• Сьогодні: Вівторок, 28 Березня, 2023

Створено громадський реєстр публічної інформації Броварської міської ради

Березень26/ 2012
avatar
Маєш право знати

Команда "Маєш право знати"

Броварські активісти громадської ініціативи “Маєш Право Знати” оголосили про створення незалежного реєстру публічної інформації, розпорядником якої є виконавчий комітет Броварської міської ради.

Питання необхідності створення незалежного громадського реєстру виникло на початку 2012 року, коли з офіційного сайту Броварської міської ради зникла вся публічна інформація за попередні роки. Тому у лютому 2012 року активістами “Маєш Право Знати” було прийнято рішення про створення автоматизованої системи, яка має слідкувати за оновленнями на офіційному сайті Броварської міської ради та виконувати роль своєрідного резервного серверу, який зберігатиме навіть ту інформацію, яку з тих чи інших причин було видалено з офіційного сайту.

Реєстр публічної інформації доступний за адресою http://docs.pravo-znaty.org.ua/

В даний момент в реєстрі знаходяться лише рішення, починаючи з 17-ої сесії поточної каденції Броварської міської ради (29.12.2011), але розробники обіцяють найближчим часом наповнити реєстр інформацією і за попередні періоди – для цього активістами вже подано більше 40 інформаційних запитів до виконкому Броварської міської ради.

З сайту Броварської міської ради досить часто зникає інформація – відзначає Сергій Іллюхін – технічний керівник проекту, представник “Демократичного альянсу”, активіст “Маєш Право Знати” – Зокрема, чомусь зникли оголошення управління комунальної власності про наміри передати в оренду об’єкти комунальної власності. А 27 лютого з незрозумілих причин зникли переліки рішень, які були розміщені на сайті.
Можливо, у виконкомі вирішили, що ця інформація вже неактуальна – ми ж так не вважаємо, тому ці документи навіть після їх видалення будуть доступні в незалежному громадському реєстрі.

Хочемо зазначити, що створення реєстру публічної інформації є важливим елементом реалізації Закону України “Про доступ до публічної інформації”, його наповнення та підтримка є обов’язком розпорядника інформації. Однак станом на сьогодні такий реєстр у виконавчому комітеті Броварської міської ради не створено.

 • avatar
  Alice
  11 років тому

   Спасибі Вам! Добре, що Ви знаходите час і займаєтесь такими справами! А часу на це потрібно – багато. Бажаю успіхів!

 • avatar
  Andriy Kachor
  11 років тому

  В нормальній державі, після такої публікації міський голова мав би того ж дня піти у відставку. Вимоги закону до влади організувати процес публікації власних рішень реалізовує ГРОМАДСЬКІСТЬ, тому що влада НЕЗДАТНА це зробити сама – це ж просто парадокс, який європейцю, наприклад, просто не вкладеться в голові!   

  • avatar
   Сергій Іллюхін
   11 років тому

   Влада не просто нездатна, а ще і не дуже хоче допомогати у наповненні реєстру. 
   На мій перший запит переліків рішень я отримав відповідь, що всі рішення знаходяться в опублікованому архіві на сайті БМР, а усно в секретаріаті ради додали, що переліки рішень в ході роботи нашої влади не створюються, тому самі переліки не є публічною інформацією

 • avatar
  Борис Каплин
  11 років тому

  Молодцы, нужное дело и ресурс правильный! Надо не только знать свои права, но и уметь отстаивать и реализовывать их!!!!

 • avatar
  Евгений Акмурадов
  11 років тому

  Интересно, распорядятся закрыть доступ к сайту с этого адреса? :)))

  • avatar
   Сергій Іллюхін
   11 років тому

   Не вийде, тому що адреса не одна, адреса може бути різна. Система може запускатися у розподіленому режимі: тобто на розподілених комп’ютерах активістів сканується сайт і інформація про оновлення централізовано відсиляється в наш реєстр

   • avatar
    Евгений Акмурадов
    11 років тому

    Ну, получится или не получится это только практика покажет: например, ближе к телу  псевдо-случайная, динамически перестраивающаяся, структура сайта направленная на запутывание робота. Можно попробовать отработать алгоритм при котором робот будет постоянно кушать бесконечный мусор и никогда не попадет в сладкий раздел.
    К тому-же, адресов количество ограниченное, за пол года максимум можно положить всех, кто будет это делать в чёрный список.  Вед скретч-карты пополнения мобильных телефонов до сих пор продают только операторы ;)
    Интересно будет наблюдать все-таки, они будут противодействовать этому или нет.

    • avatar
     Сергій Іллюхін
     11 років тому

     Якщо буде протидія – буде змінюватись програма, я ж писав її сам, тому адаптуватись багато часу не займе. Найгірше, що може статися – наш реєстр перестане оновлюватись (тимчасово), але існуюча там інформація вже нікуди не зникне :)

     • avatar
      Евгений Акмурадов
      11 років тому

       думаю, ситуация останется недооценённой ;))

 • avatar
  Сергій Іллюхін
  11 років тому

  А у нас з’явились перші відповіді на наші запити! :)
  Скоро оцифруємо і почнемо заповнювати базу даними за 2011 рік! :)