «приспичить», Андрій Василенко рекомендує рятуватися у ліску, що поряд.
Туалет у сквері ім. Тараса Шевченка працює з 8:00 до 18:00 протягом усього року
Найкраща ситуація із вирішенням фізіологічної потреби наразі в сквері ім. Тараса Шевченка: туалет там із підігрівом, тож працює протягом усього року. Та лише у визначений час: з 8:00 до 18:00. І лише одна кабінка, адже в другій невідомі зірвали зливний бачок. «За літо – уже 4», - каже Василенко. А ще броварські «європейці» постійно намагаються зламати зачинені двері та відкручують ручки. Саме з цієї причини дверні ручки в туалетах, які зачинили на зимовий період, комунальники зняли.
[caption id=”attachment_48888” align=”aligncenter” width=”600”] Матусі: «Ми ходили в парк і ходитимемо за будь-якої погоди»[/caption]
Тож наразі з 8 громадських туалетів один - не працює взагалі (підземний у парку «Перемога»), 4 - зачинено на зимовий період (два – в парку «Перемога» і по одному в парках «Юність» та «Приозерний»), 3 – працюють протягом року: у сквері ім. Тараса Шевченка, платний біля ринку «Нива» та «з душком» у парку «Перемога».
Фото - автора