• Сьогодні: Понеділок, 15 Серпня, 2022

У Броварах достатньо вакцин від туберкульозу, дифтерії, столбняка та гемофільної інфекції, – медики

Вересень12/ 2016
avatar
Маєш право знати

Команда "Маєш право знати"

Минулого тижня Бровари та Броварський район централізовано отримали велику кількість імунобіологічних препаратів. Серед них – 6 тисяч доз вакцини БЦЖ, яку застосовують для профілактики туберкульозу. Про це сьогодні під час оперативної наради за участі секретаря міськради розповів головний лікар Броварського міського центру первинної медико-санітарної допомоги Ігор Кравцов. Окрім того, в місті достатньо вакцин від дифтерії, столбняка та гемофільної інфекції, – стверджують лікарі.

Як розповів Ігор Кравцов, 3 тис. новоотриманих доз від туберкульозу дістанеться пологовому відділенню. Іще 1,5 тис. – для Броварського району. І решта 1,5 тис. – для броварського первинного центру меддопомоги. Цієї кількості має вистачити на деякий період, – розповів керівник установи. Планують прищеплювати дітей.

Заступниця головлікаря Віра Гребенець розповіла нашим журналістам, для кого передбачена вакцина. БЦЖ перший раз прищеплюють немовлятам на 3-й день після народження. Другий раз – у 7 років. Однак, якщо дитині не робили такого щеплення, то на неї очікують у будь-який момент.

Слід зазначити, що в центрі первинної медицини нині є й інші вакцини, які готові для застосування. Як розповіла Віра Гребінець, в амбулаторіях нині багато доз від дифтерії та столбняку. Зокрема 1,5 тис. вакцин для дітей до 7 років (АДС) та 2,6 тис. доз для дітей після 7 років і дорослих (АДСМ).

Заступниця головлікаря вказує, що вакцина АДСМ надійшла до них ще у квітні цього року. Водночас, як розповідав Ігор Кравцов, декілька тижнів тому Бровари отримали іще порцію доз – через гарне виконання плану вакцинації. Тому первинна медицина тепер «ламає голову» у пошуку невакцинованих та закликає броварчан звертатися до амбулаторій за щепленнями.

Віра Гребенець уточнює: АДСМ прищеплюють раз на 10 років. Водночас, у разі застосування потрійної вакцинації протягом року, імунітет людини перебуває під надійним захистом. Під час такої процедури друге щеплення роблять через два місяці після першого. А третє – через рік.

Окрім того, розповідає Віра Гребенець, у Броварах достатньо вакцини від гемофільної інфекції. Наразі є 1 тис. доз. Прищеплюють препарат дітям до 5 років.