• Сьогодні: Субота, 4 Лютого, 2023

«Київоблгаз» обіцяє забезпечити усіх бажаючих лічильниками, але аж до 2018 року

Березень19/ 2015
avatar
Маєш право знати

Команда "Маєш право знати"

газЛічильники на газ при нових тарифах – це вже не розкіш, а нагальна необхідність. Зараз, здається, встановити лічильник вигідно навіть за гроші. Проте можна встати до черги і почекати, поки вам його встановлять безкоштовно. Хоч чекати прийдеться довго, все ж «Київоблгаз» гарантує встановлення лічильника усім бажаючим.

ПАТ «Київоблгаз» повідомляє:

Протягом минулого року мешканці Київщини використали понад 1,2 млрд куб. м природного газу. З них тільки 2,5 % газу спожито без засобів обліку, тобто за нормами, встановленими державою. Це значно менше в порівнянні з загальноукраїнським показником споживання газу без лічильників –  біля 10%.

На сьогодні понад 700 тисяч сімей Київської області споживають газ за лічильником, що дає їм змогу самостійно контролювати об’єми свого споживання та свої витрати. В рамках державної програми оснащення житлового фонду засобами обліку газу протягом цього року ПАТ «Київоблгаз» планує встановити ще біля 17 тисяч безкоштовних лічильників. В першу чергу під дію цієї програми потрапляють споживачі, які використовують природний газ для приготування їжі та підігріву води. Згідно інвестиційної програми ПАТ «Київоблгаз», затвердженою Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), на виконання цього пункту інвестпрограми закладено 26,4 млн. грн.. Втім, в умовах девальвації курсу гривні, здорожчання лічильників та їх складових, цих коштів може бути недостатньо для повної реалізації плану. Тому, лише після перегляду інвестпрограми 2015 року в бік збільшення фінансування ПАТ «Київоблгаз» може гарантувати повне її виконання.

«Варто зазначити, що незважаючи на стрімке підвищення цін в країні, вартість робіт ПАТ «Київоблгаз» зі встановлення лічильника залишається незмінною», – акцентує голова правління ПАТ «Київоблгаз» Володимир Машталірук.

На сьогодні в області залишаються понад 87 тисяч побутових споживачів, які використовують газ за нормами. Для повного їх забезпечення лічильниками знадобиться ще понад 130 млн. грн. І це лише за умови стабілізації курсу гривні та непідвищення вартості на послуги зі встановлення лічильників.

До кінця 2015 року, за Законом «Про забезпечення комерційного обліку природного газу», безкоштовними лічильниками повинні бути забезпечені споживачі, які використовують газ для підігріву води та приготування їжі, тобто користуються колонкою і плитою, а до 1 січня 2018 року прилади обліку повинні бути встановлені у 100% споживачів. У випадку відмови від лічильника за програмою, споживачу потрібно буде встановити прилад обліку за власні кошти. Інакше після 1 січня 2018 року ПАТ «Київоблгаз» буде вимушено припинити йому газопостачання відповідно до Закону «Про забезпечення комерційного обліку природного газу».