• Сьогодні: Понеділок, 30 Січня, 2023

У Київській області поширюється африканська чума свиней. Бровари поки що не в зоні ризику

Квітень03/ 2017
avatar
Маєш право знати

Команда "Маєш право знати"

Про поширення хвороби йшлося у звіті в. о. начальника управління Держпродспоживслужби в Броварському районі Володимира Ситюка на сьогоднішній оперативній нараді у Броварській міськраді. 

“Епізоотична ситуація в Броварському районі стабільна, але не стабільна по всій Україні, у тому числі й Київській області, щодо африканської чуми свиней*“, — зазначив Володимир Ситюк.

Як розповів в.о. начальника Держпродспоживслужби, 30 березня відбулося засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії в Київський держобладміністрації, під час якого було оголошено, що станом на цей період зафіксовано 60 випадків африканської чуми серед свиней (для порівняння: за весь 2016 рік був лише 91 такий випадок).

“Наразі ситуація в Броварському районі благополучна, ми намагаємося стримувати хворобу належним контролем за переміщенням тварин та продукції з них. Але на засіданні ДНПК було наголошено про важливість створення резервного фонду при міських і сільських радах для організованої закупівлі медикаментів, спецодягу та обладнання”, — додав Володимир Ситюк.

У свою чергу заступник міського голови Григорій Голубовський зазначив, що створення фонду вимагає додаткового фінансування з бюджету міста (рішення про яке прийматиметься на сесії міськради), а для цього треба з’ясувати кількість свиней у приватних господарствах. Держпродспоживслужба планує заручитися допомогою депутатів міських, селищних і сільських рад, адже самій Службі заходити на приватну територію заборонено. “Саме місцеві депутати можуть допомогти вести облік кількості свиней при подвірному обході й особистому спілкуванні з мешканцями”, — наголосив пан Ситюк.

*Африканська чума свиней (АЧС) — це висококонтагіозна, гостра, інфекційна, вірусна хвороба свиней, що входить до переліку особливо небезпечних (карантинних) хвороб тварин та списку інфекційних та інвазійних хвороб тварин затвердженого МЕБ на 2016 рікВірус африканської чуми свиней не становить небезпеки для людини.