• Сьогодні: П’ятниця, 7 Травня, 2021

Ігор Кравцов: “Нова амбулаторія в Броварах та чому варто визначитися із сімейним лікарем до 1 червня”

Лютий24/ 2017
avatar
Ірина Ющенко

Журналіст видання "Маєш право знати", мешканка Броварів

У Броварах скоро відкриється 6-та амбулаторія сімейної медицини. Однак такої кількості закладів для населення міста все одно замало, каже головний лікар Броварського міського центру первинної медико-санітарної допомоги Ігор Кравцов. Тому броварчани мають поспішити вибрати собі сімейного лікаря та до 1 червня укласти із ним угоду, інакше – можуть залишитися «за бортом» повноцінного медичного обслуговування.

Амбулаторія сімейної медицини №6 буде другою на Торгмаші та шостою в місті. Її обладнанням займається фірма “ПП “Горинь”” на місці колишньої міської комунальної аптеки на вул. Володимира Великого (колишня Енгельса) поряд із аптекою «Вета».

Амбулаторія №6 на вул. Володимира Великого

Вартість ремонтних робіт експерти оцінили в 421 тис грн. Фірма виграла тендерні торги, які проходили у системі «Прозорро», запропонувавши 390 тис грн. Будівельники обіцяють, що ремонтні роботи завершать через 2 місяці. На 100 кв м розміститься кабінет сімейного лікаря для дорослих, де позмінно працюватимуть 2  фахівці,  денний стаціонар на 2-3 ліжка, маніпуляційний кабінет. Також у амбулаторії можна буде зробити  ЕКГ.

«На сьогодні все, що держава поклала на плечі міської влади, – практично виконано: у Бровара є 6 амбулаторій сімейної медицини, для роботи сімейних лікарів придбано транспорт та комп’ютери, – каже Ігор Кравцов. – Залишилося провести торги для залучення ІТ-компанії, яка б провела інформатизацію: зробила електронну карту пацієнта та навчила медперсонал».

Ігор Кравцов

У броварчан в запасі є 3 місяці, щоб остаточно визначитися з фахівцем і до нього «приписатися», пояснює Ігор Кравцов. Хто не встигне – може залишитися «за бортом». Із 1 червня 2017 р. зарплата лікаря залежатиме від кількості укладених договорів: за  кожного «контрактника» сімейний лікар отримуватиме від держави в рік 210 грн. Але лікар зможе заключити не більше 2 тисяч  угод. Це – норма. «Понаднормових» – держава не оплачуватиме. Згідно ж із даними Головного управління статистики в Київській області, в Броварах нині проживає 100 тис населення. Саме на стільки населення і виділятиметься коштів. Насправді ж мешканців у Броварах значно більше, каже головний лікар: у журналах сімейних лікарів зареєстровано 128 тис. Але і це ще далеко не всі. Нині, щоб обслуговувати все населення міста, потрібно щонайменше 9 амбулаторій та 50 сімейних лікарів. А є лише 6 амбулаторій та 38 лікарів. Та і посадити 50 медиків немає де, каже Ігор Кравцов. «Представники забудовника ЖК «Скандія» цікавилися, яка площа потрібна під амбулаторію, – розповідає головний лікар. – Готовий передати приміщення під амбулаторію і забудовник «Атлант», що на Торгмаші. Залишається несказане слово за «Альянс-Новобуд»». Тож поки не буде облаштовано ще 3 амбулаторії, люди з нових кварталів йтимуть у ті амбулаторії, що вже є.

За інформацією головного лікаря, фонд заробітної плати усіх сімейних лікарів у Броварах складатиме  21 млн грн. У цьому році на Бровари виділено 24 млн грн. Однак і цього мало, каже фахівець, адже лікарі змушені обслуговувати значно більшу кількість населення.

«Якщо людина не заключить контракт із сімейним лікарем, то обслуговуватися не буде, – пояснює  Ігор Кравцов. – Лікарі зможуть такому пацієнту надати лише екстрену допомогу: у випадку високої температури чи високого тиску. Але хворий не зможе без укладеної угоди лікуватися в стаціонарі та отримати лікарняний».

Фото – автора

 • avatar
  Крук
  4 роки тому

  Це схоже на реформу “жеків” в “осбб” хто не встиг до першого то вже крапка .
  Тепер нова херня з цими “контрактами ” для лікарів .
  Ось до першого червня запишись і все , а то в дупі .
  Скажу так .
  Коли ця дибільна влада врешті-решт отримає копняка під зад ,
  можливо нова проведе реформи комфортні для людей ,
  а нне до 1 , або за борт .