• Сьогодні: Четвер, 23 Березня, 2023

Обов’язки терапевтів виконують сімейні лікарі. Чи ні? Скандал в броварській лікарні

Лютий27/ 2017
avatar
Ірина Ющенко

Журналіст видання "Маєш право знати", мешканка Броварів

«У суботу, 25 лютого, під час прийому, в терапевтичному корпусі Броварської лікарні напали на сімейного лікаря Тетяну Черняк», – повідомив сьогодні на оперативній нараді в міськраді головний лікар Броварського міського центру первинної медико-санітарної допомоги  Ігор Кравцов. Лікарці заблокували вихід із кабінету, погрожували та відібрали мобільний телефон. Як з’ясувалося, неадекватну поведінку людей спровокувала недостатність у БЦРЛ лікарів.

Як розповіла сама потерпіла – сімейний лікар Тетяна Черняк, вона обслуговує броварчан на дільниці №7. Зазвичай вона веде прийом на 2-му поверсі поліклініки (вул. Шевченка, 14) у каб. 219. Однак віднедавна сімейні лікарі по суботах чергують у приймальному відділенні терапевтичного корпусу лікарні. Так було і цієї суботи: Тетяна Черняк разом із сімейним лікарем Єфросинією Ткаченко із с.Літки вели прийом громадян. «Хворих було небагато, – каже Тетяна Черняк. – Кілька з району, трішки більше – з міста».

Терапевтичний корпус, де на 1-му поверсі сімейні лікарі по суботах ведуть прийом хворих
Тетяна Черняк

Ближче до обіду в кабінет зайшли чоловік та жінка – мешканці Красилівки, які привезли на кріслі-каталці на госпіталізацію бабусю. В хворої був симптом «окулярів», який, за словами медика, викликає підозри на перелам основи черепа. Як каже Тетяна Черняк, в терапевтичне відділення їх направили з приймального покою для огляду терапевтом. Однак на прийомі лікаря-терапевта не було, тож хворі звернулися до сімейних лікарів. Так як Тетяна Черняк сімейний лікар і не має повноважень направляти хворих на госпіталізацію, порадила людям звернутися назад у приймальне відділення, де черговий терапевт і мав оглянути хвору літню жінку, а натомість відіслав на прийом у терапевтичний корпус. Обурений відмовою, родич хворої став кричати, погрожувати та нецензурно висловлюватися на адресу лікаря. А коли хвору вже оглядав сімейний лікар із Літок, родичка бабусі продовжувала ображати лікарку та провокувати її, при цьому знімаючи все на телефон, розповідає Тетяна Черняк.

Тетяна Черняк показує, як усе було
Фото, яке зробила Тетяна Черняк: жінка не дозволяє відкрити двері

Тетяна Черняк викликала поліцію та спробувала сфотографувати своїх кривдників, однак жінка насильно забрала в неї телефон та тримала двері, не дозволяючи покликати на допомогу. Коли приїхали правоохоронці, чоловік із жінкою та хворою бабусею, яку мали госпіталізувати в лікарню, вже зникли. Поліцейські за фактом хуліганських дій склали протокол.

Як стверджує Тетяна Черняк, своїх лікарів у БЦРЛ не вистачає, тож заступник головного лікаря Григорій Павлін змушує сімейних лікарів виконувати не свої обов’язки: знімає їх із робочого місця для допомоги лікарям-терапевтам приймального відділення. У свою чергу Григорій Павлін переконує, що ніякого стосунку до лікарів «первинної» медицини не має і ні до чого їх не змушує. «Так як у суботу в лікарню поступає багато хворих і наші лікарі не справляються з потоком, міський голова попросив у головного лікаря первинної медицини Ігоря Кравцова допомоги, – розповів нашому журналісту заступник головного лікаря Броварської ЦРЛ Григорій Павлін. – Сімейні лікарі допомагають нашим терапевтам із згоди Ігоря Кравцова».

У свою чергу сімейні лікарі не задоволені тим, що змушені виконувати не свої обов’язки та ще й потерпати від неадекватних пацієнтів, адже охорони в приймальному відділенні терапевтичного корпусу немає. «У лікарні пацієнти можуть зробити з нами все, що захочуть, і захистити нас нікому», – каже Тетяна Черняк.

Нагадаємо, медики Броварів розділені на первину та вторинну ланку та підпорядковуються різним структурам з різними головними лікарями: Броварський центр первиної медико-санітарної допомоги (Ігор Кравцов) та Броварська центральна районна лікарня (Валентин Багнюк). Структурні хитрощі вже не вперше плутають пересічних мешканців Броварів і району та призводять до напруги взаємовідносин між медичними ланками.

Слід загадати також, що у БЦРЛ уже не вперше хворі псують майно та піднімають руку на лікарів. Зазвичай, такі інциденти трапляються у приймальному відділенні, вночі, коли пацієнти перебувають у стані алкогольного сп’яніння. Кілька місяців тому один із лікарів від неадекватного пацієнта отримав черепно-мозкову травму, яка на кілька тижнів уклала медика на лікарняне ліжко.

Із 1 грудня 2016 року охорону порядку в БЦРЛ здійснює охоронна фірма «Комкон». До 17:00 два охоронці чергують біля воріт лікарні, пропускаючи автівки тільки за списком, затвердженим головним лікарем, а з 17 год до 8 ранку хлопці перебувають у приймальному відділенні хірургічного корпусу, допомагаючи медсестрам вгамовувати неадекватних пацієнтів.

Фото – автора

 • avatar
  виктор
  6 років тому

  аби у вас Ірина Ющенко був мозок, то ви би знали, що наші врачі по халатності та корупції такі ж як судді, і захищати їх можуть такіж люди як вони самі

 • avatar
  Галина Олевская
  6 років тому

  До начала,так называемой, реформы здравоохранения, в Броварах и Броварском районе была одна их лучших в Киевской области налаженная система оказания помощи населению. Теперь медицину уничтожают по принципу:разделяй и властвуй. Три главных врача, три бухгалтерские структуры и еще много чего по “Три”, а в результате полная дезориентация пациента и дерибан финансовых ресурсов! А ведь известно, что у семи нянек дитя без глазу! Страдают в первую очередь пациенты!