• Сьогодні: Субота, 22 Січня, 2022

Броварська влада обмежила доступ до документів за 2011 рік

Лютий02/ 2012
avatar
Маєш право знати

Команда "Маєш право знати"

У січні 2011 року виконком Броварської міської ради анонсував запуск оновленого сайту.

Разом з новим сайтом виконком вирішив розпочати і нове життя – з чистого аркушу. Всі розпорядження, рішення, проекти рішень, регуляторні акти, які згідно ЗУ “Про доступ до публічної інформації” були опубліковані у 2011 році, повністю зникли з сайту!

У неофіційній розмові активістам “Маєш Право Знати” пояснили, що Закон дійсно вимагає оприлюднювати документи, але Закон не вказує, протягом якого часу документи мають на сайті знаходитись.

Активістами було надіслано запит кількох копій рішень виконавчого комітету за грудень 2011 року з проханням надати документи шляхом публікації рішень на сайті (як це було раніше). У відповідь замість документів – рахунок, який необхідно сплатити для виготовлення копій.

Дійсно, ЗУ “Про доступ до публічної інформації” передбачає, що при виготовленні більше ніж 10 копій необхідно компенсувати витрати на копіювання та й ціни на копіювання та друк помірні. Але раніше ми могли отримати цю інформацію з офіційного веб-сайту абсолютно безкоштовно!

Виконавчий комітет абсолютно не потурбувався про те, щоб надати доступ громадськості до архівної версії веб-сайту.

Фактично вся робота, яку більше ніж півроку виконували співробітники виконкому, наповнюючи сайт інформацією, була знищена за лічені хвилини!

Враховуючи, що від сайту міської ради можна очікувати будь-які сюрпризи, ми будемо дублювати на нашому сайті копії всіх документів, які згадуються у статтях.

Також хочемо звернути Вашу увагу на те, що нещодавно на блозі Павла Різаненко з’явився архів проектів рішень, які роздавалися депутатам, починаючи з 2010 року. Нажаль, там немає номерів рішень (тому що це проекти), але при необхідності завжди можна знайти потрібне рішення.

 • avatar
  Ivan Furlet
  10 років тому

  А не є це порушенням ЗУ ПДдПІ? Всі рішення повинні бути опублікованими у відповідний строк і бути доступними. Прокуратура не хоче прийти і навести порядок?

  • avatar
   Сергій Іллюхін
   10 років тому

   Прикол в тому, що згідно Закону: “Доступ до інформації забезпечується шляхом систематичного та оперативного оприлюднення інформації на офіційних веб-сайтах в мережі Інтернет” – формально не підкопатися: інформація *була* оприлюднена в минулому році, як того вимагає Закон!

 • avatar
  Сергій Іллюхін
  10 років тому

  На сайті Броварської міської ради виклали архіви рішень міської ради, виконавчого комітету і розпорядження міського голови за 2011 рік: 
  http://brovary-rada.gov.ua/arhiv_doc
  Формат дуже нечитабельний, будемо щось вирішувати