
Іменем України: суд вчергове підтвердив незаконність відчудження 95 гектарів у Броварах
Рішенням Вищого адміністративного суду України 4 грудня було поставлено, найпевніше, останню крапку в резонансній справі земель броварського Радіопередавального центру, що були незаконно відчуджені з державної власності.
Судовий розгляд відбувся за скаргою Тараса Лавриненка – одного з 48 номінальних власників земельних ділянок РПЦ, котрі потім продали усю свою землю ТОВ «Інтерпрофіт», що у свою чергу контролюється впливовим бізнесменом та найбільшим забудовником Броварів Віктором Поліщуком.
[caption id=”attachment_31513” align=”aligncenter” width=”600”] Позивач Тарас Лавриненко - один з власників відчуджених 95 гектарів[/caption]
Позивач Лавриненко окрім того, що є в переліку отримувачів скандальних земельних ділянок, також вважається неофіційним представником інтересів Віктора Поліщука. Касаційна скарга Лавриненком була подана на рішення попередньої інстанції про скасування наказів на видачу земель Радіопередавального центру у приватну власність. Позов про визнання незаконним передачу 95 гектарів землі стратегічного оборонного підприємства у фактичне володіння комерційним структурам, що можуть бути пов’язані з верхівкою російської влади, раніше подав народний депутат Павло Різаненко.
[caption id=”attachment_31515” align=”aligncenter” width=”600”] Павло Різаненко та Тараса Лавриненко дебатують перед початком розгляду справи[/caption]
Саме засідання тривало від сили 10 хвилин. Суддівська колегія ВАСУ під головуванням судді Логвиненка після з’ясування присутності в залі сторін справи, вийшла в нарадчу кімнату однак повернулась менше, ніж за хвилину. Відтак було зачитано ухвалу: залишити касаційну скаргу громадянина Лавриненка без розгляду.
Після цього в залі пролунали оплески та вигуки «Слава Україні!» - на засіданні були присутні активісти з Броварів, які перед розглядом провели пікетування суду з вимогою до служителів Феміди працювати в інтересах громади та керуватись виключно законом.
Теоретично, дана ухвала може бути оскаржена у Верховному суді України, а також з аналогічними скаргами можуть звернутись інші 47 учасників злочинної схеми з «віджиму» 95 гектарів землі Радіопередавального центру. Однак за висновками фахівців, такі оскарження мають майже нульову судову перспективу з огляду на нинішню ухвалу ВАСУ.