• Сьогодні: Вівторок, 9 Серпня, 2022

Головний санлікар Броварів: “Епідемічна ситуація в місті — благополучна”

Січень30/ 2017
avatar
Маєш право знати

Команда "Маєш право знати"

Про відсутність спалахів інфекцій та згасання епідемії грипу в Броварах сьогодні на оперативній нараді у міського голови заявив головний санлікар міста Віталій Прокопенко.

Відповідно до звіту Віталія Прокопенка, завідуючого Броварського районного відділу лабораторних досліджень ДУ Київського ОЛЦД СЕСУ, за минулий тиждень у Броварах жодного спалаху інфекцій в організованих колективах чи пов’язаних із громадським харчуванням зафіксовано не було. Епідемія грипу серед броварчан згасає (кількість хворих на грип дітей знизилася з 314 до 303 осіб, а госпіталізованих мешканців — із 17 до 11), натомість на 30% виросла кількість хворої малечі в приміських зонах.

Минулого тижня було зафіксовано 1 випадок вірусного гепатиту А. “На жаль, у місті трапляються випадки захворювання й на гепатити B та C, які є значно серйознішими. Адже той, хто ними перехворів, може лишитися носієм вірусу. Ця вірусна інфекція може поширюватися при маніпуляціях медичних , а також при наданні косметичних послуг: тату, пірсинг і так далі”, — наголошує Віталій Прокопенко.

4 випадки шлункових захворювань було зафіксовано в Броварських школах №2, 3, 8 та 10. Як показало розслідування, вони не пов’язані з харчуванням у закладах. Керівництву шкіл було надано інструкції щодо подальшого запобігання спалахів шлункових інфекцій.

Серед 15 звернень щодо повітряно-крапельних інфекцій протягом минулого тижня, 1 була щодо туберкульозу, однак незаразної “закритої” форми.

Окрім цього, було зафіксовано 1 випадок хвороби Лайма третьої стадії, тобто через півроку після укусу. Зазначимо, що хвороба Лайма —  це природно-осередкова інфекція, що передається через укуси кліщів, а за відсутності своєчасного лікування спричиняє порушення роботи мозку й суглобів.

Ситуацію з отруєнням у дитячому садку села Гоголів Віталій Прокопенко коментує так: “Це типова ротавірусна інфекція. Ніякої страшної ситуації наразі немає. Було госпіталізовано лише одну дитину, в усіх інших інтоксикацій не спостерігається.  Ця ситуація  характерна для зимового періоду, і кожна дитина у віці до п’яти років, так чи інакше, хворіє на ротавірусну інфекцію. Профілактика їх полягає в знезаражуванні примішень, використанні бактерицидних ламп, регулярному замочуванні іграшок тощо”.

Нагадаємо, що 27 січня голова Київської ОДА Олександр Горган на своїй сторінці у Facebook повідомив про отруєння 11-х дітей та двох дорослих у Гоголівському дитячому садку. У зв’язку з цим лікувальні установи Броварів були приведені в стан підвищеної готовності.

Також пан Прокопенко прозвітував про стан води у міських бюветах. Висновок групи спеціалістів, що займалася моніторинговим дослідженням стану якості питної води броварських бюветів на вулицях Олімпійській, Незалежності, Короленка, Грушевського: вода безпечна для споживання.

“Усі показники, отримані після дослідження зразків води з бюветних комплексів, відповідають гігієнічним вимогам. Відхилення наявні лише у кількості заліза у зразку з бювету в Парку Перемоги. При нормі 0,2 мг/дм, вода з цього комплексу містить його 0, 35 мг/дм. Це перевищення не критичне, але спричиняє скарги на смак води від мешканців, які користуються бюветом”, — зазначив Віталій Прокопенко.