• Сьогодні: Середа, 30 Листопада, 2022

Депутата Сімутіна оштрафували за «непокору міліції» та позбавили права на адвокатську діяльність

Червень07/ 2013
avatar
Аліна Дяченко

Депутат Броварської міськради, голова броварського осередку "ДемАльянсу", екс-головний редактор "Маєш право знати"

Сімутін у суді5 червня Броварський міськрайонний суд визнав депутата Романа Сімутіна винним у вчиненні адміністративного правопорушення – «злісній непокорі міліції» – та присудив штраф у розмірі 15 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, тобто 255 грн. Головний броварський «ударівець» з рішенням суду не погоджується, винним себе не визнає, а тому планує подавати апеляційну скаргу.

Нагадаємо, вранці того дня депутата Броварської міської ради примусово доставили у міліцейський відділок на допит у якості свідка подій, що стались у парку «Перемога» 25 травня. Роман Сімутін пояснив правоохоронцям, що не може виступати у даній справі у якості свідка, оскільки є законним захисником одного з підозрюваних по цій справі. У відділку він відмовився давати свідчення, посилаючись на ст. 63 Конституції України. Через деякий час його відпустили, проте через годину, коли він приїхав ознайомитись з ухвалою суду про його примусовий привід, його знову затримали за нібито «злісну непокору міліції» під час ранкових подій.

Через кілька годин було призначено судове засідання, на якому суд мав визначити, чи дійсно затриманий чинив опір правоохоронцям під час примусового приводу як свідка. Суддя Батюк В. В. у своїй постанові зазначив, що Сімутін «відмовився в категоричній формі,  на неодноразові вимоги працівників міліції не реагував, при цьому намагався втекти від працівників міліції, опирався, чим скоїв злісну непокору законних розпоряджень працівника міліції».

Постанова по Сімутіну

Попри те, що у судовому засіданні депутат винним себе не визнав і заявив, що жодних протиправних дій не вчиняв, а його незаконно затримали та надягли кайданки, суддя Батюк визнав його винним та присудив штраф у розмірі 255 грн.

Як розповів «Маєш право знати» очільник броварського «УДАРу», щодо його статусу свідка є дві різні постанови судді Міхієнкової: у першій з них за ним закріплено закріплено статус адвоката по справі і відмовлено у залученні його як свідка, а в другій вирішено примусово доставити його на допит у якості свідка. «Я впевений, що все це робиться з однією метою – усунути мене від захисту активістів, яких незаконно затримали у парку «Перемога» під час суботника 25 травня, Миколи Смірнова та Руслана Ткаченка, яким я надаю зараз юридичну допомогу», – зазначив Роман Сімутін. Також він заявив, що буде подавати апеляційну скаргу на рішення судді Батюка В. В.

Пізніше стало відомо,  що вже наступного дня Київський апеляційний адміністративний суд позбавив депутата права на заняття адвокатською діяльністю з виключенням з Єдиного реєстру адвокатів України.  «Навряд чи те, що адвоката-«ударівця» позбавили ліцензії наступного дня після вчорашнього незаконного затримання – випадковість. Символічно також і те, що суддею по справі Сімутіна був сумнозвісний Олександр Хрімлі, відомий тим, що ще будучи суддею одного з райсудів Донецька у 2004 році у стані алкогольного сп’яніння скоїв ДТП, внаслідок якого загинуло двоє дітей. Але замість кримінальної відповідальності отримав підвищення та направлення в Київ», – переконаний народний депутат фракції «УДАР» Павло Різаненко. Враховуючи політичний, замовний характер цієї справи, нардеп заявив, що бере її під особистий контроль, зокрема звернеться до Ради адвокатів України з питання відновлення адвокатського свідоцтва Романа Сімутіна.

 • avatar
  Алексей Литош
  9 років тому

  Как нормального человека задерживать, так стадом. А на бандитов у них личного состава не хватает.

 • avatar
  Серега
  9 років тому

  Как в 90-е! Хорошо что сейчас есть видео фиксация, а то представляете что б они на Вас повесили…
  Сил всем нам по больше!
  Добро всегда побеждает зло, смейтесь рЫгеоны скоро будете плакать…
  Я очень правопослушный гражданин но и моё терпение на пределе…

  • avatar
   UaHecate
   9 років тому

   До лампочки Ваша видеофиксация… вечером всей семье смотреть будете.
   А суд, “керуючись власною правосвідомітю” возьмет да и не приймет как доказательство, и даже не упомянет что такое было.
   З,Ы. Не просто пустословлю…. я с доказательствами два года по судам хожу. И всем на них насрать….

   • avatar
    Серега
    9 років тому

    Вы правы!
    Но зато на это все смотрит общество!!!
    P.S. А общество покруче, продажных судов, и я уверен что скоро всем РЫГЕОНАМ вынисут приговор.

 • avatar
  Anonimous
  9 років тому

  А за що Сімутіна позбавили адвокатського свідоцтва?! Мабуть же не за допомогу тим хто захищав парк. Які підстави позбавлення статусу адвоката?!

 • avatar
  UaHecate
  9 років тому

  Странно, что машины регионалов не горят…. может они из другого материала сделаны?

 • avatar
  UaHecate
  9 років тому

  P/S. В суды если и ходить, то только чтобы получить документальное подтверждение беспределу. Решение заведомо известно. (по себе знаю…). И уверенности в том, что ЕСПЛ будет разгребать украинские проблемы лично у меня нет.
  Дела не будет пока регионаловские машины не начнут гореть среди бела дня (ночью то оно дело шакалье – не хитрое)