• Сьогодні: Вівторок, 5 Липня, 2022

Медики міста заявляють: “У Броварах зростає захворюваність, особливо серед дітей”

Грудень05/ 2016
avatar
Маєш право знати

Команда "Маєш право знати"

Медичні заклади міста та місцева санслужба реєструють все більше випадків захворюваності серед громадян. Переважно це – гострі респіраторні захворювання та грип. До того ж, значно швидше зростає число хворих серед дітей, ніж серед дорослих. У броварьскій гімназії ім.Олійника задля уникнення поширення недуг уже навіть закрили два класи. Про це йшлося сьогодні під час оперативної наради за участю заступника міського голови Григорія Голубовського.

Головний санітарний лікар Броварів Віталій Прокопенко зазначив, що минулого тижня було 523 хворих дітей, а цього – вже 625. Серед недуг – переважно застудні хвороби та грип. Водночас, захворюваність серед дорослого населення теж зростає, але не так стрімко. Втім, очільник служби заспокоїв: місто поки що не досягло епідеміологічного порогу.

Віталій Прокопенко відзначив захворюваність на інфекційні хвороби. Наразі таких людей – 86. Серед них 20 мають небезпечні недуги. Окремо зауважив на ситуації в 9-й школі, де інфекційна захворюваність, зі слів медика, зросла.

Всього до інфекційних відділень шпиталізували 15 хворих. З-поміж них переважно діти. Випадки захворювань були серед відвідувачів садочків «Ялинка», «Лісова казка», «Зірочка»; шкіл №№ 5, 6 і 10. “Епідеміологічне розслідування, – каже Віталій Прокопенко, – встановило причини недуг – через харчування вдома”.

Велику кількість хворих відзначає також Ігор Кравцов, керівник первинної ланки медицини у Броварах. Головний лікар вказує на зростання випадків захворювань на ГРВІ. За минулий тиждень серед дітей таких виявили 770. Разом із іншими недугами амбулаторії зафіксували 1 100 звернень.

З-поміж дорослих ситуація краща. Із 3,5 тис. звернень всього 241 випадок – це ГРВІ. Водночас, у дорослих виявили 11 випадків пневмоній. У той час як у дітей – 4.

Тим часом уже два класи в гімназії ім. Степана Олійника змушені були закрити задля уникнення поширення захворюваності. Про це під час наради розповіла Оксана Мельник, очільниця броварського управління освіти. У цих класах кількість хворих перевищила 30%. Водночас, в інших школах всі класи працюють у звичному режимі.

У той же час у столиці епідеміологічний поріг вже перевищено, повідомляє “Укрінформ”. Про це заявив керівник апарату КМДА Володимир Бондаренко. За словами чиновника, епідпоріг перевищено на 4%, переважно хворіють діти.