Після того, як у лісозмусі біля перетину вулиць Симоненка –Чорновола забудовник «Альянс-Новобуд» пустив під «ніж» 63 сосни, будь-яке повідомлення, що стосується обрізування чи обрізки дерев, броварчани сприймають із особливою тривогою.
Так у групі «Новини Броварів» на FB мешканці міста обурюються з приводу того, що в парку «Перемога» біля озера комунальники «бриють під нуль» верби. «Влітку мамам із колясками та іншим відпочивальникам так добре було ховатися від пекучого сонця в тіні вербового гілля, а тепер дерева обрізали практично до пеньків», – хвилюються мешканці міста. Між людьми навіть поповзли чутки, що дерева взагалі спилюють, щоб там щось побудувати.
Що ж насправді відбувається з деревами в парку «Перемога» розповів директор КП «Бровари-Благоустрій» Андрій Василенко: «Зараз проходить кронування дерев, їхнє омолодження. З цього питання до наших працівників приходила ініціативна група, якій ми показали, що зрізані гілки всередині дуплисті та трухляві, тому їх потрібно зрізати. Загалом верба має таку властивість: застроми її в землю – і ростиме». Начальник КП переконує: до осені обрізані верби дадуть нові пагінці 6-8 мм.
Кронування нині проходить не тільки в парку, каже Василенко, а по всьому місту. У першу чергу, в школах та дитсадках, адже трухляве гілля може під час вітру зламатися і впасти на дітей. Омолодження роблять у найбільш сприятливий для дерев час: у лютому-березні. У цей період дерево ще не прокинулося і не пішов сік.
Начальник КП звертає увагу, що тополі по вулиці Київській покронували «по-французьки»: надали їм відповідної форми. Тепер тополі відростають у вигляді кулі. Так само покроновано і каштани на вулиці Красовського. На питання: чому омолоджені каштани в парку ім. Шевченка не можуть відродитися вже другий рік, Андрій Василенко повідомив: «Каштани там хворіли, тому із садового центру «ДаЛаС» нам порадили їх покронувати, хоча зазвичай каштанам таке омолодження не проводять. Вони обов’язково відродяться, але потрібен час. Може, навіть років і 5».
Усе зрізане під час кронування гілля комунальники звозять у КП «Бровари-Благоустрій» та використовують у твердопаливному котлі, що обігріває всю базу. Піде на обігрів підприємства і гілля 50-річних сосен, які комунальники спиляли біля перетину вулиць Симоненка-Чорновола під забудову «Альянс-Новобуд» багатоповерхівками. А добротну деревину, за словами начальника, використають на благо міста.

«Усю деревину, згідно з ордером, завезено в КП «Бровари-Благоустрій», – повідомив Андрій Василенко. – На неї складемо акт, а потім пустимо на виготовлення та ремонт лавок і заборів».
Скільки складометрів доброякісної сосни зрізано в лісозмусі – начальник сказати не зміг.
Фото – Ірина Ющенко та з FB
Петро Плитій
6 років томуНе розумію про яке омоложення тополь на Київській йдеться? Вони взагалі ж зрублені та повикорчовані. Де є тополі у формі куль?
Tatyana Pankratyeva
6 років томуМова йде про тополі, які ростуть від зупинки “Радіопередавальний центр” до зупинки “Розвилка”. Хоча сказати, що їх покроновано у вигляді кулі, – складно. Швидше, у вигляді конуса.
Роман Улітько
6 років тому“Тепер тополі відростають у вигляді кулі. Так само покроновано і каштани
на вулиці Красовського. На питання: чому омолоджені каштани в парку ім.
Шевченка не можуть відродитися вже другий рік, Андрій Василенко
повідомив: «Каштани там хворіли, тому із садового центру «ДаЛаС» нам
порадили їх покронувати, хоча зазвичай каштанам таке омолодження не
проводять. Вони обов’язково відродяться, але потрібен час. Може, навіть
років і 5». “-скільки ще чекати лишилось?
Людмила Ізотова
6 років томуА каштани у парку на пл. Шевченка захворіли, тому, що під час реконструкції парку підсипали грунт і засипали точку росту дерева, а вони від цього страждають, ну правда і міль на них була, може оклигають..